Wakacje z Katowicką Kartą Mieszkańca. Zobaczcie, gdzie możecie skorzystać ze zniżek

Kamil Zatoński
20.07.2023w Katowicach

Kąpieliska, baseny, trampoliny, wycieczki i wiele innych... Katowiczanom, którzy pozostali w mieście przypominamy, że mogą uatrakcyjnić wakacyjny wypoczynek, korzystając z licznych zniżek, które oferuje Katowicka Karta Mieszkańca.

basen w katowicach

Katowicka Karta Mieszkańca i zniżki

Głównym celem Katowickiej Karty Mieszkańca jest premiowanie osób, które są zameldowane w Katowicach i odprowadzają podatki w naszym mieście. Dzięki temu budujemy m.in. nowe baseny, place zabaw, utrzymujemy zieleń czy też organizujemy szereg wydarzeń kulturalnych i sportowych. Dlatego właśnie mieszkańcy Katowic są traktowani w naszym mieście priorytetowo. Katowicka Karta Mieszkańca umożliwia katowiczanom korzystanie ze zniżek na usługi instytucji kultury, sportu i rekreacji. Warto z tej oferty korzystać również w okresie wakacji, kiedy wolnego czasu do zagospodarowania mamy nieco więcej.

mówi prezydent Katowic Marcin Krupa 

Przykładowo, za dzienny bilet wstępu na popularną Buglę mieszkańcy naszego miasta z KKM płacą 10 zł, a pozostałe osoby 20 zł. 50% zniżka dotyczy też biletu ulgowego, więc korzystają na tym całe rodziny. Dlatego zachęcam do wyrobienia karty wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

dodaje prezydent

Z programem, aktualnie współpracuje 104 partnerów prywatnych oraz 15 jednostek miejskich. Wśród zniżek oferowanych posiadaczom Katowickiej Karty Mieszkańca są np. te na obiekty zarządzane przez katowicki MOSiR m.in.: baseny „pod chmurką” - Bugla i Rolna, korty tenisowe czy siłownie.

W tym roku baseny Bugla i Rolna są otwarte dla mieszkańców już od czerwca. W sumie oba te obiekty w tym sezonie odwiedzono ponad 44 tys. razy.

mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach, Daniel Muc

Bilety, również te ze zniżką KKM można kupić także mobilnie przez stronę internetową, co pozwala uniknąć stania w kolejce do wejścia na obiekt.

zachęca dyrektor

Katowice to miasto muzyki, więc posiadacze KKM również na OFF Festival Katowice mogą zakupić bilety z 20% rabatem. Ze zniżki możemy skorzystać, kupując bilety na spektakle organizowane w ramach trwających w czasie wakacji Letnich Ogrodów Teatralnych. KKM to nie tylko ulgi na wydarzenia kulturalne, ale także na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne. Dla osób lubiących podróżować przygotowano zniżki na wyjazdy zagraniczne, turystyczne, kilkudniowe wycieczki, noclegi, pobyty sanatoryjne. Dla żądnych wrażeń czekają zniżki do rodzinnych parków rozrywki, na spływy pontonowe i kajakowe, wypożyczenie wrotek, wstęp do parku trampolin czy przejazdy torem kartingowym.

Po tych atrakcjach z rabatem KKM można zaznać relaksu m.in. w basenach termalnych czy saunarium. Oczywiście również miejskie baseny Brynów, Burowiec oraz Zadole dostępne są dla mieszkańców w okresie wakacji.

Na basenach Brynów, Burowiec i Zadole, od ich otwarcia z Katowickiej Karty Mieszkańca skorzystano łącznie ponad 592 tys. razy. W samym czerwcu odwiedzono nas prawie 66 tys. razy, z czego w ponad 28 tys. przypadków zastosowano 60-procentową zniżkę KKM. To najczęściej wybierana ulga premiująca osoby zamieszkujące w Katowicach.

mówi dyrektor basenów Brynów, Burowiec i Zadole, Tomasz Szpyrka

Wakacje wpływają na frekwencję, która jest wyższa w stosunku do pozostałych miesięcy roku. Szczególnie teraz, w czasie upałów, zachęcamy do relaksu w strefie wodnych atrakcji, ale też w nowo otwartej części wypoczynkowej na Zadolu.

dodaje dyrektor

Program „Katowicka Karta Mieszkańca” realizowany jest od 1 września 2020 r., do początku lipca br. wydanych zostało ponad 110 tys. kart:

 • 66 125 kart przez aplikację,
 • 10 273 kart poprzez stronę internetową,
 • 34 217 kart w formie plastikowej,
 • 71 kart przypisanych do karty płatniczej.

