Adoptuj Pluszaczka, Ninję, Killerka i Miszę – psy i koty z Katowic czekają na dom! [Zdjęcia]
W Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach na nowe domy czekają wyjątkowe psy i koty. Każde z nich ma swoją historię, marzenia o ciepłym kącie i opiekuńczym właścicielu. Adopcja to nie tylko szansa na lepsze życie dla zwierzaka, ale również okazja, by zyskać wiernego przyjaciela na całe życie. Może właśnie Ty jesteś osobą, na którą czekają Pluszaczek, Ninja, Killerek czy Misza?
Adoptuj psy i koty z Katowic
W Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach (ul. Milowicka 1B) czekają na Ciebie kochane koty i psy, które marzą o domu i opiekunie. Własna miska, ciepły kąt i ukochana osoba. Tyle wystarczy, by dać największy skarb tym zwierzętom.
Poznajcie historie zwierzaków, które czekają na adopcję - kotów Pluszaczka, Ninjy i Luny oraz psów - Killerka, Piernika i Miszy.
Kontakt w sprawie adopcji kotów:
- Agnieszka 571 092 452,
- Ela 504 108 132,
- Bytom, tel. 690 677 824
Kontakt w sprawie adopcji psów:
- Ola 797 485 577,
- Karolina 575 677 730,
- Kasia 733 336 683 (jeśli nie odbiera, prosi o SMS z imieniem psa - oddzwoni).
Nie możesz adoptować? Wesprzyj schronisko w inny sposób – darowizną, wolontariatem lub promując adopcje. Otwórz serce na tych, którzy potrzebują Twojej pomocy. Może to właśnie Ty znajdziesz tu swojego najlepszego przyjaciela?
Miejskie Schronisko dla Zwierząt w Katowicach apeluje do mieszkańców, by w sylwestrową noc zrezygnowali z używania fajerwerków. Huk wystrzałów wywołuje u zwierząt ogromny stres, który może prowadzić do paniki, ucieczek, a nawet śmierci zwierzęcia. Pokażmy, że potrafimy cieszyć się Nowym Rokiem, jednocześnie dbając o dobro naszych czworonożnych przyjaciół.
Koty do adopcji
Ninja
Ninja to drobna 2-letnia kotka. Kotka lubi się wygłupiać i nigdy nie ma z nią nudy. Uwielbia gonić za filcową piłką. Ninja to taki koci dzieciak, pełen energii, który upomina się rozczulającym piszczeniem o uwagę. To amatorka ocierania się o laptopa (a wszystko po to, byś porzucił co robisz i zaczął głaskać). Cudowny miziak, chociaż dopiero gdy kogoś bliżej pozna. Jest słodka, śmieszna, głupiutka, pocieszna, śliczna, drobna. Uwielbia zabawę z innymi kotami. Ninja szuka domu. Przebywa w domu tymczasowym w Bytomiu. Może właśnie Ciebie oczaruje? Warunki adopcji (jeśli ich nie spełniasz, nie dzwoń): dom niewychodzący (najlepiej mieszkanie), zabezpieczenie siatką okien i balkonu, jeśli jest, tylko do domu, w którym jest już jakiś kot, koty, wizyta przedadopcyjna, umowa adopcyjna.
- Kontakt w sprawie adopcji: Bytom, tel. 690 677 824.
Pluszaczek
Poznaj Pluszaczka – kota, który wygląda jak ogromny, miękki pluszak i ma równie miękkie serce! Pluszaczek to prawdziwy łakomczuch, który na widok smakołyków zapomina o całym świecie. Jest bardzo ciekawskim kotem – uwielbia zaglądać w każdy zakamarek i badać wszystko, co znajdzie się w jego otoczeniu. Bywa jeszcze nieco ostrożny i zdarza mu się wycofać, ale szybko nadrabia swoją odwagą, gdy tylko poczuje się bezpieczny. Ten przemiły kociak uwielbia ludzi, ale potrzebuje jeszcze chwili, by poczuć się w pełni pewnie. Może to właśnie Ty jesteś osobą, która otworzy przed nim swoje serce? Nie czekaj – Pluszaczek już teraz czeka na kogoś, kto pokaże mu, że życie może być pełne radości i miłości. Skontaktuj się z wolontariuszami i poznaj tego wyjątkowego kociaka – niech Pluszaczek znajdzie w Twoim domu swoje miejsce na zawsze! Pluszaczek szuka domu niewychodzącego, wymagane zabezpieczenia okien i balkonu, jeśli jest. Chętnie na dokocenie - Pluszaczek lubi towarzystwo innych kotów.
