GKS Katowice przegrywa z Zagłębiem Sosnowiec 2:1. Mecz otwarcia ArcelorMittal Park w Sosnowcu [Zdjęcia]

Kacper Jurkiewicz
25.02.2023Sportowe

To spotkanie przechodzi do historii. W Sosnowcu zainaugurowano otwarcie nowego stadionu ArcelorMittal Park meczem GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec. Niestety GieKSa przegrała z gospodarzem 2:1. Zobaczcie zdjęcia.

piłkarze GKS Katowice i Zagłębia Sosnowiec

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec w ArcelorMittal Park

Na to spotkanie czekali mieszkańcy Zagłębia i Katowic. 25 lutego w Sosnowcu oficjalnie zainaugurowano otwarcie nowego stadionu ArcelorMittal Park w Zagłębiowskim Parku Sportowym. Mecz otwarcia rozegrali Zagłębie Sosnowiec i GKS Katowice. GieKSa grała bez wsparcia swoich kibiców.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17:30. Gospodarze mocno weszli w mecz, już w 8. minucie bramkę strzelił Meik Karwot. GieKSie mimo prób nie udało się strzelić przeciwnikom. Atmosfera była gorąca, szczególnie że Zagłębie miało okazję do kolejnych bramek. W 30. minucie Szymon Sobczak otrzymał żółtą kartkę za faul na Rafale Figlu w polu karnym GKS-u. Do groźnej sytuacji doszło w 38. minucie meczu, gdy Arkadiusz Jędrych popychany przez Sebastiana Boneckiego wpadł w bandę okalającą boisko. Potrzebował pomocy fizjoterapeutów, ale wrócił do gry. Żółte kartki dostali Sebastian Bonecki (38 minuta) i Daniel Dudziński (42 minuta). Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Druga połowa była również intensywna. Zagłębie nie odpuszczało i w 55. minucie bramkę strzelił Adrian Troć. Chwilę wcześniej żółtą kartkę otrzymał Maksymilian Rozwandowicz (54. minuta). 65. minuta przyniosła żółtą kartkę dla Bartosza Jaroszka za faul na Trociu. Następna poszła do Marko Roginicia (86. minuta). W 90. minucie sędzia podyktował rzut karny dla GKS-u, który na bramkę zamienił Arkadiusz Jędrych. Niestety nie udało się wyrównać wyniku, a Figiel otrzymał jeszcze żółtą kartkę (90+6 minuta gry).

Ostatecznie spotkanie zakończyło 2:1 dla Zagłębia Sosnowiec.

32 zdjęć

Mecz GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec. Otwarcie ArcelorMittal Park

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa - Bykow, Sobczak, Dalić, Bonecki, Jończy, Borowski, Rozwandowicz, Karwot, Wrzesiński, Troć (90. Chęciński).

GKS Katowice: Kudła - Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Tanżyna, Wojciechowski (74. Kołodziejski) - Kościelniak (62. Urynowicz), Dudziński, Figiel, Marzec (62. Bergier) - Arak (78. Roginić).

Źródło: GKS Katowice

Haja nad Brynicą. Wyjątkowa debata licealistów z udziałem prezydentów na granicy Katowic i Sosnowca [Zdjęcia]
w Katowicach

Sosnowiecki Szpital Miejski ma nowy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. To nie jedyne zmiany [Zdjęcia]

Mistrzostwa Świata w Jorkyball zostaną rozegrane w Sosnowcu!

Mecz GKS Katowice - Wisła Kraków na stadionie przy Bukowej w Katowicach [Zdjęcia]