Kartę mogą otrzymać osoby, które spełnią co najmniej jeden z poniższych warunków:

 • są zameldowane w Katowicach na pobyt stały (bez względu na wiek),
 • są zameldowane na pobyt czasowy i rozliczają w Katowicach podatek dochodowy od osób fizycznych (dzieci do 18 roku życia mogą otrzymać kartę - jeżeli choć jeden z rodziców / opiekunów prawnych rozlicza podatek w Katowicach),
 • rozliczają w Katowicach podatek dochodowy od osób fizycznych (dzieci do 18 roku życia mogą otrzymać kartę - jeżeli choć jeden z rodziców / opiekunów prawnych rozlicza podatek w Katowicach),
 • osoby przebywają w katowickich placówkach opiekuńczo-wychowawczych (do 18 roku życia), a także wychowawcy i dyrektorzy tych placówek,
 • studenci uczelni zameldowani w Katowicach na pobyt czasowy,
 • osoby zameldowane na pobyt czasowy w Katowicach, które nie ukończyły 26 roku życia,
 • osoby przebywające w całodobowej placówce pomocy społecznej na terenie miasta Katowice.

Jak wyrobić Katowicką Kartę Mieszkańca?

Katowicką Kartę Mieszkańca można pozyskać w trzech różnych formach. Każda z nich jest jednakowo ważna i uprawnia do takiej samej liczby zniżek. Kartę mieszkańca można uzyskać w wersji elektronicznej (samodzielnie mogą to zrobić tylko osoby zameldowane na stałe) - poprzez aplikację mobilną (Katowicka Karta Mieszkańca) lub stronę internetową, przypisać do posiadanej karty bankowej (tzw. karta wirtualna) lub uzyskać kartę w wersji plastikowej (na wzór karty kredytowej). Można używać wszystkich trzech form karty jednocześnie lub korzystać z dowolnie wybranej przez siebie formy.

KKM wydawana jest bezterminowo, przy czym ograniczeniu podlegają uprawnienia do posiadania zniżek. Okres ważności uprawnień do zniżek wynosić będzie 2 lata od daty wydania KKM, z możliwością odnowienia na kolejne okresy. W przypadku osób zameldowanych na pobyt stały w Katowicach, przedłużenie okresu obowiązywania zniżek następować będzie automatycznie. W pozostałych przypadkach, w celu odnowienia uprawnień należy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta KKM, o czym osoby te zostaną poinformowane poprzez preferowany przez siebie kanał komunikacji, tj. pocztą elektroniczną lub przez SMS.

Pełny wykaz zniżek oraz więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: kkm.katowice.eu.

Zobacz także

Weekend w Katowicach: 28-30 lipca. Sprawdźcie, co będzie się działo!
Weekend w Katowicach: 28-30 lipca. Sprawdźcie, co będzie się działo!
w Katowicach

Weekend w Katowicach: 28-30 lipca. Sprawdźcie, co będzie się działo!

1 grudnia rusza Sosnowiecka Karta Miejska! Katowicka karta ma już 2 lata
1 grudnia rusza Sosnowiecka Karta Miejska! Katowicka karta ma już 2 lata
poza Katowicami

1 grudnia rusza Sosnowiecka Karta Miejska! Katowicka karta ma już 2 lata

Trwa usuwanie rdzawych zacieków na Basenie Zadole w Katowicach [Katowicka Infolinia]
Trwa usuwanie rdzawych zacieków na Basenie Zadole w Katowicach [Katowicka Infolinia]
w Katowicach

Trwa usuwanie rdzawych zacieków na Basenie Zadole w Katowicach [Katowicka Infolinia]

Przerwy w dostawie ciepła i ciepłej wody na osiedlu Witosa [Katowicka Infolinia]
Przerwy w dostawie ciepła i ciepłej wody na osiedlu Witosa [Katowicka Infolinia]
w Katowicach

Przerwy w dostawie ciepła i ciepłej wody na osiedlu Witosa [Katowicka Infolinia]

do góry