Fot. Grzegorz Bargieła/WKatowicach.eu. Już można korzystać z wieży widokowej Muzeum Śląskiego

Wieża widokowa Muzeum Śląskiego

Zobaczcie panoramę Katowic z wieży widokowej Muzeum Śląskiego. Z perspektywy 40 metrów nad ziemią miasto wygląda inaczej. Z tarasu widokowego wieży zobaczymy m.in. Strefę Kultury, Spodek, biurowce .KTW, Superjednostkę,  Osiedle Walentego Roździeńskiego "Gwiazdy", a nawet koronę Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Przekonajcie się sami! Już można korzystać z wieży. Wjazd jest uzależniony od warunków pogodowych. Bilety na wieżę są dostępne w kasie Muzeum Śląskiego. 

5 zdjęć

Wieża widokowa na terenie Muzeum Śląskiego z drona

Wieża widokowa jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-20:00 (ostatni wjazd o godzinie 19:50). W każdy wtorek wstęp jest bezpłatny. Bilety uprawniają do jednorazowego wjazdu na wieżę.

Cennik wieży widokowej Muzeum Śląskiego:

  • bilet normalny - 5 zł
  • bilet ulgowy - 3 zł

Drugie życie wieży szybu "Warszawa II"

W trakcie budowy nowej siedziby Muzeum Śląskiego swoje drugie życie dostała wieża szybu „Warszawa II”, która została zaadaptowana na wieżę widokową. Po wzmocnieniu fundamentów, dobudowaniu windy panoramicznej, zabezpieczeniu podestów i balustrad, wykonaniu oświetlenia oraz stworzeniu zadaszenia, wieża zyskała swój dawny blask.

Wieża szybu „Warszawa II” jest obecnie najbardziej rozpoznawalnym symbolem Muzeum Śląskiego, jak również najwyższym punktem na jego mapie. W okresie letnim z wysokości 40 metrów można podziwiać Strefę Kultury oraz panoramę Katowic.

Planując wizytę w Muzeum i chcąc skorzystać z wieży widokowej, warto upewnić się, że jest ona czynna, dzwoniąc do informacji pod nr 32 213 08 70. Na wieży może przebywać maksymalnie 10 osób. W zależności od natężenia ruchu zwiedzających, czas przebywania na platformie widokowej regulują pracownicy Muzeum w zakresie od 5 do 15 minut.

27 zdjęć

Wieża Widokowa Muzeum Śląskiego w Katowicach