Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek na Jantorze w Katowicach

Olga Krzyżyk
03.01.2023w Katowicach

W Katowicach odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek. Juniorska reprezentacja Polski będzie walczyć o awans na zaplecze Elity na katowickim lodowisku Jantor. Kadra Narodowa Juniorek będzie rywalizować z Danią, Hiszpanią, Koreą Południową oraz Chińskim Tajpej.

hokeistki reprezentacja Polski

Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek w Katowicach

Styczniowe Mistrzostwa Świata odbędą się na lodowisku Jantor w Katowicach, gdzie w kwietniu 2022 roku emocjonowaliśmy się IIHF Mistrzostwami Świata w Hokeju na Lodzie Kobiet Dywizji IB. Polki wywalczyły drugie miejsce, wygrywając cztery spośród rozegranych spotkań i przegrywając jedynie z reprezentacją Chin.

Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek odbędą się 10-15 stycznia na lodowisku Jantor w Katowicach. Kiedy zagra juniorska reprezentacja Polski? Zobaczcie terminarz spotkań.

Terminarz spotkań reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorek U18 Dywizji IB:

• Wtorek, 10 stycznia: Polska - Korea Południowa, godz. 16:30
  • Czwartek, 12 stycznia: Dania - Polska, godz. 16:30
  • Piątek, 13 stycznia: Hiszpania - Polska, godz. 16:30
  • Niedziela, 15 stycznia: Polska - Chińskie Tajpej, godz. 16:30

W Katowicach odbywa się wiele imprez sportowych na najwyższym poziomie. W 2022 roku w Spodku rozgrywane były Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, a już za kilka dni wystartują Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej. Także inne obiekty na terenie miasta stają się areną zmagań sportowców. Bardzo cieszę się z tego, że na początku stycznia na lodowisku Jantor odbędą się Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorek. Zachęcam do kibicowania naszym reprezentantkom. W Katowicach wspieramy hokej na lodzie i wierzę, że dla kibiców te zawody będą nie lada gratką. mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa

We wrześniu 2022 roku w rozgrywanych w austriackim Radenthein Mistrzostwach Świata Dywizji IB reprezentacja prowadzona przez Magdalenę Jabłońską spisała się bardzo dobrze i zajęła drugie miejsce, wygrywając z Danią i Koreą Południową. W listopadzie Biało-Czerwone uplasowały się również na drugiej pozycji w Turnieju Czterech Narodów.

Hokej kobiecy jest coraz bardziej popularny oraz dynamicznie się rozwija. Cieszy nas to, że Mistrzostwa Świata odbędą się w Katowicach, mieście, które wspiera sport, w tym hokej na lodzie. Nasza drużyna będzie rywalizować na lodowisku Jantor, które jest domem drużyny Kojotek. Zapraszamy kibiców na mecze, warto zobaczyć i dopingować nasze dzielne dziewczyny. zaznacza wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, członek zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, Marta Zawadzka

• Korea Południowa - Dania, godz. 20:00

Bramka stanęła na Mariackiej! Strefa Kibica na Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2023
Sportowe w Katowicach

Polki fenomenalnie wchodzą w Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie U18 na katowickim Jantorze. Pokonały Koreę 6-0!

Hokejowe Mistrzostwa Świata na Jantorze. O tytuł powalczą hokeistki U18

Międzynarodowe Zawody w Łyżwiarstwie Figurowym EDGE Cup 2023 w Katowicach. Wstęp jest darmowy [Zdjęcia]
w Katowicach

Jordan Majchrzak jak Arkadiusz Milik? Były zawodnik Rozwoju Katowice w Serie A

Tramwaje ponownie nie pojadą z Katowic do Chorzowa. Ważne zmiany dla pasażerów
w drodze

Noworoczny Turniej Towarzyski w Spodku! Ostatni sprawdzian polskich szczypiornistów przed Mistrzostwami Świata