Mecz Ruch Chorzów - Legia Warszawa na Stadionie Śląskim. Uwaga na utrudnienia w ruchu

Redakcja WKATOWICACH.eu
09.02.2024w drodze

9 lutego (piątek) na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się mecz piłki nożnej między drużynami Ruchu Chorzów i Legią Warszawa. Na drogach w pobliżu Stadionu Śląskiego przewiduje się duży ruch, zarówno pojazdów, jak i pieszych. Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w Katowicach i Chorzowie w godzinach 16:00-20:00. Wprowadzona zostanie czasowa zmiana organizacji ruchu.

stadion śląski

Ruch Chorzów zagra z Legią Warszawą na Stadionie Śląskim. Będą utrudnienia w ruchu i w komunikacji miejskiej

Aktualizacja, 9 lutego

Mecz wiąże się także z utrudnieniami dla pasażerów poruszającymi się komunikacją miejską ZTM. Najwięcej z nich będzie obowiązywać od ok. godz. 15 do ok. godz. 19. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć zmiany tras poszczególnych linii autobusowych i tramwajowych. Niektóre przystanki nie będą obsługiwane przez swoje stałe linie.

Warto zwrócić uwagę m.in. na autobusy linii 7, 23, 109, 673, 674 i M24, które od ok. godz. 15:00 do ok. 21:30 będą pomijać przystanek Dąb Kościół 01 oraz na linie 6, 51, 70, 98, 165 177, 663, 830, 840, 900, M3, T-10, którym również zmienią się trasy.

Ponadto, liczne zmiany obejmą w godzinach od ok. 16 do ok. godz. 19 linie tramwajowe. Niektóre trasy zostaną zmienione lub skrócone, a na innych zostanie zawieszony ruch. Dotyczy to linii 0, 6, 7, 13, 25 i 41.

Zmianami zostanie objęte w sumie prawie 20 linii autobusowych oraz 6 tramwajowych. Z obsługi, w związku z planowanym przez policję zamknięciem ulic, zostanie wyłączonych około 100 przystanków. Skala zmian jest zatem duża i z tego powodu pasażerowie powinni zapoznać się ze szczegółowymi informacjami, które znajdują się TUTAJ.

Wcześniej informowaliśmy:

W związku z rozgrywanym na Stadionie Śląskim meczem Ruchu Chorzów z Legią Warszawa, w piątek (9 lutego) w godzinach od 16:00 do 20:00 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

Przy dużych wydarzeniach absolutnym priorytetem są mieszkańcy bezpośrednio sąsiadującego ze Stadionem Śląskim osiedla Tysiąclecia. Dlatego po raz kolejny wprowadzamy zakaz wjazdu na teren osiedla od strony ul. Chorzowskiej. To rozwiązanie, które już wielokrotnie testowaliśmy przy okazji organizacji imprez masowych na Stadionie Śląskim. mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa

Doskonale wiemy o tym, że podczas dużych wydarzeń sporym problemem dla mieszkańców katowickiego os. Tysiąclecia są tysiące osób, które dojeżdżając z innych miast do stadionu zostawiają pojazdy na osiedlu, nie tylko zajmując miejsca parkingowe mieszkańców, ale także nierzadko parkując w miejscach nielegalnych, na trawnikach i zielonych skwerach. Stąd nasze działania. dodaje prezydent

W dniu imprezy od wczesnych godzin porannych na os. Tysiąclecia zostaną skierowane dodatkowe patrole Straży Miejskiej, by podejmować szybką interwencję w przypadku pojazdów zaparkowanych niezgodnie z oznakowaniem, bądź utrudniających przejazd lub wyjazd z posesji.

9 lutego na os. Tysiąclecia wprowadzone zostanie rozwiązanie przetestowane podczas dużych wydarzeń na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców Osiedla. Dlatego ponownie – od godzin popołudniowych, nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej.

Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Zjazd autobusów w prawo z ul. Chorzowskiej na ul. Chrobrego będzie utrzymany, natomiast trasa autobusów z centrum na Tysiąclecie będzie przebiegała ulicami: Bracką, DTŚ/Renców i Jana Pawła II.

Ponadto 9 lutego 2024 roku, wzdłuż ul. Chorzowskiej - na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej.

mapa utrudnień podczas meczuUtrudnienia w ruchu - Katowice:

  • Największe utrudnienia w ruchu wystąpią w ciągu ulic Bocheńskiego, Brackiej, Złotej, Chorzowskiej oraz Gliwickiej.
  • Może wystąpić czasowe zamknięcie drogi na wysokości zjazdów z autostrady A4 w ulicę Bocheńskiego.
  • Wystąpią czasowe utrudnienia przy wjeździe i wyjeździe z osiedla 1000-lecia od strony ulicy Wojska Polskiego.

Utrudnienia w ruchu - Chorzów:

  • Może wystąpić czasowe zamknięcie zjazdu z DTŚ od strony Chorzowa, a ruch kierowany będzie na „estakadę” w kierunku centrum Katowic.
  • Wystąpią czasowe wstrzymania ruchu na ulicach w rejonie Dworca PKP Chorzów Batory, Armii Krajowej, Wita Stwosza, Racławickiej, Górniczej, Wojska Polskiego, Katowickiej.
  • W rejonie ulicy Parkowej - na odcinku od ronda przy centrum handlowym AKS do skrzyżowania z ulicą Kościuszki - wprowadzony zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów w kierunku ulicy Kościuszki. Na tym odcinku drogi nie będzie można parkować pojazdów, a zmiana będzie obowiązywała od godziny 17.00 do czasu zakończenia imprezy.
  • W okolicy rynku, ulicy Kościuszki i Parkowej wystąpią utrudnienia wynikające ze wstrzymania ruchu.'

Ponadto, w zależności od natężenia ruchu pieszych, może zapaść decyzja o całkowitym zamknęciu ulic Katowickiej w Chorzowie na odcinku od ulicy Gałeczki do Parkowej, a także ulicy Chorzowskiej w Katowicach od przewiązki drogowej przy tak zwanej Karolince, do skrzyżowania ulic Katowickiej i Parkowej w Chorzowie.

Na skrzyżowaniach, w sytuacjach tego wymagających, ruchem ręcznie kierować będą policjanci.

Apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej uwagi i stosowanie się do sygnałów oraz poleceń wydawanych przez uprawnione osoby. Organizator imprezy zaleca, by osoby, które nie mają kupionych biletów parkingowych, nie przyjeżdżały swoimi samochodami w rejon stadionu. Korzystanie z komunikacji publicznej również będzie utrudnione. przekazują policjanci

Mapki z utrudnieniami znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Zobacz także

Na Stadion Śląski powraca żużel! Bilety na Mistrzostwa Europy już w sprzedaży [Cennik]
Na Stadion Śląski powraca żużel! Bilety na Mistrzostwa Europy już w sprzedaży [Cennik]
Sportowe

Na Stadion Śląski powraca żużel! Bilety na Mistrzostwa Europy już w sprzedaży [Cennik]

Zimowa Akademia Sportu na Stadionie Śląskim. Trwają zapisy
Zimowa Akademia Sportu na Stadionie Śląskim. Trwają zapisy
poza Katowicami Sportowe

Zimowa Akademia Sportu na Stadionie Śląskim. Trwają zapisy

Sylwestrowa Moc Przebojów 2023. Tak wyglądała zabawa na Polach Marsowych przy Stadionie Śląskim [Zdjęcia]
Sylwestrowa Moc Przebojów 2023. Tak wyglądała zabawa na Polach Marsowych przy Stadionie Śląskim [Zdjęcia]
poza Katowicami

Sylwestrowa Moc Przebojów 2023. Tak wyglądała zabawa na Polach Marsowych przy Stadionie Śląskim [Zdjęcia]

do góry