9 tysięcy osób na Mayday 2022 w Katowicach. 12 osób zatrzymanych z narkotykami [Zdjęcia i wideo]

Mateusz Terech
14.11.2022w Katowicach

Policjanci z Katowic przeprowadzili akcję antynarkotykową w czasie festiwalu Mayday w katowickim Spodku. W czasie imprezy zatrzymano 12 osób, które posiadały przy sobie narkotyki.

narkotyki

Akcja antynarkotykowa w czasie festiwalu Mayday

W katowickim Spodku odbyła się kolejna edycja organizowanego festiwalu muzyki techno Mayday. Podobnie jak w poprzednich latach, jej uczestników przed wejściem sprawdzało kilkudziesięciu katowickich policjantów. Przed Spodkiem pojawili się także policjanci ze specjalnie wyszkolonymi psami. Pomimo że uczestnicy koncertu nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych, mogli spodziewać się kontroli, mundurowi i tak zatrzymali 12 osób, które miały przy sobie narkotyki.

W akcji wzięli udział katowiccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, którzy byli wspierani przez kolegów z innych wydziałów katowickiej komendy miejskiej oraz przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymane w tym roku osoby miały przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz tabletki MDMA (Ecstasy). Każdy z zatrzymanych trafił do policyjnego aresztu. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat więzienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. informują śląscy policjanci

Specjalnie wyszkolone psy policyjne są w stanie wykryć obecność narkotyków. Co ciekawe, psy wyczuwały narkotyki nawet u osób, które co prawda tego dnia nie miały ich przy sobie, ale kiedyś nosiły je w kieszeniach swoich ubrań.

W czasie Mayday w katowickim Spodku zebrało się ponad 9 tysięcy fanów muzyki techno. Historia festiwalu sięga początku lat 90. ubiegłego wieku. Impreza odbywa się co roku 10 listopada w Katowicach.

19 zdjęć

Mayday 2022. Katowiccy policjanci zatrzymali kilkanaście osób, które posiadały narkotyki

do góry