Co o Katowicach mówią za granicą? Aktorka Anna Mucha odwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy

Kamil Zatoński
09.12.2023w Katowicach

Ma blisko 200 tysięcy użytkowników, niektórzy mieszkają za granicą naszego kraju. W ostatnim czasie w facebookowej grupie "I love Poland" pojawił się post Szymona Pifczyka ze zdjęciami z Katowic. Post wywołał lawinę komentarzy. Sami zobaczcie!

pwc w katowicach

O Katowicach za granicą

I live in San Francisco but I've left my heart in Katowice. Not a conventionally beautiful city but for those who can see the beauty in a rough face, it truly does not disappoint (Mieszkam w San Francisco, ale serce zostawiłem w Katowicach. Niekonwencjonalnie piękne miasto, ale dla tych, co widzą piękno w szorstkiej twarzy naprawdę nie zawodzi - tłum.) - napisał w grupie w mediach społecznościowych Szymon Pifczyk, który zamieścił również do posta poniższe zdjęcia. 

20 zdjęć

Katowice w ujęciach

Post wywołał dość sporo pozytywnych reakcji i wspomnień. Bardzo często pisały je osoby, które mieszkały w Katowicach i z ogromnym sentymentem wracają do rodzinnego domu.

Byli też obcokrajowcy, którzy odwiedzili Katowice i zachwycili się ich architekturą. 

Andrea Bányainé Goszleth (Węgry)

I was in Katowice this summer. I had good experiences. Very vivid and interesting place, from where is easy to reach surrounding cities. The transport is excellent. The train station is in the middle of the city. The bus station is close too. I'm intend to return. I haven't been yet in Nikisowiec. (Byłam w Katowicach tego lata. Miałam dobre doświadczenia. Bardzo żywe i ciekawe miejsce, skąd łatwo dotrzeć do okolicznych miast. Transport jest doskonały. Dworzec kolejowy jest w środku miasta. Dworzec autobusowy też jest blisko. Zamierzam tu wrócić. W Nikiszowcu jeszcze mnie nie było).

Flavia Chiurato Geraldi (Brazylia)

I live in São Paulo, but I’ve left my heart in Katowice. (Mieszkam w Sao Paulo, ale moje serce zostawiłam w Katowicach).

Lucy Firley-Lubinska (Wielka Brytania)

I live in Bristol (UK) but I am from Katowice too. And love the City. A lot has changed in Katowice recently. Everytime I visit I am amazed how beautiful it become. (Mieszkam w Bristolu (Wielka Brytania), ale też jestem z Katowic. I kocham miasto. Wiele się ostatnio zmieniło w Katowicach. Za każdym razem, gdy je odwiedzam, jestem zdumiona, jak piękne się staje).

Julia Hanusik (Niemcy)

How wonderful is to hear that from someone who used to large cities I live last 6,5 year in Germany, but I grew up in Katowice and I miss it very much. Thank you for your post. It's very positive to me. (Jak cudownie jest to usłyszeć od kogoś, kto kiedyś był w dużych miastach. Mieszkam 6,5 lat w Niemczech, ale dorastałam w Katowicach i bardzo mi tego brakuje. Dziękuję za post. Dla mnie jest bardzo pozytywny).

Kasimir Labecki (Niemcy)

Polska dla mnie już osiągnęła poziom, o którym nam się w latach 70-tych i 80-tych nie śniło. Bardzo mi się podobają nasze nowe-stare miasta. Katowice "odkryłem" na nowo w ubiegłym roku. Jestem poza krajem od prawie czterdziestu lat, mieszkałem na dwóch kontynentach, ale teraz...wróciłbym chętnie!

Oryginalny post do całej dyskusji znajdziecie TUTAJ. 

A co z Jarmarkiem?

Ostatnio w naszych mediach społecznościowych zamieściliśmy instastories Anny Muchy, która odwiedziła Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach (MOŻESZ JE ZOBACZYĆ TUTAJ). Wideo na naszym profilu zobaczyło blisko 400 tysięcy osób. Pojawiły się komentarze, że post był sponsorowany. Skontaktowaliśmy się z Jarmarkami Śląskimi, które zaprzeczyły doniesieniom. Jak udało się im ustalić, aktorka była w Katowicach w związku z nowym spektaklem teatralnym, w którym występuje. 

Co o Jarmarku sądzą mieszkańcy? Wszystkie opinie - zarówno te pozytywne, neutralne i negatywne - znajdziecie TUTAJ. 

10 zdjęć

Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 z lotu ptaka. Niesamowite zdjęcia!

Zobacz także

Zima w Katowice Airport. Jak wygląda odśnieżanie lotniska?
Zima w Katowice Airport. Jak wygląda odśnieżanie lotniska?
w Katowicach

Zima w Katowice Airport. Jak wygląda odśnieżanie lotniska?

100 mln pasażer Wizz Air. Z Katowice Aiport do Barcelony [Zdjęcia]
100 mln pasażer Wizz Air. Z Katowice Aiport do Barcelony [Zdjęcia]
w drodze

100 mln pasażer Wizz Air. Z Katowice Aiport do Barcelony [Zdjęcia]

Jarmark na Nikiszu coraz bliżej! Świąteczny klimat zawita na Nikiszowiec 8-10 grudnia
Jarmark na Nikiszu coraz bliżej! Świąteczny klimat zawita na Nikiszowiec 8-10 grudnia
w Katowicach

Jarmark na Nikiszu coraz bliżej! Świąteczny klimat zawita na Nikiszowiec 8-10 grudnia

do góry