Śmiertelne potrącenie pieszego na torach pomiędzy Sosnowcem a Mysłowicami

Mateusz Terech
21.02.2022poza Katowicami

Śmierć na torach. Do tragicznego zdarzenia doszło na kolejowej trasie pomiędzy Sosnowcem a Mysłowicami. Mężczyzna został tam śmiertelnie potrącony przez pociąg relacji Kołobrzeg - Kraków Główny.

Fot. Grzegorz Bargieła/WKatowicach.eu. Zdjęcie ilustracyjne

W nocy 21 lutego, około godziny 3:00 w nocy pociąg osobowy relacji Kołobrzeg - Kraków Główny śmiertelnie potrącił mężczyznę. Nie wiadomo dlaczego ofiara znalazła się na torowisku poza wytyczonymi przejściami i przejazdami kolejowymi. Tragiczny wypadek miał miejsce między Sosnowcem a Mysłowicami, w rejonie sosnowieckiej Niwki.

Ruch kolejowy w tym miejscu został utrzymany. Pociągi jeździły tam jednym torem. Pasażerowie pociągu, który śmiertelnie potrącił mężczyznę, przesiedli się do innego pociągu, relacji Świnoujście - Kraków Główny. Pełną drożność obydwu torów przywrócono około 6:00 rano. relacjonuje w rozmowie z portalem WKatowicach.eu rzecznik PKP PLK, Katarzyna Głowacka

Od początku roku na kolei doszło do 31 wypadków z udziałem pieszych w miejscach niedozwolonych. W ich wyniku 24 osoby zginęły, a ciężko poszkodowanych zostało 7 osób. W całym ubiegłym roku na torach, w miejscach niedozwolonych zginęło 131 pieszych.

do góry