Katowicka Akademia Rozwoju Przedsiębiorcy. Bezpłatne warsztaty o wartości kilku tysięcy złotych

Kamil Zatoński
07.07.2022w Katowicach

20 lipca br. startuje druga edycja eksperckiego cyklu szkoleń w ramach projektu Katowicka Akademia Rozwoju Przedsiębiorcy. Katowiccy przedsiębiorcy, mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach stacjonarnych o wartości kilku tysięcy złotych. W pierwszej edycji, która odbyła się w 2021 roku, wzięło udział ponad 50 przedsiębiorców.

Katowicka Akademia Rozwoju Przedsiębiorcy, czyli bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców

W Katowicach kładziemy duży nacisk na rozwój przedsiębiorczości i nieustannie tworzymy nowe projekty wspierające firmy w naszym mieście. W czasie pandemii również wspieraliśmy lokalny biznes poprzez Katowickie Pakiety Przedsiębiorcy, które wielu firmom pomogły przetrwać trudny czas pandemii. Teraz, uruchamiamy drugą edycję Katowickiej Akademii Rozwoju Przedsiębiorcy. Liczymy, że  pomoże ona rozwinąć skrzydła w obszarze pozyskania nowych klientów za pomocą działań marketingowych, budowania marki osobistej, która w dzisiejszych czasach jest najlepszą reklamą, oraz niestandardowego motywowania pracowników.

mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach razem z miastem Katowice (poprzez Miejski Inkubator Przedsiębiorczości Rawa.Ink) stworzyły Katowicką Akademię Rozwoju Przedsiębiorcy. To osiem dwudniowych, stacjonarnych warsztatów, które dostarczają praktyczną i ekspercką wiedzę z najważniejszych dziedzin działalności każdego przedsiębiorcy. Udział w zajęciach gwarantuje jego uczestnikom możliwość zdobycia konkretnych narzędzi, przydatnych biznesowi, który musi funkcjonować w zmieniającej się rzeczywistości i niepewności.

Szkolenia w ramach Akademii pozwalają na pozyskanie wiedzy i umiejętności, które będą bardzo pomocne w radzeniu sobie w aktualnej, bardzo dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej.

podkreśla prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tomasz Zjawiony

Szkolenia będą odbywać się od 20 lipca do 16 września br. w siedzibie RIG na ul. Opolskiej w Katowicach. Każde z ośmiu, zróżnicowanych tematycznie szkoleń (marketing, HR, sprzedaż i zarządzanie czasem pracy) będzie trwało 2 dni - po 7 godzin dziennie. W projekcie mogą wziąć udział jedynie firmy, które mają zarejestrowaną działalność, siedzibę lub miejsce prowadzenia działalności na terenie Katowic. Jedna firma może wziąć udział maksymalnie w dwóch szkoleniach. Dla najpilniejszych uczestników przewidziane są nagrody rzeczowe. Każdy adept Akademii otrzyma certyfikat zaświadczający o udziale w danym szkoleniu.

W gronie wykładowców znajdują się eksperci z takich podmiotów jak: Akademia WSB, Doradztwo Personalne MENEDŻER Sp. z o.o., Home - Black Cat (blackcatcompany.pl), Hanamana, Interdont Support Q.

Liczba miejsc jest ograniczona i o przyjęciu do Akademii będzie decydowała kolejność zgłoszeń.  Zapisy na pierwsze szkolenia możliwe są już od dzisiaj (6.07.br.) na stronie: https://bit.ly/3ag4TTK.

Do udziału w Akademii zachęcają wykładowcy, którzy opowiadają o tematyce prowadzonych warsztatów:

Dobór właściwego modelu prowadzenia działań marketingowych w firmie (20-21.07)

Marketing we współczesnym świecie biznesu odgrywa jeszcze większą rolę, z dwóch powodów, po pierwsze konkurencja jest zdecydowanie większa i trudniej jest się przebić ze swoją ofertą, a po drugie świadomość współczesnego konsumenta jest większa. Zatem czy warto znać skuteczny model działań marketingowych? To pytanie retoryczne. Model prowadzenia działań marketingowych musi być skuteczny, ale aby takim się stał wymaga przemyślenia strategii, zanim się przejdzie do pracy. Działania mają być przemyślane, zgodne z planem i z możliwościami posiadanych zasobów. Brak modelu działań marketingowych też jest rodzajem pewnego modelu działania, jednak czy przynosi nam oczekiwane efekty? Tutaj odpowiedź jest jedna - NIE, nie przynosi pożądanych efektów.

