Pacjenci z Chorzowa na zabieg pojadą samochodem!

Kamil Zatoński
22.12.2021poza Katowicami

Mają elektryczny napęd, nowoczesne oświetlenie i automatyczną skrzynię biegów. Od prawdziwych samochodów różni je tylko... rozmiar. 3 samochody marki Volvo trafiły do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. To auta na zdalne sterowanie, którymi będzie można chociażby podwieźć pacjenta na kontrolę czy badanie.

Fot. ZSM w Chorzowie. Kadra lekarzy z samochodami

Od dziś na wyposażeniu szpitala dla dzieci przy ul. Truchana 7 w Chorzowie znajdują się 3 samochody Volvo na zdalne sterowanie. To prezent ufundowany przez autoryzowanych dilerów tej marki: Euro-Kas z Katowic i Auto Boss z Chorzowa.

To element naszej akcji mikołajkowo-świątecznej. Dostarczyliśmy do szpitala 2 samochodziki zdalnie sterowane. Mamy nadzieję, że umilą one czas pobytu dzieci w szpitalu i dają trochę uśmiechu na ich twarzach. 

mówi kierownik działu sprzedaży Volvo Euro-Kas Katowice, Marzena Wolnicka

Samochodzikami będzie można chociażby "podwozić" małych pacjentów na badania lekarskie czy też po prostu umilić czas wolny. Oczywiście wszystko zależy od powodu pobytu w szpitalu, rodzaju schorzenia i wieku pacjenta - samochód ma określone wymiary i ładowność.

Cieszymy się, że tak uznane firmy pamiętają o małych pacjentach z Chorzowa. Samochody trafią między innymi na oddział onkologii i hematologii dziecięcej czy laryngologię, czyli tam gdzie będą mogły być wykorzystane najlepiej.

mówi dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, dr Jerzy Szafranowicz

Zobacz także

Płatne parkowanie w katowickiej Strefie Kultury. Znamy cennik
Płatne parkowanie w katowickiej Strefie Kultury. Znamy cennik
w drodze

Płatne parkowanie w katowickiej Strefie Kultury. Znamy cennik

do góry