Weekend w Katowicach [02.09-04.09]

Mateusz Terech
02.09.2022w Katowicach

To będzie kolejny bogaty w wydarzenia weekend w Katowicach. W pierwszą sobotę i niedzielę września w naszym mieście odbywa się mnóstwo różnych imprez. W tym artykule znajdziecie wybrane spośród nich. Czeka nas wiele sportowych emocji, ale także pyszne jedzenie i dobra zabawa. 

Weekend w Katowicach

Weekend w Katowicach 2-4 września 

Jarmark z okazji 157 urodzin miasta Katowice

Jeśli chcecie skosztować smaków różnych stron świata, albo zapewnić atrakcje swoim pociechom, to możecie wybrać się na spacer przez katowicki Rynek. 2 września na rynku w Katowicach wystartował Jarmark Urodzinowy. Jarmark z okazji 157. urodzin miasta Katowice potrwa do 15 września. Więcej szczegółów w naszym artykule TUTAJ.

Śląski Festiwal Piwa w Katowicach

Dla dorosłych Katowiczan ciekawą opcją na weekend jest wizyta na Śląskim Festiwalu Piwa w Katowicach. Na zainteresowanych czeka ogromny wybór piw i przekąsek. To jeden z elementów Jarmarku na katowickim Rynku.

Festiwal Pierogów Świata w Katowicach

Nieopodal Rynku, przy Galerii Katowickiej nie lada gratka dla miłośników pierogów. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowych, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone — możliwości jest właściwie nieskończona liczba.

Będziecie mieli okazję spróbować pierogów dużych i małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Będzie w czym wybierać!

Marsz Równości w Katowicach

Z pewnością w weekend do Katowic wielu ludzi przyciągnie Marsz Równości. Wydarzenie zaplanowano na 3 września. Po raz kolejny przez ulicę Katowic przejdą ludzie ze społeczności LGBT+ oraz osoby ich wspierające. Start i koniec Marszu wyznaczono w Parku Powstańców Śląskich. Rozpoczęcie o godzinie 13:00. Szczegóły trasy i więcej informacji w naszym artykule TUTAJ

Ogólnopolskie zakończenie sezonu Mercedes-Benz - MERCEDESY NA PORCELANIE

Podsumowanie sezonu organizowane jest w jednym z najbardziej kultowych i obleganych miejsc w aglomeracji śląskiej, czyli na terenie Fabryki Porcelany w Katowicach. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Początek w sobotę, 3 września o 12:00.

Maleńczuk - Klauzula Sumienia

Na scenie Katowice Miasto Ogrodów zagra w niedzielę, 4 września, Maciej Maleńczuk. To koncert promujący album Klauzula sumienia, na którym nie zabraknie również największych pieśni artysty: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu czy Dawna Dziewczyno. Maciejowi na scenie towarzyszyć będą muzycy znani m.in z Piwnicy pod Baranami czy poprzednich tras koncertowych jak Maleńczuk gra Młynarskiego czy Maleńczuk+, Wiesław Jamioł (perkusja) i Dominik Wywrocki (kontrabas). Wstęp na koncert jest biletowany.

Katowickie Dożynki 2022 w Podlesiu

Barwny korowód, uroczysta Msza Święta i wspólne biesiadowanie - tak będą wyglądały tegoroczne Katowickie Dożynki. Folklorystyczne wydarzenie, związane z zakończeniem tegorocznych żniw i zbioru plonów odbędzie się w Podlesiu, w pierwszą niedzielę września. Program i szczegóły znajdziecie w naszym artykule, klikając TUTAJ

Industriada 2022

Tegoroczna XIII edycja święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się 3 września pod hasłem "Po szychcie. Czas na fajrant!" - czyli zabawa, relaks i miliony pomysłów na to, jak spędzić wolny czas w towarzystwie znajomych i rodziny. Szczegóły w naszym portalu TUTAJ

Mecz GKS w Lidze Mistrzów

Kibice sekcji hokejowej GKS Katowice przeżyli wielkie emocje w czasie spotkania GieKSy z Rögle Ängelholm. Wprawdzie katowiczanie przegrali na Jantorze 4-5, jednak pokazali wielki hokejowy poziom. Teraz przed nimi starcie z ze szwajcarskim zespołem ZSC Lions. Mecz w niedzielę, 4 września o 18:00 na Jantorze.

