W Katowice Airport oddano do użytku hangar dla samolotów General Aviation

Hangar dla samolotów General Aviation

Budynek składa się z trzech niezależnych segmentów, w każdym z nich przechowywać można zarówno samoloty biznesowe o kodzie referencyjnym od A do C, jak i śmigłowce. Głównym wykonawcą inwestycji była firma PROMUS sp. z o.o. Oddanie obiektu do użytku połączone było z prezentacją samolotu firmy Gulfstream Aerospace, która jest jednym z największych producentów business jetów na świecie.

Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A., tj. firma zarządzająca Katowice Airport, oferuje kompleksowe usługi związane z obsługą klienta biznesowego oraz samolotów typu business jet. W terminalach pasażerskich funkcjonują dwa przejścia fast track – ułatwiające proces kontroli bezpieczeństwa – oraz dwa saloniki biznesowe. Dział Klientów Biznesowych GTL S.A. zapewnia m.in. asystę podczas odprawy klientów oraz prywatny transport pomiędzy terminalami a samolotami. Ponadto GTL S.A. dysponuje certyfikatem i zezwoleniem umożliwiającym obsługę naziemną samolotów General Aviation.

Cieszę się, że nasi klienci docenili jakość obsługi w Katowice Airport i zdecydowali się mocniej związać z naszym portem, z powodzeniem realizując tutaj projekt budowy hangaru dla swoich samolotów biznesowych. W naszym planie rozwoju katowickiego lotniska jego południowo-zachodnia część przeznaczona jest dla infrastruktury na potrzeby General Aviation.

mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego S.A., firmy zarządzającej Katowice Airport

Pozycja rynkowa i prognozy dla Katowice Airport

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2024 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 6,39 mln pasażerów. Prognoza na 2025 rok zakłada obsłużenie około 7 mln podróżnych, co będzie najlepszym wynikiem w historii Katowice Airport.

Port lotniczy im. Wojciecha Korfantego jest krajowym liderem w segmencie ruchu czarterowego i jednym z największych lotnisk cargo w Polsce.