Weekend w Katowicach: 1-3 grudnia. Sprawdźcie, co będzie się działo w mieście!

Mateusz Terech
30.11.2023w Katowicach

Wkraczamy w grudzień - miesiąc świątecznej atmosfery, zimowej aury i wielu atrakcyjnych wydarzeń. Już sam początek miesiąca zapewni nam solidną dawkę różnego rodzaju propozycji na spędzenie wolnego czasu w naszym mieście. Jak co tydzień podrzucamy kilka z nich w cyklu WEEKEND W KATOWICACH.

Weekend w Katowicach

Weekend w Katowicach 1-3 grudnia 2023

Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku

Jarmark Bożonarodzeniowy na rynku w Katowicach rozkręcił się na dobre. Oprócz stałych atrakcji, takich jak setki stoisk z różnego rodzaju produktami, kilkunastometrowe koło młyńskie, czy piękna rozświetlona choinka, na odwiedzających świąteczny jarmark w weekend będą czekać specjalne wydarzenia. Warto śledzić media społecznościowe Jarmarków Śląskich i nasz portal, by nie przegapić żadnego z nich.  

Rynek, 1-3 grudnia. Więcej TUTAJ.

Lodowiska w Katowicach

Ze ślizgawek można już korzystać na bezpłatnym lodowisku, które mieści się na ul. Mickiewicza, tuż przy katowickim rynku. Miłośnicy łyżew mogą też zaglądać do katowickiej Satelity przy Spodku, gdzie również tafla lodowiska jest udostępniana wszystkim chętnym według określonego harmonogramu. Swoje lodowisko ma także Silesia City Center. Od 1 grudnia będzie można także odwiedzać lodowisko Murcki zorganizowane przez katowicki MOSiR.

Rynek, SCC, Murcki, 1-3 grudnia. Więcej o Lodowisku Murcki TUTAJ, a o lodowisku na ul. Mickiewicza TUTAJ.

Beksiński LIVE w Spodku

BEKSIŃSKI.LIVE to unikalny, multimedialny spektakl, w którym sztuka cyfrowa łączy się ze sztuką dźwięku i obrazu na spektakularną skalę. W przestrzeni wielkich hal zostanie zaprezentowane wprawione w ruch i przepuszczone przez filtr nowoczesnych technologii malarstwo Zdzisława Beksińskiego. Multimedialnemu widowisku towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Spodek, 1 grudnia. Więcej TUTAJ.

Koncert TSA

W Spodku usłyszymy przekrój ponad 40-letniej historii TSA - od premierowego singla „Mass Media/wpadka” z 1981 roku, „Heavy Metal Świat” (1984), po „Proceder” z 2004. Muzycy wracają z potężnym brzmieniem, znanym z najbardziej spektakularnych koncertów, energetycznych utworów i najlepszych wspomnień. TSA w katowickim Spodku już 2 grudnia 2023!

Spodek, 2 grudnia. Więcej TUTAJ.

Weekend pełen wydarzeń w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Ślonsko Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniałości GeoExpo to okazja, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu geologii i odkryć niezwykłe pre-historie skamielin! Podczas giełdy czekać będą marki, które w produkcję biżuterii wkładają serce i duszę.

Czeka nas też Festiwal Ezoteryki i Medycyny Naturalnej EzoFest. Będzie można dowiedzieć się też m.in. jak budować poczucie własnej wartości, zarządzać stresem i emocjami, a także skorzystać z terapii manualnych, aromaterapii czy fitoterapii.

W MCK odbędzie się także Dragon Expo: Targi Terrarystyczne i Botaniczne. Będzie tu można poznać różnorodne gatunki zwierząt egzotycznych i zdobyć wiedzę na temat ich hodowli od ekspertów w dziedzinie terrarystyki. Można tu znaleźć trudno dostępne produkty i akcesoria dla swoich pupili u wystawców z całego kraju, albo rozpocząć zupełnie nową przygodę.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym znajdzie się też miejsce na Targ Świąteczny i Festiwal Kawy, Czekolady i słodyczy. W trakcie Targu Świątecznego będzie można zrobić przedświąteczne zakupy - na prezenty i do domu, rozgrzać się gorącymi napojami oraz spędzić czas w świątecznej atmosferze. Podczas targów pojawią się wystawcy, którzy zaoferują m.in. produkty wykonane własnoręcznie, co sprawi, że Wasze prezenty będą jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne! Znajdziecie tam m.in. przetwory, herbaty, kawy, konfitury, sosy, słodkości, nalewki i inne rozgrzewające alkohole. Nie zabraknie kosmetyków, biżuterii, książek dla małych i dużych oraz czegoś dla fanów czekolady.

