Takiej obrony jeszcze nie było. Trojaczki broniły tytułu inżyniera

Mateusz Terech
03.02.2022poza Katowicami

Takiej obrony na Politechnice Śląskiej jeszcze nie było! Trzy siostry - trojaczki w jednym dniu broniły tytułu inżyniera! Natalia, Dorota i Judyta Chowaniec studiowały na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej PŚ.

 

Fot. Politechnika Śląska. Trojaczki obroniły tytuł inżyniera

Dziewczyny na piątkę

Siostry ukończyły kierunek Górnictwo i Geologia, specjalność Geologia Inżynierska i Geotechnika. Wszystkie obroniły się na piątkę. Dziewczyny wybrały te studia, bo jak mówią Politechnika Śląska ma bardzo dobrą opinię.

Poza tym od zawsze interesowała nas geografia, geologia i przyroda a nasz tata i dziadek byli górnikami więc kontynuujemy rodzinne tradycje.
mówią siostry

Ponieważ Natalia, Dorota i Judyta są bardzo do siebie podobne koledzy z roku mieli problemy, aby je odróżnić. Później jednak nie było z tym już większego problemu.

Wykładowcy też żartowali, że nie mają pewności czy egzamin zdaje np. Dorota czy Judyta. Ale nie było szans na zamianę, bo egzaminy zdawałyśmy w tym samy czasie.
mówi Natalia

Przez cały czas studiów dziewczyny mieszkały w akademiku Politechniki. Był to dla nich czas zyskiwania wielu wspomnień i nowych znajomości, które będa trwać zdecydowanie dłużej niż studia na Politechnice.

Natalia, Dorota i Judyta Chowaniec chcą kontynuować studia na kierunku geoinżynieria i eksploatacja surowców, w murach tej samej uczelni. W przyszłości planują pracować w swoim zawodzie, w przedsiębiorstwie geologiczno - inżynierskim.

do góry