Drużyny z Katowic zdominowały IV ligę. Podlesianka liderem, Rozwój na drugim miejscu

Mateusz Terech
14.11.2022Sportowe

Nie najlepsze humory towarzyszą piłkarzom GKS-u Katowice, którzy na zimową przerwę w rozgrywkach ligowych zeszli po przegranym 1:5 meczu z ŁKS-em Łódź. Tymczasem powody do świętowania ma czwartoligowa Podlesianka Katowice, która 2022 rok skończy na pozycji lidera tabeli IV ligi.

podlesianka katowice

Koniec jesiennej rundy 2022

Połowa listopada to moment, w którym rozpoczyna się zimowa przerwa w ligowych rozgrywkach piłkarskich. Zaglądamy więc do tabeli ligowych, by sprawdzić, na jakich pozycjach przed przerwą znajdują się katowickie kluby piłkarskie.

GKS Katowice
gks katowice

Bardzo źle ostatnia kolejka Fortuna 1. Ligi przed zimową przerwą będzie się kojarzyć piłkarzom GKS-u Katowice. Podopieczni trenera Rafała Góraka przegrali przy Bukowej z ŁKS-em Łódź, aż 1:5. Piłkarze z Łodzi rok 2022 zakończą jako liderzy, a GieKSa w tabeli 1. Ligi plasuje się na 8 miejscu, tuż za Podbeskidziem Bielsko-Biała, o czym zdecydowały wyniki bezpośrednich spotkań pomiędzy tymi zespołami.

Podlesianka Katowice

Dużo lepsze humory mają piłkarze Podlesianki Katowice. Piłkarze z południa Katowic pokonali Victorię Częstochowa 4-1 i tym samym potwierdzili, że należy im się pozycja lidera w 4. lidze. Drużyna z Podlesia wygrała aż 11 spośród 15 rozegranych w tym sezonie meczów.

Rozwój Katowice

Ligowi rywale Podlesianki - Rozwój Katowice również w dobrym stylu zakończyli jesienną rundę. Wygrany 3-1 mecz z Piastem II Gliwice był ostatnim, przed przeprowadzką Rozwoju na stadion przy ulicy Asnyka w Katowicach. Rozwój Katowice jest wiceliderem tabeli, ustępując jedynie ekipie z Podlesia.

Derby Katowic: Rozwój Katowice - Podlesianka Katowice [Transmisja na żywo + galeria zdjęć]

Sportowe podsumowanie 2022 roku w Katowicach. Zobaczcie, ile się wydarzyło!

Odwiedzamy Podlesie. Dzielnica Katowic z historią sięgającą średniowiecza [Zobaczcie zdjęcia]
Twoje Katowice

Zatrzymania pseudokibiców po meczu GKS Katowice-Widzew Łódź. Wyrywali krzesełka i niszczyli stadion [Zdjęcia]