Czasowe zmiany organizacji ruchu w Katowicach. Naprawy nawierzchni i pielęgnacja drzew

Kacper Jurkiewicz
18.03.2022w drodze

W niedzielę, 20 marca, Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach przeprowadzi prace pielęgnacyjne drzew przy al. Korfantego w rejonie placu Alfreda. Dla mieszkańców oznacza to zmiany w rozkładzie jazdy tramwajów. Z kolei już w poniedziałek, 21 marca, rozpocznie się czasowa zmiana organizacji ruchu z powodu pozimowych napraw na ul. Chorzowskiej.

Fot. MZUiM Katowice

Prace pielęgnacyjne drzew przy al. Korfantego

W najbliższą niedzielę, 20 marca, odbędą się prace pielęgnacyjne drzew przy al. Korfantego w rejonie placu Alfreda. W związku z tym 20 marca, od godz. 06:57 do godz. 14:00 na liniach 13 i 16 będzie obowiązywać tymczasowy rozkład jazdy:

  • Tramwaj linii 13 (począwszy od kursu o godz. 06:57 z przystanku Katowice Plac Wolności) będzie kursował na trasie Katowice Plac Wolności - Koszutka Słoneczna Pętla,
  • Tramwaj linii 13 (począwszy od kursu o godz. 07:07 z przystanku Siemianowice Plac Skargi) będzie kursował na trasie Siemianowice Plac Skargi - Wełnowiec Plac Alfreda,
  • Tramwaj linii 16 (począwszy od kursu o godz. 7:01 z przystanku Brynów Centrum Przesiadkowe) będzie kursował na trasie Brynów Centrum Przesiadkowe - Koszutka Słoneczna Pętla.

Na odcinku Koszutka Słoneczna Pętla - Wełnowiec Plac Alfreda do dyspozycji pasażerów zostanie oddany autobus zastępczy T-16, kursujący zgodnie z rozkładami linii tramwajowych 13 i 16.

Obowiązujące przystanki zastępcze to:

Kierunek Wełnowiec Plac Alfreda: Koszutka Słoneczna Pętla (na pętli, naprzeciwko przystanku tramwajowego) > Koszutka Jesionowa (za przejściem dla pieszych) > Wełnowiec Poczta (przystanek autobusowy) > Wełnowiec Kościół (przystanek tymczasowy w rejonie tramwajowego na wysokości przejścia dla pieszych) > Wełnowiec Gnieźnieńska (autobusowy) > Wełnowiec Pl. Alfreda (autobusowy - zlokalizowany na al. Korfantego).

Kierunek Koszutka Słoneczna Pętla: Wełnowiec Pl. Alfreda (przystanek autobusowy - zlokalizowany na al. Korfantego) > Wełnowiec Gnieźnieńska (autobusowy) > Wełnowiec Kościół (przystanek tymczasowy w rejonie tramwajowego na wysokości przejścia dla pieszych) > Koszutka Słoneczna (autobusowy).

Na ul. Chorzowskiej czasowa zmiana organizacji ruchu

W poniedziałek, 21 marca, od godz 6:00 na ulicy Chorzowskiej - na odcinku od granicy z Chorzowem do włączenia ul. Tysiąclecia (z kierunku Chorzowa) z wyłączeniem odcinków na wysokości ul. Ułańskiej i ul. Bolesława Chrobrego - rozpocznie się czasowa zmiana organizacji ruchu w związku z prowadzonymi pracami naprawczymi nawierzchni.

Prace naprawcze uszkodzonej nawierzchni, polegające na frezowaniu i wymianie warstwy asfaltu w miejscach szczególnie zniszczonych, będą wykonywane przez wyłonioną w przetargu firmę ROMUS. Ich koszt to ponad 2 mln 200 tys. zł. Prace będą wykonywane pod ruchem, z zawężeniem jezdni z dwóch pasów do jednego. Planowany termin realizacji wynosi 25 dni kalendarzowych.

Zobacz także

Ruszyły prace na Korfantego w Katowicach. Będzie bardziej zielono
Ruszyły prace na Korfantego w Katowicach. Będzie bardziej zielono
w Katowicach

Ruszyły prace na Korfantego w Katowicach. Będzie bardziej zielono

Przejście pod rondem Ziętka zamknięte. Rozpoczyna się remont
Przejście pod rondem Ziętka zamknięte. Rozpoczyna się remont
w Katowicach

Przejście pod rondem Ziętka zamknięte. Rozpoczyna się remont

do góry