Jarmark Wielkanocny już od poniedziałku na katowickim rynku. Co czeka na mieszkańców?

Kacper Jurkiewicz
17.03.2023w Katowicach

Wielkanoc to najważniejsze i zarazem najbardziej radosne chrześcijańskie święto. Już za kilka dni będziemy mogli poczuć wielkanocny klimat na katowickim rynku, to właśnie tam powróci Jarmark Wielkanocny. Ten wystartuje już w najbliższy poniedziałek, 20 marca, gdy swój asortyment zaczną sprzedawać wystawcy z całej Polski, ale też z Węgier i Turcji. Na całe rodziny będą czekały liczne dekoracje i atrakcje.

Jarmark Wielkanocny Katowice

Jarmark Wielkanocny w Katowicach rusza 20 marca

Od kilku dni mieszkańcy Katowic oraz inne osoby przechodzące przez katowicki rynek mogą podglądać przygotowania do Jarmarku Wielkanocnego. Na płycie rynku pojawiły się pierwsze budki, w których będziemy mogli kupić ozdoby czy pyszne jedzenie. Stanęło także nowe koło, którym zabierzemy się na krótką przejażdżkę.

Katowickie jarmarki to wydarzenia, które przyciągają nie tylko mieszkańców naszego miasta, ale także miast ościennych. Dlatego z przyjemnością zapraszam na kolejną edycję Jarmarku Wielkanocnego w Katowicach! Będzie to doskonała okazja, by poczuć klimat Wielkiej Nocy oraz znaleźć wszystko, co niezbędne do udekorowania domu i stołu na święta. Na stoiskach znajdziemy m.in. pisanki wykonywane różnymi ludowymi technikami, stroiki, wiosenne wianki, bukszpany, palmy, rzeźbione świece oraz koszyczki. mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa

Jarmark jest też doskonałą okazją, by spędzić czas w gronie rodziny, przyjaciół i najbliższych. Od 20 marca do 10 kwietnia będzie można wspólnie zrobić zakupy, sfotografować się na tle świątecznych ozdób czy skorzystać z przygotowanych atrakcji takich jak młyńskie koło czy karuzela. dodaje prezydent

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny to 30 stoisk podzielonych na dwie strefy - handlową i gastronomiczną. Strefa handlowa będzie działała od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-19:00, a także w soboty i niedziele w godzinach 10:00-20:00. Strefa gastronomiczna natomiast będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-20:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10:00-21:00, przy czym wybrane punkty będą działały do godziny 22:00. W zależności od warunków atmosferycznych godziny te mogą ulec zmianie.

Wizyta na katowickim Jarmarku Wielkanocnym to też okazja do kupienia wyjątkowych upominków dla najbliższych. W tym roku w asortymencie znajdą się takie rzeczy jak - biżuteria artystyczna srebrna, z koralików, minerałów czy stali szlachetnej, witraże, obrazy, wyroby drewniane, świece z wosku pszczelego, artystyczne wyroby wielkanocne, kompozycje zapachowe, ceramika użytkowa - w tym także słynna ceramika z Bolesławca. wymienia naczelnik Wydziału Promocji UM Katowice, Marta Chmielewska

Jarmark to przede wszystkim różnorodność smaków. Będzie można tu znaleźć produkty na stół wielkanocny, takie jak: wędliny, sery, baby wielkanocne i wypieki, ale też produkty docenione przez konsumentów w poprzednich latach np. oleje tłoczone na zimno, tureckie chałwy i baklawy, miody pitne i nalewki. Dla smakoszy w strefie gastronomicznej czekać będą m.in. podpłomyki, pierogi, żurek, grill, grzane wino, likiery, owoce w czekoladzie, frytki belgijskie, oscypki z grilla, kawa czy czekolada.

Jarmark to nie tylko okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów. Szereg atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Jedną z nich jest młyńskie koło. Jest ono mniejsze niż koło dostępne w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego i ustawione na płycie rynku. Na jarmarku nie zabraknie również świątecznych dekoracji - pojawią się duże pisanki, zajączki i kurczaki. Dostępna będzie także wiktoriańska karuzela i kolejka elektryczna. W wybrane dni przeprowadzone zostaną świąteczne animacje dla dzieci.

14 zdjęć

Jarmark Wielkanocny w Katowicach 2022

Zobacz także

Jarmark Wielkanocny na rynku w Katowicach już 20 marca
Jarmark Wielkanocny na rynku w Katowicach już 20 marca
w Katowicach

Jarmark Wielkanocny na rynku w Katowicach już 20 marca

Jarmark na Nikiszu trwa w najlepsze! [Galeria zdjęć]
Jarmark na Nikiszu trwa w najlepsze! [Galeria zdjęć]
w Katowicach

Jarmark na Nikiszu trwa w najlepsze! [Galeria zdjęć]

Teatr Ognia na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach. Niesamowity występ! [Galeria zdjęć]
Teatr Ognia na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach. Niesamowity występ! [Galeria zdjęć]
w Katowicach

Teatr Ognia na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach. Niesamowity występ! [Galeria zdjęć]

do góry