Nowe tabliczki z nazwami ulic w Katowicach. Wydłuża się termin oddania tabliczek w Śródmieściu i Nikiszowcu

Olga Krzyżyk
22.03.2022w Katowicach

W Katowicach trwa wymiana Systemu Informacji Miejskiej. Chodzi o nowe tabliczki, które pojawiają się m.in. przy drogach. Do końca marca w dzielnicy Środmieście i Nikiszowiec miały zostać zamontowane już wszystkie nowe tabliczki. Wiadomo jednak, że termin ich oddania zostanie wydłużony.

Kacper Jurkiewicz/WKatowicach.eu. Tak wyglądają nowe tabliczkiWydłuży się termin oddania miejskich tabliczek w Katowicach. Przypomnijmy, że w mieście trwa wymiana Systemu Informacji Miejskiej (SIM). We wszystkich dzielnicach Katowic pojawią się nowe tabliczki z nazwami ulic, ale też tabliczki adresowe, tablice kierujące dla ruchu pieszego, tablice z informacją o ważnych obiektach i miejscach, tablice informacyjne tras rowerowych i inne tablice informacyjne.

W styczniu 2021 roku Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Katowicach ogłosił przetarg na zmianę Systemu Informacji Miejskiej. Wygrała go spółka Utal. Firma ta odpowiada m.in. za montaż nowych tabliczek oraz demontaż starych. Zgodnie z umową do końca marca powinny zostać zainstalowane tablice na terenie Śródmieścia i Nikiszowca. Już wiemy, że montaż tabliczek się opóźni. Następnie wykonawca zacznie montować je na pozostałym obszarze miasta. 

Wykonawca Systemu Informacji Miejskiej, spółka Linia, dostarczył nam dokumenty mówiące o przerwach w dostawach materiałów związanych z sytuacją gospodarczą - przerwane łańcuchy dostaw - w związku z tym nastąpi wydłużenie terminu oddania prac w obszarze wdrożeniowym nr 1 - będzie ono wynosiło około miesiąca. mówi zastępca dyrektora ds. PR Katowickiej Agencji Wydawniczej, Dawid Zapała

Odbiory będą się odbywać po zgłoszeniu przez wykonawcę zakończenia prac. W ramach wprowadzania nowego systemu informacji miejskiej zaprojektowane są 2482 tablice. dodaje Dawid Zapała

Obecnie w realizacji jest 1130 tablic, w tym 77 na prywatne wnioski zarządców nieruchomościami. Montaż tabliczek odbywa się tylko przez wykonawcę i to on ustala harmonogram i logistykę ich montażu.

Dla przypomnienia koszt montażu nowego systemu informacji miejskiej dla Katowic to około 11,5 mln zł. Zachęcamy właścicieli i zarządców, których budynki położone są w obszarze wdrożeniowym nr 1 (Śródmieście oraz części dzielnic Koszutka, Bogucice, Dąb oraz Janów-Nikiszowiec) do zapoznania się z projektem oznakowania nieruchomości na stronie https://linia-projekty.pl/simkatowice-adresy/ i składania wniosków o nieodpłatne wykonanie i montaż tablic adresowych. Skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ. podkreśla Dawid Zapała

Mieszkańcy nieruchomości położonych w obszarze wdrożeniowym nr 1 mogą bezpłatnie pozyskać tablice z numerem porządkowym budynku - tablicę adresową. Należy złożyć wniosek o nieodpłatną dostawę i montaż tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości. Skan wypełnionego wniosku należy przesłać na adres e-mail: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ.

Obszar wdrożeniowy 1.

Dodajmy, że szacowany koszt całej inwestycji to 11,6 mln zł. Pieniądze na ten cel w 100% pochodzą z Regionalnego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na realizację inwestycji firma Utal ma 2 lata, co oznacza, że termin końcowy to rok 2023.

Kategoria: Powiązane pliki [1]
Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Format Pobierz
Kategoria: Oferty pracy
Wniosek o tablice adresowe SIM Katowice_n.pdf
pdf 121.4KB

Zobacz także

Miejskie tabliczki z błędami. Wykonawca wymieni je na własny koszt
Miejskie tabliczki z błędami. Wykonawca wymieni je na własny koszt
w Katowicach

Miejskie tabliczki z błędami. Wykonawca wymieni je na własny koszt

W Katowicach pojawiają się nowe tabliczki z nazwami ulic. Trwa wymiana Systemu Informacji Miejskiej
W Katowicach pojawiają się nowe tabliczki z nazwami ulic. Trwa wymiana Systemu Informacji Miejskiej
w Katowicach

W Katowicach pojawiają się nowe tabliczki z nazwami ulic. Trwa wymiana Systemu Informacji Miejskiej

do góry