- Kontakt w sprawie adopcji: Schronisko dla Zwierząt w Katowicach - Agnieszka 571 092 452 / Ela 504 108 132
Luna
Luna to około 3-letnia, przepiękna czarna kotka z uroczymi białymi skarpetkami, fartuszkiem i długimi wibrysami. Spoglądasz na nią, ona na Ciebie, nieśmiało zagaduje, więc otwierasz klatkę i bach! Ląduje na Twoich kolanach puchata księżniczka i mrucząc domaga się miłości i czułości. Luncia jest kochana i widać, że brakuje jej człowieka, ale też daje znaki, kiedy koniec z pieszczotami. Kotka na dokocenie lub jako jedynak. Luna jest wysterylizowana, zaszczepiona, ma ujemne testy FELV i FIV. Szuka domu niewychodzącego, wymagane zabezpieczenia okien i balkonu, jeśli jest.
- Kontakt w sprawie adopcji: Agnieszka 571 092 452/ Ela 504 108 132.
Psy do adopcji
Killerek
Killerek to około 20-kilogramowy piesek pełen energii i radości, o miękkiej, dłuższej sierści. Choć ma już 11 lat, jego szczenięcy urok udowadnia, że wiek to jedynie liczba. Szuka domu o umiarkowanej aktywności, gdzie będzie mógł cieszyć się spokojnymi spacerami i odkrywaniem odludnych miejsc. Chętnie również wybierze się na jakąś wycieczkę np. nad wodę. Killerek najlepiej odnajdzie się w domu bez małych dzieci i innych zwierząt. Jego trudna przeszłość pozostawiła ślad – psiak zmaga się z zachowaniami lękowo-agresywnymi. Bywa, że szczeka na szybko poruszające się obiekty czy inne psy. Ma również problem z dotykiem, dlatego jego przyszły opiekun musi być gotowy na cierpliwą pracę z nim. Ponieważ Killer łatwo się ekscytuje, potrzebuje opanowanego i konsekwentnego przewodnika. Może zamieszkać zarówno w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu. W poprzednim domu spędził 4 lata, nie wykazując problemów separacyjnych. To pieszczoch, który uwielbia bliskość człowieka. Do znanych mu osób przywiązuje się bardzo mocno, zabiega o głaskanie i uwagę. Zna podstawowe komendy, reaguje na imię, ładnie chodzi na smyczy i nigdy nie odmawia smacznych przekąsek. Killer to także miłośnik podróży samochodowych. Jest w trakcie nauki noszenia kagańca.
Obecnie przyjmuje leki na niedoczynność tarczycy oraz jest na karmie hypoallergenic. Niestety, długotrwały stres wpływa na jego zdrowie, powodując problemy żołądkowo-jelitowe, dlatego pilnie szuka kochającego domu, który zapewni mu spokój i poczucie bezpieczeństwa. Killerek czeka na kogoś, kto otoczy go troską i pomoże mu odnaleźć radość życia.
- Kontakt w sprawie adopcji: Ola 797 485 577.
