Lekkoatletki z AZS AWF Katowice wicemistrzyniami Europy. Sukces sportowców z Katowic w Monachium

Mateusz Terech
22.08.2022Sportowe

O lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium było ostatnio bardzo głośno. My jednak przyglądamy się im z naszej lokalnej perspektywy. I mamy powód do dumy i radości, bo trzy medalistki europejskiej imprezy, to wychowanki katowickiego AZS AWF.

reprezentantki polski sztafeta 4x100

Sukcesy biegaczek z Katowic

Do długiej listy sukcesów sportowców z AZS AWF Katowice można dopisać kolejne wielkie osiągnięcia. Biegaczki z katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego zdobyły medale w Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Monachium.

Sukces w Niemczech odniosła Justyna Święty-Ersetic, która wraz z koleżankami z reprezentacji wywalczyła wicemistrzostwo Europy w sztafecie 4x400m.

Srebrne medale zawisły także na szyjach Ewy Swobody i Magdaleny Stefanowicz. Polska sztafeta 4x100m, bijąc rekord Polski, zajęła w Monachium 2 miejsce.

Lista reprezentantów Polski z AZS AWF Katowice

W mistrzostwach, które zakończyły się w niedzielę, 21 sierpnia, mogliśmy kibicować aż 6 reprezentantów AZS AWF Katowice. Polskę reprezentowali:

Historyczny wynik Polaków w Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce

Przypomnijmy, w całej imprezie Polacy zdobyli 14 medali, zajmując tym samym 6 miejsce w klasyfikacji medalowej. To najlepszy wynik biało-czerwonych w europejskim czempionacie od 1966 roku.

Oskar Kwiatkowski, student AWF Katowice, mistrzem świata w snowboardzie!

„Razem podnosimy ciężary”. Katowicki MOSiR zaprasza na cykliczne zajęcia z podnoszenia ciężarów
w Katowicach

Rektorzy polskich uczelni mówią jednym głosem. Chodzi o udział rosyjskich i białoruskich sportowców w Igrzyskach Olimpijskich 2024

Sukces sportowców katowickiego AWF-u na Uniwersjadzie w Lake Placid. Zdobyli aż 9 medali! [Zdjęcia]

Trzech reprezentantów AWF Katowice wśród najlepszych sportowców w Polsce

W Katowicach powstanie nowoczesna hala lekkoatletyczna. To szansa na organizację Mistrzostw! [Zdjęcia]