Dzień Matki w Katowicach. Gdzie wybrać się ze swoją mamą? Zobaczcie nasze propozycje

Kacper Jurkiewicz
26.05.2022w Katowicach

Nie masz pomysłu na prezent na Dzień Matki? Warto spędzić ten czas wspólnie na mieście - w Katowicach. Wybraliśmy kilka ciekawych propozycji. 

Dzień Matki w Katowicach. Gdzie wybrać się ze swoją mamą? Zobaczcie nasze propozycjeDziś, 26 maja, Dzień Matki. Wśród nas są tacy, którzy jeszcze nie przygotowali prezentu dla swoich mam. Przygotowaliśmy więc kilka prostych propozycji, w których możemy wspólnie spędzić czas z naszymi mamami. Z zestawienia odpadają restauracje czy kawiarnie - w Katowicach znajduje się ich naprawdę sporo. 

Spacer Dolina Trzech Stawów

Wycieczka na świeżym powietrzu może być dobrym pomysłem na prezent. W ten sposób poświęcimy wolny czas swojej mamie, będziemy mogli z nią porozmawiać w pięknych okolicznościach przyrody. Możemy urozmaicić wycieczkę np. wybierając się na rowerach czy korzystając z Katowickiego Roweru Miejskiego. Możemy np. pojechać stąd do Rybaczówki i wrócić. To będzie krótka i przyjemna trasa. Można także wpaść na Sztauwajery, które rozpoczęły nowy sezon i zjeść coś pysznego obserwując piękne okoliczności przyrody. 

Muzeum Śląskie

Na odwiedzenie czeka Muzeum Śląskie. Już sam plac przed budynkami robi wrażenie. Możemy wejść na wieże widokową, skąd rozpościera się przepiękny widok na Katowice. Warto zobaczyć to na własne oczy.

W Muzeum czekają ciekawe wystawy, a budynki wewnątrz również robią wrażenie. Od niedawna w kąciku gier i zabaw dla dzieci na poziomie -4 stanęła gablota holograficzna, składająca się z 9 urządzeń generujących obraz trójwymiarowy. Jedną z nowszych wystaw jest ta poświęcona Teatrowi Śląskiemu z okazji jubileuszu placówki. Bilet normalny na wszystkie wystawy kosztuje 24 zł.

Teatr Śląski

Możemy również wybrać się do Teatru Śląskiego na spektakl. W najbliższy weekend grany będzie Drach na podstawie twórczości Szczepana Twardocha. Bilety normalne kosztują od 25 do 60 zł. Spektakl grany jest w sobotę i niedzielę o godz. 19:00.

Poniżej opis spektaklu:

Drach wie wszystko, zna wszystkich, widzi przeszłość i przyszłość, zna wszystkie języki i wszystkie losy ludzkie. I chce opowiedzieć wszystko. Teraz. Drach opowiada pięknie, choć z punktu widzenia Dracha nic co ludzkie nie ma takiego znaczenia, jakie ma dla ludzi. Owszem, jakieś znaczenie ma, ale nie ludzkie. Inaczej z tego nieludzkiego punktu widzenia wyglądają ludzkie sprawy. Inaczej spogląda się na splatające i przeplatające się losy ludzkie. Drach widzi miejsca splotów i połączeń, których nie widzą ludzie, którzy w nich uczestniczą. Nie widzi ich Josef Magnor, śląski górnik i powstaniec. Nie widzi ich jego prawnuk, Nikodem Gemander, wzięty architekt. Nieludzkimi oczami Dracha możemy spojrzeć na ich życie i śmierć, na wojny i powstania, na narodziny, miłość, zdrady i wiecznie się snujące, nigdy niespełniające się marzenia. Czy więzy krwi są ważne, czy istnieje rodzinne fatum? Skąd i dlaczego pęd obojga ku autodestrukcji? Oczami Dracha patrzymy na życia ludzkie jak na barwny, cyrkowy spektakl, śmieszny, a zarazem straszny, radosny i jednocześnie tragiczny sen wariata.

Fot. Olga Krzyżyk/WKATOWICACH.eu. Piękne papugi możemy podziwiać w Papugarni Carmen

Papugarnia Carmen

W Katowicach przy ulicy Obroki znajduje się Papugarnia Carmen. Mieszka tutaj ponad 100 ptaków. Warto wybrać się tutaj na wycieczkę. Zobaczymy różne gatunki tych zwierząt np. amazonkę niebieskoczelną, kakadu żółtoczubą, nierozłączkę czy nimfę. Niektóre ptaki są nas ciekawe i wskakują na ręce, więc możemy zrobić sobie fajne pamiątkowe zdjęcie. Bilet normalny kosztuje 23 zł.

Wyprawa do Parku Linowego

A może odrobina adrenaliny? Możemy wybrać się do Parku Linowego Trzy Maupy przy ulicy Francuskiej 182. Do pokonania jest tutaj kilka tras, w których znajdują się różne przeszkody. Jeśli nie straszna nam wysokość lub lubimy mocne wrażenia to warto zdecydować się na taką aktywność. Ceny biletów się różnie - w zależności od wybranej przez nas trasy.

Wycieczka po mieście - Szlak Moderny, Nikiszowiec czy Giszowiec

Na koniec kolejna aktywność na świeżym powietrzu. Spacer po mieście takim jak Katowice może być ciekawy. Jest tutaj dużo do zwiedzenia. Możemy poprzyglądać się różnym budynkom na Szlaku Moderny. Warto wybrać się także do Nikiszowca czy Giszowca, by obejrzeć zabytkowe budynki, które tworzą niesamowity klimat. 

 

Zobacz także

Wracają odświeżone Sztauwajery. Będzie tam rządziła włoska kuchnia. Pizza sprzedawana na kawałki
Wracają odświeżone Sztauwajery. Będzie tam rządziła włoska kuchnia. Pizza sprzedawana na kawałki
w Katowicach

Wracają odświeżone Sztauwajery. Będzie tam rządziła włoska kuchnia. Pizza sprzedawana na kawałki

Nowa droga rowerowa połączy Nikiszowiec z Giszowcem
Nowa droga rowerowa połączy Nikiszowiec z Giszowcem
w Katowicach

Nowa droga rowerowa połączy Nikiszowiec z Giszowcem

do góry