I Śląskie Seminarium Behawiorystyczne w Katowicach. Dr Marina Garfagnoli o psach schroniskowych

To będzie I Śląskie Seminarium Behawiorystyczne w Katowicach. Od 31 maja do 1 czerwca w Centrum Konferencyjnym przy ul. Jordana 18 możecie wziąć udział w dwudniowym seminarium z Mariną Garfagnoli o psach schroniskowych. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem medialnym naszego portalu. Trwają właśnie zapisy.
I Śląskie Seminarium Behawiorystyczne w Katowicach
Do kogo skierowane jest Seminarium? Przede wszystkim do pracowników i wolontariuszy schronisk, behawiorystów i trenerów współpracujących ze schroniskami. Także do lekarzy weterynarii oraz opiekunów psów adoptowanych lub chcących przygotować się do adopcji psa, by lepiej rozumieć jego potrzeby i zachowanie.
Zależy nam, aby zwiększać świadomość opiekunów psów, osób zainteresowanych adopcją psa ze schroniska. Tu edukacja jest niezastąpiona i chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób. Jesteśmy czynnie praktykującymi behawiorystami, prowadzimy konsultacje behawioralne, ale także kursy i szkolenia dla branży zwierzęcej.
Posiadamy wieloletnie doświadczenie praktyczne na szerokim polu związanym z bezdomnością zwierząt w Polsce (współpraca ze schroniskami, praca z psami nieadopcyjnymi, szkolenia dla wolontariuszy oraz pracowników schronisk, wprowadzanie i koordynacja wolontariatu, obszar adopcji).
mówią nam organizatorzy wydarzenia Barbara Szczygieł i Jarosław Stańczyk z Edu-Canis
Barbara Szczygieł pełni też funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE CAPBT. Jest również superwizorem, wykładowcą na pierwszym i drugim roku kursu dyplomowego COAPE.
Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia:
Seminarium z Mariną Garfagnoli
Dr Marina Garfagnoli to z wykształcenia psycholog o specjalizacji Ewolucja Zachowania Zwierząt i Ludzi. Od 2008 roku nieprzerwanie pracuje w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Pistoi (I Cani Di Via Del Campo), gdzie zajmuje się przede wszystkim poprawą dobrostanu psów oraz terapią psów z problemami behawioralnymi. Rok wcześniej rozpoczęła edukację opiekunów psów. Prowadzi seminaria i szkolenia dla trenerów i behawiorystów na temat relacji, emocji i komunikacji zarówno we Włoszech, jak i za granicą. Od 2011 roku prowadzi Klasy Komunikacji dla psów, organizując warsztaty w wielu krajach Europy. W swoim ośrodku edukacji kynologicznej skupia się na uczeniu właścicieli czytania i lepszego rozumienia ich psów.
Teraz specjalnie dla mieszkańców Katowic i regionu podzieli się ogromnym doświadczeniem i przybliży temat psów schroniskowych. Podczas seminarium Marina omówi neurobiologiczne źródła emocji i zachowań oraz punkty styku ludzi i psów w głębinach wymiaru afektywnego.
Jakie trudności mogą wynikać z tych procesów i w jaki sposób manifestują się one w zachowaniu i wyrażaniu komunikacji u psów przebywających w schroniskach? Co możemy zrobić, aby nauczyć je innych strategii, zapewnić im dobrostan i komfort w tak trudnych warunkach? Jak wzbogacać i wykorzystywać środowisko dla lepszego ich funkcjonowania? Jak wpływa ich stan zdrowia na zachowanie, a przeżywane emocje na stan zdrowia? Będzie też o konieczności diagnostyki weterynaryjnej oraz tym, co jest konieczne dla współpracy z lekarzem weterynarii po adopcji.
Będziemy poruszać się w obszarze zachowania, komunikacji oraz dobrostanu psów schroniskowych. Zajmiemy się głębszą analizą szeroko pojętej komunikacji i zmian zachowania, jakie możemy uzyskać w trudnym i ograniczonym środowisku schronisk dla bezdomnych zwierząt. Przyjrzymy się temu w kontekście fizjologicznym, z uwzględnieniem wpływu najważniejszych neurotransmiterów na emocje i zachowanie w odniesieniu do etogramu. Ból społeczny związany z izolacją w przypadku psów w schroniskach podnosi prawdopodobieństwo występowania problemów behawioralnych na skutek cierpienia emocjonalnego. Marina przybliży te zagadnienia w oparciu o najnowsze badania i własne doświadczenie.
dodaje Barbara Szczygieł
Seminarium będzie tłumaczone z języka angielskiego. Tłumaczką będzie Ewa Pasikowska – behawiorystka zwierząt towarzyszących (Dip.CABT), wykładowczyni i tutorka na Kursie Dyplomowym COAPE. Zajmuje się tłumaczeniem publikacji i wydarzeń poświęconych zwierzętom towarzyszącym, współpracowała już z Edu-Canis przy tłumaczeniu webinaru z Mariną Garfagnoli w 2022 roku.
I Śląskie Seminarium Behawiorystyczne - kiedy i gdzie
Rozpoczęcie: 31 maja o 10:00
Zakończenie: 1 czerwca o 17:00
- Centrum Konferencyjne
- ul. Jordana 18
- 40-043 Katowice
I Śląskie Seminarium Behawiorystyczne - cennik
Ile kosztują zapisy na wydarzenie?
- 999 złotych przy wpłacie całości w ciągu 7 dni od wysłania zgłoszenia.
Jak zapowiadają organizatorzy, cena obejmuje przerwy kawowe i obiadowe. Od wskazanej kwoty przysługuje zniżka 20% dla wolontariuszy i pracowników schronisk.
I Śląskie Seminarium Behawiorystyczne - zapisy
Link do zapisów znajdziecie TUTAJ. Organizatorem wydarzenia jest Edu-Canis. Portal wkatowicach.eu jest z kolei jego patronem medialnym.
I Śląski Kongres Behawiorystyczny może się odbyć m.in. dzięki wsparciu licznych sponsorów. Jeśli chcesz do nich dołączyć, najlepiej odwiedzić tę stronę i skontaktować się z organizatorami.
Wszystkie "łapy" na pokład!
Zobacz także

Mikołaj odwiedzi schronisko w Katowicach. Wybierz i obdaruj psiaka!

Trwa akcja ,,Przybij łapę". Katowickie schronisko może wygrać 40 tysięcy złotych!
![Dzikie Ultra znów opanowało Dolinę Trzech Stawów. Tym razem biegacze wspierali Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach [Zdjęcia]](https://www.wkatowicach.eu/assets/pics/aktualnosci/2024-02/tn__MG_7619-Enhanced-NR_mini.jpg)