dr Anna Nitkiewicz-Jankowska, Akademia WSB

Strategie sprzedażowe oraz negocjacyjne dla każdego (4-5.08)

Sprzedaż jest podstawą istnienia każdego biznesu. To ona pozwala na rozwój firm, produktów oraz pracowników, ponieważ generuje zasoby. Właściwie zbudowana strategia sprzedaży jest więc niezbędnym punktem wyjścia do dalszych działań, natomiast sprawne negocjacje pomogą na wielu płaszczyznach podczas jej wdrażania.

Radek Jaros, Akademia WSB

Networking i personal branding, czyli jak dać się poznać jak największej grupie? (25-26.08.)

Znajomość zasad budowania własnej marki osobistej oraz umiejętność budowania sieci kontaktów i swobodnego nawiązywania wartościowych kontaktów, to wiedza, która nie tylko pomaga w budowaniu własnych biznesów ale również pozwala na stanie się wartościowym pracownikiem. Budowanie i wdrażanie planu (własnego planu realizującego cele i marzenia) to umiejętności, które bez względu na trendy rynkowe, sytuację gospodarczą, zawsze będą w „cenie”. Sprawiają, że działania stają się prostsze, mniej kosztochłonne oraz - to co najistotniejsze - mamy wpływ na efekty końcowe.

dr Anna Nitkiewicz-Jankowska, Akademia WSB

Design Thinking - warsztaty menadżerskie (6-7.09)

W trakcie warsztatu chcę wspólnie z uczestnikami odpowiedzieć na pytania: czy są metody, z których korzysta Toyota, Apple lub NIKE, które miałyby realne przełożenie i zastosowanie dla sektora MŚP? Na czym polega proste podejście wspierające w odnalezieniu odpowiedzi na najważniejsze dla firm pytanie: jak pozyskać więcej klientów? W jaki sposób projektować usługi i produkty z klientem i dla klienta?

Edyta Kwiatkowska, Hanamana

 Zarządzanie czasem, delegowanie i rozliczanie zadań (15-16.09)

Kompetencje zarządcze są kluczowe dla sprawnego rozwijania biznesu, a ich rola rośnie wraz z firmą. Pozwalają one sprawnie planować pracę, delegować zadania, rozwijać i usamodzielniać pracowników, a także skutecznie ich motywować. Dzięki temu, zamiast tonąć w morzu bieżących spraw, zyskuje się czas na pracę kreatywną i dalszy rozwój firmy.

Mariusz Malicki, Interdont Support Q

Więcej informacji: www.rig.katowice.pl

Zobacz także

Przedsiębiorcy z Katowic i Wielkiej Brytanii współpracują. Podpisano list intencyjny [Zdjęcia]
Przedsiębiorcy z Katowic i Wielkiej Brytanii współpracują. Podpisano list intencyjny [Zdjęcia]
w Katowicach

Przedsiębiorcy z Katowic i Wielkiej Brytanii współpracują. Podpisano list intencyjny [Zdjęcia]

Świetna zabawa przed katowicką Halą Parkową. Na scenie Fokus, Rahim, Kaliber 44 i inni
Świetna zabawa przed katowicką Halą Parkową. Na scenie Fokus, Rahim, Kaliber 44 i inni
w Katowicach

Świetna zabawa przed katowicką Halą Parkową. Na scenie Fokus, Rahim, Kaliber 44 i inni

W Katowicach powstanie Międzynarodowe Centrum Kultury, szkoła i przedszkole ZDJĘCIA+WIDEO
W Katowicach powstanie Międzynarodowe Centrum Kultury, szkoła i przedszkole ZDJĘCIA+WIDEO
w Katowicach

W Katowicach powstanie Międzynarodowe Centrum Kultury, szkoła i przedszkole ZDJĘCIA+WIDEO

do góry