Z hali na sztuczną trawę. Ruszyła Katowicka Liga Szóstek 2022

Kamil Zatoński
21.02.2022Sportowe

W zimowy sen nie zapadli, bo grali w Katowickiej Lidze Halowej. Teraz piłkarze przenieśli się z parkietu na sztuczną murawę. W ubiegły weekend ruszył właśnie kolejny sezon Katowickiej Ligi Szóstek. KLS to program, który zrzesza amatorów oraz fanów piłki nożnej z Katowic i okolic. 

Fot. Kamil Filipiński. Katowicka Liga SzóstekJak przekonują organizatorzy, ideą Katowickiej Ligi Szóstek jest chęć rywalizacji z duchem fair play, gdzie każdy na koniec sezonu zostanie zwycięzcą. W tym roku organizatorzy zdecydowali się również na organizację gry na hali i wystartowali z Katowicką Ligą Halową. 

Katowicka Liga Halowa. Pryzmat Zabrze piłkarskim mistrzem katowickiego parkietu

Po półtora miesięcznej rywalizacji na parkiecie hali w „Spodku” został wyłoniony mistrz Katowickiej Ligi Halowej. Pryzmat Zabrze pod każdym względem bezapelacyjnie zdetronizował inauguracyjny sezon nowych rozgrywek zainicjowanych przez Katowicką Federację Sportów Amatorskich. Tytuł wicemistrza trafił w ręce nieobliczalnego Globeteku, z kolei na trzecim schodku podium stanął No Name Team. Pierwsze koty za płoty i choć przyszło nam się już pożegnać z futbolem halowego formatu, to z pewnością stał się początkiem nowego projektu, dzięki któremu amatorski sport w Katowicach jeszcze bardziej zaczyna zyskiwać na popularności. 

Fot. Kamil Filipiński. Katowicka Liga Halowa

Katowicka Liga Szóstek. Z parkietu na szcztuczną trawę

Zimowy okres był jedynie namiastką tego, na co czekali zawodnicy. W ubiegły weekend wystartował kolejny sezon Katowickiej Ligi Szóstek. Na razie spotkania odbywają się na murawach Ośrodka Sportowego Hetman w Katowicach, ale już wkrótce rozgrywki powrócą na wyremontowane boisko "Rapid" przy ul. Stęślickiego. 

Jeśli chodzi o pełne rozgrywki to na razie rundę wiosenną spędzimy na Hetmanie ze względu na to, że projekt KLS-u to aktywny udział około 1000 zawodników. To stanowi niemałe "zużycie" świeżo wymienionej płyty głównej jak i "klatki". W tym miejscu pojawia się kwestia poprawnego użytkowania obiektu oraz adaptacji murawy, co wiąże się z potencjalnym problemem w kwestiach usterek i gwarancji z wykonawcą. Mamy jednak dobrą wiadomość dla drużyn, ponieważ na 99% Faza grupowa Pucharu Katowic odbędzie się na Rapidzie w majową niedzielę, natomiast każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca w grupie, rozegra na Rapidzie również kontynuację, 26 czerwca, wraz z ceremonią rozdania nagród za sezon 2021/2022.

mówi Robert Stanowski ze Stowarzyszenia Katowickiej Federacji Sportów Amatorskich

Wiadomo, że każdy chciałby być Robertem Lewandowskim i grać w finale Ligi Mistrzów, lecz nie każdemu taka szansa się przytrafiła. Stąd też od wielu lat coraz bardziej rozwija się mniejsza odmiana piłki nożnej - 6 osobowa - tak zwany "minifootball". Każdy fan piłki nożnej w głębi serca ciągle chce być związany z murawą, dlatego tego typu rozgrywki przyciągają ludzi jak magnes do metalu, a odpowiednia jakość organizacji tylko zwiększa chęć ponownego wyjścia na przeciw rywala i strzelenia kolejnych goli, aby zapisać się w protokole meczowym. Oczywiście najważniejsza jest zabawa i jak to często słyszymy, jest to jedyna możliwa okazja aby spotkać się z kolegami i podtrzymywać znajomość na tę jedną godzinę w tygodniu.

dodaje Stanowski

Drużyn w Katowickiej Lidze Szóstek cały czas przybywa. Organizatorzy zachęcają do zapisów, ale dodają, że lepiej nie zwlekać, bo liczba 60 zespołów może stać się w przyszłości "organizacyjnym sufitem". 

Źródło: Katowicka Liga Szóstek/Kamil Jasica

Zobacz także

Sukces łyżwiarzy z UKŁ Spin Katowice! Wrócili z zawodów z 13 medalami
Sukces łyżwiarzy z UKŁ Spin Katowice! Wrócili z zawodów z 13 medalami
Sportowe

Sukces łyżwiarzy z UKŁ Spin Katowice! Wrócili z zawodów z 13 medalami

Kultowe boisko "Rapid" w Katowicach odnowione! Powrót Ligi Szóstek
Kultowe boisko "Rapid" w Katowicach odnowione! Powrót Ligi Szóstek
Sportowe

Kultowe boisko "Rapid" w Katowicach odnowione! Powrót Ligi Szóstek

do góry