Mosznowładcy w Katowicach. Będzie też prezent od Roobensa z Bytomia

Kacper Jurkiewicz
24.11.2022w Katowicach

Black Friday już w ostatni piątek listopada. To święto zakupów, rabatów i promocji. W Galerii Katowickiej obchodzone jest jako Czorny Piontek. W tym roku Galeria zaprosiła do współpracy Roobensa (Rubens był z Bytomia), czyli Mateusza Ledwiga, który specjalnie dla łapiących czarnopiątkowe okazje przygotował limitowaną serię toreb z autorskimi grafikami. W sobotę panowie będą mieli okazję do bezpłatnych badań w ramach akcji Mosznowładcy. 

Black Friday w Galerii Katowickiej

Czarny Piątek w Galerii Katowickiej

Black Friday wywodzący się z amerykańskiej kultury to dzień, w którym sklepach można dostać różne produkty po naprawdę okazyjnych cenach. Zwyczaj ten coraz bardziej zadomawia się również w Polsce, a często przedłużany jest na więcej dni i sklepy organizują Czarny Tydzień czy Czarny Weekend. Galeria Katowicka nawiązując do kultury regionu, nadała temu zwyczajowi śląską oprawę, i “po naszymu” przemianowała Black Friday na Czorny Piontek. To jednak nie koniec śląskich inspiracji.

Kaufnij se co i chytej tasia z grafikom, co narychtował Roobens

W tym roku z okazji Czornego Piontku Katowicka po raz kolejny wychodzi do klientów z artystyczną propozycją, tym razem w wykonaniu Roobensa, autora popularnej w mediach społecznościowych strony “Rubens był z Bytomia”. Robiąc czarnopiątkowe zakupy, można stać się posiadaczem unikatowej torby z grafiką artysty. Specjalnie dla Katowickiej Roobens przygotował je aż w trzech wersjach, każdą opatrując charakterystycznym dla siebie żartem słownym w śląskiej gwarze.

Zależy nam na tym, żeby zakupy robione przy okazji Czornego Piontku niosły ze sobą dodatkową wartość, a uśmiech klientów wywołały nie tylko upolowane okazje. Ponownie sięgamy po twórczość artysty wywodzącego się z regionu, którego bawiące się sztuką i śląskością memy podbijają internet i który, jak nikt wcześniej, przybliża nam wszystkim obrazy Rubensa. Tym razem z zabawnym, okolicznościowym komentarzem przenosi je na torby, które na pewno uprzyjemnią wędrówki nie tylko po sklepach. mówi marketing manager Galerii Katowickiej, Anna Szczerkowska

Każdy, kto w dniach 25-26 listopada (piątek-sobota) zrobi w Katowickiej zakupy na kwotę 250 zł, może dostać w prezencie torbę z grafiką Roobensa. Wystarczy, że zgłosi się na stoisko zlokalizowane na poziomie 0 przy Lodomanii. Pierwsze osoby odbierające torby otrzymają dodatkowo zaproszenie na kawę lub czekoladę do sklepu Tchibo.

“Czorny freitag to jo mom kożdego dnia”

Roobens, czyli Mateusz Ledwig, zasłynął prowadzoną w mediach społecznościowych stroną “Rubens był z Bytomia”. Do obrazów jednego z najwybitniejszych malarzy - Rubensa - dodaje teksty w śląskiej gwarze, tworząc w ten sposób memy popularne nie tylko wśród Ślązaków.

Dostojnym albo frywolnym portretowym postaciom z epoki baroku wkłada w usta komentarze do aktualnej rzeczywistości albo tworzy zabawne scenki rodzajowe, w których odnajdzie się każdy, komu są po prostu po ludzku bliskie. Jest także autorem książki GODEJ - słowniczka polsko-śląskich, potocznych zwrotów dla wszystkich, którzy chcą nabrać biegłości w śląskiej godce.

Mosznowładcy w Galerii Katowickiej

A gdy już wybierzemy się na zakupy, możemy zgłosić się (jeśli jesteśmy mężczyznami) lub swojego partnera na bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn. Panowie przed 40. rokiem życia będą mogli sprawdzić zdrowie swoich jąder w badaniu USG, starsi natomiast oznaczą poziom PSA - markera nowotworowego prostaty we krwi.

Akcja jest częścią 9. edycji ogólnopolskiej kampanii, która po raz pierwszy prowadzona jest pod nową nazwą - Mosznowładcy. Do tej pory, łącznie w ramach poprzednich edycji kampanii, przebadano blisko 18 000 mężczyzn.

Mobilne gabinety w Galerii Katowickiej będą dostępne na poziomie 0, obok sklepu Euro RTV AGD, w godzinach od 10:00 do 20:00.

Zobacz także

Oficjalna data otwarcia sklepu Primark w Katowicach [Wywiad]
Oficjalna data otwarcia sklepu Primark w Katowicach [Wywiad]
w Katowicach

Oficjalna data otwarcia sklepu Primark w Katowicach [Wywiad]

Twórca profilu "Catowice" rysujący miasto opanowane przez koty. Niezwykli bohaterowie na wystawie [Zdjęcia]
Twórca profilu "Catowice" rysujący miasto opanowane przez koty. Niezwykli bohaterowie na wystawie [Zdjęcia]
w Katowicach

Twórca profilu "Catowice" rysujący miasto opanowane przez koty. Niezwykli bohaterowie na wystawie [Zdjęcia]

do góry