Tłumy na meczu Polska - Francja w Spodku. W Katowicach wystartowały Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej [Zdjęcia kibiców i zawodników]

Mateusz Terech
12.01.2023Sportowe

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2023 wystartowały w Katowicach. Katowicki Spodek był miejscem, w którym odbyła się ceremonia otwarcia tego wielkiego sportowego święta. To właśnie w naszym mieście zabrzmiał także pierwszy gwizdek tego turnieju, który rozpoczął inauguracyjny mecz Polaków z Francuzami.

mecz polska francja katowice spodek

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w katowickim Spodku

Sportowe emocje po raz kolejny rozgrzewają do czerwoności katowicki Spodek. W środę, 11 stycznia, w Katowicach rozpoczął się turniej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Wielkie sportowe święto rozpoczęło się tuż przed godziną 20:30. Wówczas na płycie Spodka rozpoczęła się imponująca ceremonia rozpoczęcia turnieju. W jej trakcie zaprezentowano miasta gospodarzy Mistrzostw Świata, a także wszystkie kraje, których reprezentanci staną do walki o najważniejsze trofeum.

Kilkadziesiąt minut później na boisku pojawili się szczypiorniści Polski i Francji, którzy rywalizowali ze sobą w meczu otwarcia Mistrzostw Świata. Biało-czerwoni mogli liczyć na doping około 11 tysięcy kibiców, którzy zasiedli na trybunach katowickiego Spodka i przed meczem pełną piersią odśpiewali - po raz pierwszy w czasie tego turnieju - Mazurka Dąbrowskiego.

Mecz Polska - Francja w Katowicach

Pierwszy kwadrans spotkania przyniósł wiele emocji i był bardzo wyrównany. Kilka bardzo udanych akcji Polaków oraz błędy w ofensywie Francuzów pozwalały na utrzymywanie wyniku bliskiego remisu. Po kilkunastu minutach gry inicjatywę zaczęli przejmować aktualni mistrzowie olimpijscy. Trójkolorowi na kilka punktów uciekli Polakom.

W ostatnich minutach pierwszej połowy polscy szczypiorniści konsekwentnie odrabiali straty, wykorzystując dwie minuty gry w przewadze i wykazując się sporą skutecznością w obronie. Ostatecznie w połowie Francuzi prowadzili już tylko jednym punktem przy wyniku 14-13.

Po przerwie niesieni dopingiem trybun katowickiego Spodka, polscy szczypiorniści w kilkanaście minut odrobili straty i doprowadzili do remisu 17-17. Francuzi szybko jednak ponownie wyszli na prowadzenie i utrzymywali je przez kilkanaście kolejnych minut.

Biało-czerwoni nie ustępowali kroku Francuzom do ostatnich minut spotkania. W meczu otwarcia lepsi okazali się jednak rywale Polaków. Choć zabrakło niewiele, to mecz otwarcia okazał się zwycięski dla drużyny Francji i zakończył się wynikiem 26-24.

Zobaczcie, co się działo w katowickim Spodku w środowy wieczór, oglądając galerię zdjęć naszego fotoreportera!

V Liceum Ogólnokształcące Mistrzem Katowic Szkół Ponadpodstawowych w piłce ręcznej. Brawo dziewczyny!

Ruszył nabór do konkursu „Kopalnia Start-upów” w Katowicach
w Katowicach

Sukces AZS UŚ! Seniorzy ogrywają Legię Warszawa, młodzież zostaje Mistrzem Polski

Półfinał Pucharu Polski w Katowicach. Młodzieżowa koszykówka na najwyższym poziomie [Zdjęcia]

175 tys.kibiców na trybunach podczas fazy grupowej mistrzostw świata piłkarzy ręcznych w Polsce! W Katowicach tłumy Niemców i Norwegów

Mecz Niemcy - Norwegia w Katowicach. Na trybunach Spodka tysiące kibiców obu drużyn! [Zdjęcia]

Szczypiorniści jeżdżą po Katowicach miejskimi autobusami. Wozi ich katowickie PKM

Zagraniczni kibice opanowali Katowice w trakcie Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej 2023. Co sądzą o mieście?

Polska wygrywa z Arabią Saudyjską na pożegnanie z katowickim Spodkiem [Zdjęcia kibiców]

Polacy przegrywają ze Słowenią w Spodku. Kibicowaliście? Znajdźcie się na zdjęciach