Kolizja na Bielskiej (DK86) w Katowicach. Spory korek w kierunku centrum

Olga Krzyżyk
Mateusz Terech
08.03.2022w drodze

Popołudniu 8 marca, doszło do kolizji w rejonie katowickich Murcek. DK86 zakorkowała się w kierunku centrum Katowic. To nie jedyne zdarzenie drogowe w tym dniu powodujące spore utrudnienia w ruchu. 

Fot. Kacper Jurkiewicz/WKatowicach.eu. Poranna kolizja na DK86

Aktualizacja, 8 marca, godzina 14:00

Do kolizji dwóch samochodów doszło około godziny 14:00 na DK86 (Ulica Bielska) na wysokości katowickich Murcek. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych, ale trasa w kierunku Katowic mocno się korkuje.

Szczególną ostrożność trzeba też zachowywać w okolicach 299 km autostrady A4 pomiędzy Katowicami a Wrocławiem. Tam doszło do zdarzenia w którym rozbił się jeden samochód.

Do niecodziennej sytuacji doszło także na ulicy Wojewódzkiej w Katowicach, gdzie kierowca samochodu pomylił drogę i wjechał pod prąd, na kilkanaście minut kompletnie blokując drogę. Po nieco ponad kwadransie udało się jednak bezpiecznie wycofać TIR-a i udrożnić przejazd. 

Fot. Grzegorz Bargieła/WKatowicach.eu. TIR na Wojewódzkiej w Katowicach

Wcześniej pisaliśmy:

Kolizja na alei Roździeńskiego w Katowicach. Dwa samochody zderzyły się na pasie w kierunku centrum Katowic. Do kolizji doszło na wysokości Nowego Roździenia o godzinie 7:37.

To sprawiło, że droga do centrum Katowic i w kierunku Tychów mocno się zakorkowała. Kierowcy zwalniają w stronę Katowic już na wysokości sosnowieckiej Pogoni.

Zderzyły się dwa samochody osobowe, opel vectra i volkswagen polo, na wysokości Nowego Roździenia w Katowicach. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale na miejsce musiała przyjechać straż pożarna, bo doszło do rozlania się płynów eksploatacyjnych. mówi podkomisarz oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, Agnieszka Żyłka

6 zdjęć

Kolizja na DK86, 8 marca 2022

6 zdjęć
do góry