Hokeiści GKS Katowice przegrali z Comarch Cracovią. Jest jeszcze szansa na finał! [ZDJĘCIA]

Kacper Jurkiewicz
19.03.2023Sportowe

Niestety hokeiści GKS-u Katowice zaliczyli przegraną. 19 marca w Spodku odbył się kolejny pojedynek pomiędzy GKS Katowice i Comarch Cracovią. Stawka jest wysoka - finały o tytuł Mistrza Polski. Mecz zakończył się 4:5 dla Cracovii. Przed hokeistami jeszcze jedno spotkanie. Zobaczcie zdjęcia.

GKS Katowice hokej

Mecz GKS Katowice - Comarch Cracovia w Spodku

Na „Satelecie” zapanowały ponownie ogromne emocje. W niedzielę, 19 marca, doszło do starcia, dzięki któremu hokeiści GKS-u Katowice mogli trafić do finału Polskiej Hokej Ligi i powalczyć o tytuł Mistrza Polski. Niestety mecz nie zakończył się wygraną hokeistów z Katowic.

GKS Katowice rozegrał 6 mecz z Comarch Cracovią. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:00 i od samego początku było naprawdę gorąco. Pierwsze tercja zakończyła się wynikiem 2:2. Dla GKS-u bramki strzelił Matias Lehtonen (10 minuta) i Grzegorz Pasiut (14 minuta), a dla rywali Aleš Ježek (3 minuta) i Alan Łyszczarczyk (11 minuta).

Druga tercja zakończyła się wynikiem 3:3. Gol dla GKS-u strzelił Grzegorz Pasiut (27 minuta), a dla Cracovii Roman Rác (24 minuta). Emocje wrzały więc w trzeciej tercji, bo stawka była wysoka. Niestety ta również zakończyła się remisem - 4:4. Gola dla Cracovii strzelił Alan Łyszczarczyk (49 minuta), a dla GKS-u Teemu Pulkkinen (47 minuta). Hokeiści więc musieli zmierzyć w dogrywce. Ta zakończyła się 65 minucie spotkania, gdy Patryk Wronka z Comarch Cracovia oddał celny strzał. Mecz zakończył się więc 4:5 dla Cracovii.

To jednak nie koniec walki. Przed hokeistami ostatnie starcie, które odbędzie się 21 marca w Krakowie. Zwycięzca tego pojedynku trafi do finału i powalczy o tytuł Mistrza Polski.