Piernik
Piernik ma około 7. miesięcy i waży 15 kg. Został znaleziony na ulicy i trafił do schroniska w listopadzie. To psie dziecko, które potrzebuje czasu żeby nauczyć się prawidłowego funkcjonowania. Bardzo przywiązuje się do swojego opiekuna, potrafi ładnie chodzić na smyczy i dzielnie znosi krótkie podróże samochodem. Jest psem lękowym, który jeszcze nie potrafi dobrze komunikować się z psimi kolegami. W wysokich emocjach atakuje smycz, czasem ręce. Boi się głośnych i szybko poruszających rzeczy, takich jak motocykle, większe samochody. Ze względu na młody wiek i ciężki start będzie wymagał nauki odpowiednich zachowań i adaptacji do nowych warunków życia, co może wiązać się ze współpracą z behawiorystą.
Piernik bardzo szybko się uczy i ciągle robi postępy. Przy minimalnym zaangażowaniu przyszły opiekun zyska wspaniałego przyjaciela na całe życie. Piernik chętnie zamieszkałby ze spokojnym, ułożonym psem z dala od ścisłego centrum. Nie może zamieszkać w domu z dziećmi.
- Kontakt w sprawie adopcji: Karolina 575 677 730.
Misza
Misza to 4-letnia suczka o wadze około 9 kg. Trafiła do schroniska, gdy jej poprzednia właścicielka nie mogła się już nią opiekować. Wcześniej mieszkała z dziećmi i innym młodym psem, więc istnieje szansa, że dobrze odnajdzie się w domu z dziećmi i/lub drugim czworonogiem – choć zawsze trzeba to sprawdzić na spacerach zapoznawczych. Misza to radosna, energiczna i chętna do nauki sunia. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy i z przyjemnością podejmie wyzwania umysłowe, takie jak nauka sztuczek. Na spacerach bywa trochę energiczna i potrafi pociągnąć na smyczy, ale odpowiednia dawka ruchu, eksploracji i węszenia pomaga jej się wyciszyć. W kontaktach z obcymi bywa ostrożna, ale wystarczy trochę cierpliwości (i dużo smakołyków), by zdobyć jej zaufanie.
Misza szuka opiekuna, który będzie cierpliwy, nienachalny, gotowy do pracy z psem - nie jest ona trudnym psiakiem, ale potrzebuje stabilności i zasad. Odpowiednia opieka pozwoli jej nabrać pewności siebie i stać się cudowną towarzyszką.
- Kontakt w sprawie adopcji: Kasia 733 336 683 (jeśli nie odbiera, prosi o SMS z imieniem psa - oddzwoni).
Kocurek i Mała szukają domu
Kocurek (ten większy) oraz Mała poszukują kochającego domu. Kotki żyją na dworze, ale bardzo lubią człowieka, dobre jedzenie i ciepłe miejsce. Jak kogoś znają, od razu przylatują na mizianie. To rodzeństwo, które z wyglądu jest bardzo podobne.
Kotki zostały podrzucone w okolice bloku, gdzie mieszkam (w grudniu 2023 roku). Na początku były trzy malutkie, kilkumiesięczne kotki. Wspólnie z sąsiadem staraliśmy się im zapewnić jedzenie, miejsce z ich miseczkami. Spały w elewacji bloku, gdzie miały trochę cieplej niż na zewnątrz. Puszkowi udało się znaleźć nowy dom. Na dworze został Kocurek oraz Mała, które mają jedzenie i troskę, ale zdecydowanie potrzebny jest im prawdziwy dom i kochający właściciel.
Z charakteru kotki są bardzo kochane. Kocurek chce być przy kimś, raz chce być głaskany, innym razem woli się pobawić (wystarczy sznurek, który ucieka). Musi się nauczyć nie wystawiać pazurków, bo nie rozumie, że może nimi zadrapać podczas zabawy. Daje się wziąć na ręce - na chwilę jest mu dobrze, ale po chwili chce jednak swoją swobodę. Czasem aż podskakuje, żeby go pogłaskać.
Mała to dama, jest spokojniejsza, bardzo lubi głaskanie po główce i brzuszku. Jak zje, woli mieć chwilę dla siebie, wtedy warto ją zostawić w spokoju, ale być obok. Gdy się stęskni i zobaczy po przerwie ludzi, których lubi, zaczyna miauczeć, a jej miauczenie przypomina bardziej "mee" niż "miau", dlatego nazywana jest także Owieczką. Mała jest po sterylizacji - zabieg został wykonany w schronisku.
