KATOWICKA INFOLINIA: Mieszkańcy Tysiąclecia skarżą się na gryzonie. Mają problem ze szczurami

Kacper Jurkiewicz
02.02.2022w Katowicach

Szczury nękają lokatorów na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Mieszkańcy skarżą się na gryzonie, które można zobaczyć w biały dzień, nie tylko przy śmietnikach, ale także w piwnicach i tuż przy budynkach. Widok gryzoni niektórych przeraża. Po sygnale od mieszkańców osiedla, przekazaliśmy sprawę do Urzędu Miasta w Katowicach.

Fot. PixaBay. Zdjęcie ilustracyjneWieczorny spacer po Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach może zakończyć się małym szokiem. Jak mówią mieszkańcy, jest tam ogromny problem ze szczurami. Plaga szczurów na śmietnikach - grzmią także na internetowych grupach.

Szczury mają biegać po ulicach. Najwięcej jest ich przy śmietnikach, przykładowo przy ulicy Chrobrego 2.

Szczury czasem biegają po ulicy. Przy śmietnikach na ulicy Chrobrego jest ich pełno. Najwięcej można spotkać ich wieczorem. Mi osobiście nie przeszkadzają i czasem je oglądam. mówi nam pani Karolina, która mieszka na osiedlu

Dla innych są już problemem. Zdarza się spotkać gryzonie przy placach zabaw. Niektórzy boją się wychodzić wieczorami z psami. Jak wskazują mieszkańcy, szczury można też spotkać w żółtym koszu na plastiki. Nie raz zobaczymy je, jak chodzą sobie po murku. Jeden z mieszkańców osiedla twierdzi nawet, że szczury mają atakować ludzi. Część mieszkańców jest zaniepokojona. 

O problem zapytaliśmy Urząd Miasta w Katowicach, któremu zgłosiliśmy skargi mieszkańców. 

W ostatnim czasie nie wpłynęło do Urzędu Miasta Katowice żadne zgłoszenie od mieszkańców osiedla Tysiąclecia dotyczące występowania szczurów lub myszy. Natomiast sygnał pana Redaktora przekazujemy do naszych jednostek w celu identyfikacji władającego daną nieruchomością. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest to podstawa do skierowania do administratora pisma o konieczności przeprowadzenia deratyzacji. W razie nieotrzymania odpowiedzi ze strony zarządcy lub właściciela, sprawa jest kierowana do Sanepidu. powiedziała nam rzeczniczka prasowa UM Katowice, Ewa Lipka

Zgodnie z regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie miasta (który został uchwalony 4 lutego 2021 roku) w ciągu roku akcje deratyzacji na terenie Katowic odbywają się dwukrotnie - na wiosnę i jesień.

Do przeprowadzenia odszczurzania zobowiązani są właściciele nieruchomości, czyli w większości przypadków spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Miasto informuje o obowiązku spoczywającym na właścicielach budynków dotyczącym deratyzacji i kieruje do nich odnośne komunikaty publikowane przez miasto dwa razy w roku. informuje Ewa Lipka

W 2022 roku planowane jest przeprowadzenie dwóch akcji odszczurzania na terenie całego miasta, tradycyjnie na wiosnę i jesień.

Masz ważny temat, który dotyczy Katowic? Nie czekaj i skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 732 999 977 lub przez e-mail:
redakcja@wkatowicach.eu

Zobacz także

TYLKO U NAS: Chlorki zabiły ryby w stawie Bolina. Dotarliśmy do wyników z laboratorium
TYLKO U NAS: Chlorki zabiły ryby w stawie Bolina. Dotarliśmy do wyników z laboratorium
w Katowicach

TYLKO U NAS: Chlorki zabiły ryby w stawie Bolina. Dotarliśmy do wyników z laboratorium

Usiłowanie zabójstwa na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach
Usiłowanie zabójstwa na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach
w Katowicach

Usiłowanie zabójstwa na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach

do góry