Pierwsze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej z reprezentacją Śląska. Letni Ogród Teatralny już po raz 24

Mateusz Terech
23.06.2022w Katowicach

Już po raz 24 w Katowicach odbędzie się festiwal Letni Ogród Teatralny. Jak co roku, spektakle zostaną zaprezentowane w podcieniach instytucji kultury Katowice Miasto Ogrodów, przy placu Sejmu Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się 2 lipca i potrwa do końca sierpnia.

Fot. Mateusz Terech/WKATOWICACH.eu. Konferencja zapowiadająca 24. edycję Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach

Scena festiwalu jest już przygotowywana, a w czwartek, 23 lipca odbyła się także konferencja prasowa zapowiadająca 24. edycję Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach. Do udziału w wydarzaniu zapraszali dyrektor instytucji Katowice Miasto Ogrodów i dyrektor artystyczny festiwalu, a także reprezentujący katowicki magistrat wiceprezydent miasta Waldemar Bojarun.

Zaraza, wojna, inflacja... a my ciągle rozstawiamy naszą scenę, aby grać, aby dać Wam trochę radości i wzruszenia. Od 24 lat spotykamy się wśród betonu i dzięki sile wyobraźni przenosimy się do najwspanialszego ogrodu, gdzie kwitną wszystkie kwiaty świata, do Letniego Ogrodu Teatralnego. zaznacza dyrektor artystyczny festiwalu, Mirosław Neinert

Wkrótce w podcieniach Katowice Miasto Ogrodów, na specjalnie przygotowywanej plenerowej scenie będzie można zobaczyć kilkanaście spektakli teatralnych. Wśród nich premiera przygotowywana przez Teatr Korez w Katowicach, w reżyserii Roberta Talarczyka, zatytułowany „Weltmajstry”. To historia przenosząca widzów do roku 2050, kiedy odbywają się pierwsze Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, w której udział bierze reprezentacja Śląska.   

Nie ukrywam, że najbardziej czekamy właśnie na „Weltmajstry”, bo sport pojawia się rzadko w teatrze i nie zawsze to jest udana obecność. zauważał dyrektor Katowice Miasto Ogrodów, Piotr Zaczkowski

Oprócz wspomnianego przez dyrektora instytucji kultury im. Krystyny Bochenek spektaklu „Weltmajstry”, na plenerowej scenie odbędzie się jeszcze kilkanaście innych przedstawień teatralnych przygotowanych przez aktorów z całej Polski, a także jeden spektakl wystawiany przez słowacki teatr.

Wydarzeniu będą towarzyszyły także wystawy artystyczne, koncerty muzyczne a także otwarta dyskusja „Into Tech Future. Nowy wspaniały świat WEB3”, która będzie dotyczyła nowej rewolucji technologicznej. Dla najmłodszych miłośników teatru przygotowywana jest „Grządka teatralna dla dzieci”, gdzie za darmo będzie można obejrzeć starannie dobrane przez organizatorów spektakle dla dzieci.

Miasto Katowice wspiera tego typu przedsięwzięcia, przede wszystkim dlatego, że jest to znakomita propozycja dla mieszkańców miasta, Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i dla naszych gości. mówił wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun

Miasto Katowice, które wraz z Teatrem Korez organizuje festiwal, dofinansuje wydarzenie kwotą pół miliona złotych. Program oraz wszystkie szczegóły dotyczące imprezy i zakupu biletów są dostępne na stronie internetowej festiwalu.

15 zdjęć

Zapowiedź Letniego Ogrodu Teatralnego 2022

Letni Ogród Teatralny wkrótce zacznie się w podcieniach instytucji Katowice Miast Ogrodów. W czasie konferencji prasowej dyrektor festiwalu, wraz z dyrektorem instytucji kultury im. Krystyny Bochenek i wiceprezydentem miasta zaprosili do udziału w 24. edycji wydarzenia. 

15 zdjęć

Zobacz także

Wystartował 24. Letni Ogród Teatralny. Plenerowa scena przez całe lato przy placu Sejmu Śląskiego
Wystartował 24. Letni Ogród Teatralny. Plenerowa scena przez całe lato przy placu Sejmu Śląskiego
w Katowicach

Wystartował 24. Letni Ogród Teatralny. Plenerowa scena przez całe lato przy placu Sejmu Śląskiego

do góry