Kotki nie są nauczone korzystania z kuwety. Z pewnością szybko się tego nauczą, ale potrzebna będzie osoba, która będzie chciała je nauczyć domowych zasad. Wystarczy trochę cierpliwości oraz pełne miłości serce. Czy ktoś pokocha Kocurka i Małą?
Jeżeli ktoś chciałby przygarnąć za darmo Kocurka i Małą, niech napisze na adres mailowy: olga.krzyzyk@wkatowicach.eu lub zadzwoni - 608 002 809. Wystarczy kontakt, by zyskać przyjaciół na całe życie.
Jak możesz pomóc?
Adopcja to wspaniała forma pomocy, ale jeśli nie jesteś w stanie przygarnąć zwierzęcia, istnieje wiele innych sposobów wsparcia schroniska.
Możesz:
- Zostać wolontariuszem – Spędzaj czas z psami i kotami, pomagając im lepiej znosić pobyt w schronisku.
- Wesprzeć schronisko finansowo lub rzeczowo – Każda pomoc, w postaci darowizn czy potrzebnych artykułów, jest na wagę złota.
- Promować adopcje – Pomóż szerzyć informacje o adopcjach wśród znajomych i w mediach społecznościowych. Im więcej osób usłyszy o kotach i psach z katowickiego schroniska, tym większa szansa, że znajdą swoje wymarzone domy.
Adopcja zwierzaka to wielka odpowiedzialność, ale również ogromna satysfakcja. Zwierzęta ze schroniska często okazują najgłębszą wdzięczność i lojalność swoim nowym opiekunom. Przygarnięcie kota czy psa to akt miłości, który odmienia życie – nie tylko zwierzaka, ale także Twoje. Schronisko w Katowicach czeka na osoby gotowe otworzyć swoje serca i domy. Może to właśnie tutaj czeka na Ciebie Twój psi lub koci najlepszy przyjaciel.
Zbiórka dla schroniska dla zwierząt w Katowicach
Co przyda się w schronisku? Zawsze na wagę złota jest karma, przede wszystkim mokra, wysokomięsna karma dla psów i kotów.
W katowickim schronisku najbardziej sprawdzają się:
- karmy dla kotów: Feringa, Dolina Noteci, Winston (nature, junior), Smilla, Mac's, Butchers, Catz finefood, Animonda, Wiejska zagroda,
- karmy dla psów: Rocco, Dolina Noteci, Mac's, Animonda, Brit (care, premium by nature), Butchers, Wiejska zagroda, Alpha Spirit.
Poza tym zawsze potrzebne są:
- środki czystości,
- smycze - dłuższe i mocniejsze smycze przepinane 3-4m, (mocne karabińczyki) linki 5m i więcej (zwykłe i pvc), nie flexi,
- obroże (na szerszej taśmie z zapięciem klamrowym jak w pasku / obroże półzaciskowe),
- szelki (najzdrowsze dla psich kręgosłupów typu guard), przykładowe firmy: amiplay, chaba, baylabel itp.,
- legowiska,
- koce, ręczniki, prześcieradła i poszwy, poduszki typu jaś,
- psie i kocie kosmetyki,
- transportery wszelkiego rodzaju i różnej wielkości,
- suplementy diety, witaminy,
- różnego rodzaju smakołyki - smaczki dla kotów i treserki oraz naturalne gryzaki dla psów - kurze łapki, żwacze, mięsne paski itp.,
- ubranka i kubraczki dla dużych i średnich psów (szczególnie przydatne w zimie, zabezpieczają psy przed chłodem),
- zabawki - wędki, myszki, kocie piłeczki, szarpaki itp.,
- cążki do pazurków,
- małe drapaki,
- obróżki feromonowe dla kotów i przeciwkleszczowe dla psów oraz krople na kleszcze.