Polskie Siatkarki zagrają w Spodku

Polscy siatkarze przeniosą się na 1/8 Mistrzostw Świata 2022 w siatkówce mężczyzn do Gliwic, a w katowickim Spodku pojawią się polskie siatkarki. Polki rozegrają dwa mecze kontrolne, przygotowując się do Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet 2022. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny na podstawie zaproszeń od Prezydenta Miasta Katowice oraz Śląskiego Związku Piłki Siatkowej.

Kadra Polski przygotowuje się do mistrzostw od początku sierpnia. Kolejnym etapem będą dwa spotkania kontrolne, które zostaną rozegrane w piątek, 2 września, o godzinie 18:00 i w sobotę, 3 września, o 14:30 w Spodku w Katowicach, na boisku przygotowanym do mistrzostw świata mężczyzn.

Piknik rodzinny z okazji 42. urodzin śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”

3 września w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów odbędzie się Piknik rodzinny z okazji 42. urodzin „Solidarności”. Na scenie wystąpią kabaret RAK oraz zespoły Classic i Beauty Plate. Na uczestników pikniku czekają liczne atrakcje i niespodzianki. Odbędzie się też loteria z cennymi nagrodami. Szczegóły znajdziecie TUTAJ

UBiegamy się o Zdrowie - MARSZ PO ZDROWIE

To wydarzenie, które na stałe wpisało się już w katowicki kalendarz. Co roku, na początku września, w Parku Kościuszki odbywa się sportowa impreza „UBiegamy się o Zdrowie”. Tym razem wydarzenie zmieniło charakter. Zamiast biegu - będzie marsz. Szczegóły w naszym artykule TUTAJ

III Bieg Dookoła Bogucic

Z kolei w niedzielę odbędzie się trzecia edycja ulicznego biegu wokół dzielnicy będącej kolebką naszego miasta. Park Bogucki w pierwszą niedzielę września będzie gościł biegaczy z Bogucic i okolic. Trasa będzie miała 5 km. To jedna z największych imprez biegowych w mieście.

Tego dnia z utrudnieniami w rejonie Bogucic muszą się liczyć kierowcy.

Terminarz wydarzeń, które planowane są w Katowicach, znajdziecie w naszej sekcji "Wydarzy się w Katowicach". Sami również możecie zgłaszać wydarzenia, w których warto wziąć udział, a odbywają się w przestrzeni naszego miasta!

Zobacz także

Weekend w Katowicach - sprawdź, co się będzie działo! [23-25.09]
Weekend w Katowicach - sprawdź, co się będzie działo! [23-25.09]
w Katowicach

Weekend w Katowicach - sprawdź, co się będzie działo! [23-25.09]

Wystartował Jarmark Urodzinowy Katowic 2022. Przysmaki i rękodzieło na rynku [Zdjęcia]
Wystartował Jarmark Urodzinowy Katowic 2022. Przysmaki i rękodzieło na rynku [Zdjęcia]
w Katowicach

Wystartował Jarmark Urodzinowy Katowic 2022. Przysmaki i rękodzieło na rynku [Zdjęcia]

Weekend w Katowicach [26.08-28.08]
Weekend w Katowicach [26.08-28.08]
w Katowicach

Weekend w Katowicach [26.08-28.08]

Industriada 2022. Co nas czeka w tym roku w Katowicach? [PROGRAM WYDARZENIA]
Industriada 2022. Co nas czeka w tym roku w Katowicach? [PROGRAM WYDARZENIA]
w Katowicach

Industriada 2022. Co nas czeka w tym roku w Katowicach? [PROGRAM WYDARZENIA]

do góry