Polska-Brazylia 3:2 w Spodku w Katowicach. Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2022. Mamy finał! [Zdjęcia]

Mateusz Terech
10.09.2022Sportowe

Od początku było wiadomo, że półfinałowe starcie Polaków z Brazylijczykami nie będzie najprostszym zadaniem dla Biało-Czerwonych. Kibice po raz kolejny szczelnie wypełnili katowicki Spodek. Mimo niepewnej pogody nie zabrakło też fanów w Strefie Kibica w Parku Powstań Śląskich. Mecz Polska-Brazylia zakończył się wynikiem 3-2 dla Biało-Czerwonych.

mecz polska brazylia

Mecz Polska-Brazylia w Katowicach z wielkimi emocjami

Po pierwszym secie półfinału Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn polscy kibice zgromadzeni w Spodku w Katowicach nie mieli powodów do zadowolenia. Brazylijczycy uciekli Polakom na kilka punktów i, mimo że nasi walczyli do samego końca seta, to jednak z boiska goście zeszli z prowadzeniem w meczu.

Drugi set układał się już po myśli Polaków. Nasi siatkarze mocno odskoczyli ekipie z Brazylii i wyrównali wynik meczu na 1:1 w setach, ku zadowoleniu 11-tysięcznej publiczności w katowickim Spodku.

Trzeci set był bardzo zacięty. Obie drużyny robiły wszystko, by wyjść na prowadzenie w meczu o finał. Końcówka seta coraz bardziej cieszyła polskich kibiców. Polakom udało się pokonać reprezentantów Brazylii 25:20 i tym samym mocno zbliżyli się do zwycięstwa w półfinale siatkarskiego mundialu.

W kolejnej partii polscy siatkarze musieli jednak po raz kolejny uznać wyższość Brazylijczyków i z czteropunktową stratą przegrali kolejnego seta. Okazało się więc, że do rozstrzygnięcia półfinału potrzebny będzie tie break.

Po pełnej emocji rozgrywce, lepsi okazali się Polacy!

62 zdjęć

Mecz Polska-Brazylia w Spodku w Katowicach. Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn 2022

Polska zagra w finale Mistrzostw Świata w Siatkówce 2022

Dzisiejsze zwycięstwo w meczu oznacza, że Polacy wystąpią w niedzielnym finale. Mogą powtórzyć sukces sprzed 4 i 8 lat, kiedy wygrywali siatkarski mundial, kolejno w Polsce i Francji. Katowicki Spodek okazał się szczęśliwy dla polskiej reprezentacji przed ośmioma laty, liczymy, że podobnie będzie także jutro.

103 zdjęć

Kibice na trybunach i radość po meczu półfinałowym Polska-Brazylia

103 zdjęć

Sportowe

Śląscy policjanci zabezpieczali Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn 2022 [Zdjęcia]
w Katowicach

Polacy wicemistrzami świata. Finał Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn w Katowicach [Galeria zdjęć]
Sportowe

Motocyklowe Zakończenie Lata Katowice 2022: TSA, Big Cyc i Luxtorpeda rozgrzali scenę na Muchowcu!

Strefa Kibica w Katowicach. Tak kibicowaliśmy siatkarzom przed Pomnikiem Powstańców Śląskich [Zdjęcia]
Sportowe

Polska-Brazylia, czyli półfinał Mistrzostw Świata 2022 w Spodku! [Strefa kibica]