Ciepły Przystanek powstał w Załężu. Znajdziemy tu rzeczy dla potrzebujących [Zdjęcia]

Kacper Jurkiewicz
02.06.2024w Katowicach

Ekumeniczna Fundacja Bethlehem jest w trakcie tworzenia Ciepłego Przystanku. To miejsce, w którym pojawiać się będą rzeczy dla potrzebujących, w tym koce czy ubrania. Takie miejsce pojawi się w Katowice przy ulicy Gliwickiej.

ciepły przystanek katowice

Ciepły Przystanek w Katowicach

Osoby potrzebujące oraz bezdomne znajdują w Katowicach kolejne miejsce, w którym czekać na nich będą rzeczy wspomagające ich codzienne życie. Przy ulicy Gliwickiej 60 w Załężu stanie Ciepły Przystanek Bathlehem - Przystanek Dobra.

Ekumeniczna Fundacja Bethlehem już wcześniej prowadziła podobną akcję, którą w 2019 roku zapoczątkował prezes fundacji, ks. biskupa Krzysztof Nieciąga. W jej ramach na przystankach np. przy ul. Gliwickiej koło Punktu 44 rozwieszano jesienią i zimą odzież dla potrzebujących. W ramach akcji wydano ponad 11 tysięcy sztuk odzieży.

Teraz akcja będzie miała już swoje stałe miejsce. Obecnie trwa budowa Ciepłego Przystanku. Na ten cel fundacja wydzierżawiła teren od miasta Katowice, otrzymała wiatę przystankową z firmy Business Consulting, która również otrzymała drugie życie.

Prace nad przystankiem jeszcze trwają. Czekamy na dach, który zostanie wkrótce zamontowany. Ciepły Przystanek powinien rozpocząć działanie za około dwa tygodnie. Dary można oddawać do siedziby Fundacji przy ulicy Gliwickiej 81 naprzeciwko Ciepłego Przystanku. Jako fundacja będziemy je wywieszać i dbać o czystość przystanku. mówi portalowi WKATOWICACH.eu, rzecznik prasowy Fundacji Bethlehem, Marta Szwarc

Nasz punkt charytatywnej pomocy rzeczowej działa cały czas. dodaje Marta Szwarc

Na przystanku pojawią się więc koce, śpiwory, buty, odzież, czapki i inne rzeczy dla potrzebujących.

Charytatywny punkt pomocy rzeczowej działa we wtorek i środę. Wtorek jest dniem dla potrzebujących, którzy mogą przyjść do fundacji w godzinach 9:00-15:00. Z kolei środa jest dniem dla darczyńców, którzy mogą zostawiać dary w godz. 9:00-15:00.

24 zdjęć

Budowa Ciepłego Przystanku w Żałężu

Zobacz także

Mikrokosmosy w Katowicach! Zuza i Kamil odwiedzili Załęże [Zdjęcia]
Mikrokosmosy w Katowicach! Zuza i Kamil odwiedzili Załęże [Zdjęcia]
w Katowicach

Mikrokosmosy w Katowicach! Zuza i Kamil odwiedzili Załęże [Zdjęcia]

do góry