Równolegle z Targiem Świątecznym odbędzie się impreza, której nie może sobie odpuścić żaden fan kawy, herbaty, czekolady i wszelakich słodkości. Festiwal Kawy i Czekolady to miejsce, gdzie odwiedzający spotkają całą gamę słodkich wystawców. W ich ofercie znajdą się kawy i czekolady, zarówno w opcji mlecznej jak i wegańskiej. Swoimi wyrobami zachwycą Was czekoladnicy z całego kraju. Będą tu ciastka, ciasteczka, lizaki i cukierki.

MCK 1-3 grudnia. Więcej:

X Bieg Mikołajkowy w Katowicach

Biegacze 2 i 3 grudnia w Dolinie Trzech Stawów wezmą udział w X Biegu Mikołajkowym w Katowicach. Zaplanowano biegi na 5 i 10 kilometrów oraz nordic walking na dystansie 5 kilometrów. Bieg został podzielony na kategorie wiekowe. Przewidziano także krótsze dystanse dla dzieci.

Dolina Trzech Stawów, 2-3 grudnia. Więcej TUTAJ.

MIR w Komitywie

MIR jest duetem dwóch instrumentalistów - głównie perkusisty Miłosza Pękali i głównie gitarzysty (oraz samplerzysty) Bartosza Webera. Duet powstał w roku 2018 i zapoczątkował działalność mikro oficyny Tapes Webala, wypuszczając album On the Rim w roku 2020. Praca nad muzyką inspirowaną Solaris Stanisława Lema, oraz krótkimi metrażami z początku wieku dała muzykom okazję do stworzenia nowego materiału, który ukaże się w 11.10.2023 również nakładem Tapes Webala.

Komitywa, 1 grudnia. Więcej TUTAJ.

Instalacja świetlna na wieży Muzeum Śląskiego

W Muzeum Śląskim tegoroczne obchody Barbórki rozpoczną się już 2 grudnia. Wszystko za sprawą instalacji świetlnej na Szybie Warszawa II, którą będzie można podziwiać od 2 do 4 grudnia w godzinach od 16:00 do 6:00. Halogenowe światło rzucone na chmury stworzy efektowne kontury znaku „Kupla” (godło górnicze), sprawiając wrażenie, jakby sam symbol poruszał się z gracją po niebie. To nie tylko spektakularne wizualne doświadczenie, ale także głęboko zakorzenione w dziedzictwie górnictwa śląskiego przesłanie.

Strefa Kultury, 2-3 grudnia. Więcej TUTAJ.

Zaproponowane wyżej wydarzenia to tylko niektóre spośród tych, które w najbliższy weekend odbędą się w Katowicach. Terminarz wydarzeń, które planowane są w Katowicach, znajdziecie także w naszej sekcji "Wydarzy się w Katowicach". Sami również możecie nam zgłaszać wydarzenia, w których warto wziąć udział, a odbywają się w przestrzeni naszego miasta!

W katowickim kinie

Niezapomniane bajki i wzruszające historie oraz moc konkursów z nagrodami - to wszystko czeka na Was w dniach 2, 3 i 6 grudnia w katowickim kinie Helios.

Plakat kinowyW ramach bajkowych Mikołajek:

Czas trwania: 91 minut.
Od lat: bez ograniczeń.

Po dwóch filmach przyjaźni, Poppy i Mruk są teraz oficjalnie parą! Poppy odkrywa, że Mruk był kiedyś częścią boysbandu, BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. Jednak BroZone rozpadł się, a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Mruk i Poppy wyruszają w pełną emocji podróż, aby zjednoczyć braci.

Czas trwania: 92 minuty.
Od lat: 6.

Film „Życzenie” zaprasza widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła - gwiazdka o ogromnej mocy. Asha, jej towarzysz koziołek Valentino i gwiazdka wspólnie stawiają czoła najgroźniejszemu wrogowi - władcy Rosas, królowi Magnifiko.

Czas trwania: 113 minut.
Od lat: 10.

(Film dostępny w ofercie mikołajkowej od 6 grudnia)

„Wonka” - film opowiada o tym, jak największy na świecie wynalazca, magik i producent czekolady w nieprawdopodobny sposób stał się ukochanym Willy Wonką, którego znamy dzisiaj.

Czas trwania: 45 min.
Od lat: bez ograniczeń.

„Kica Kocia pod choinkę” to najnowsza odsłona z serii bajek o przygodach ulubionego kotka najmłodszych widzów. W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje, a jej ciekawość świata sprawia, że poznaje coraz to nowe rzeczy, ucząc się przy tym i dobrze bawiąc z Packiem, Adelką i Juliankiem.

W programie:
1. Kicia Kocia - zima.
2. Kicia Kocia gotuje.
3. Kicia Kocia w pociągu.
4. Kicia Kocia sprząta.
5. Kicia Kocia w bibliotece.
6. Kicia Kocia nie może zasnąć.

Więcej na stronie www.helios.pl

Zobacz także

Ale tu magicznie! Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach na wieczornych fotografiach [Zdjęcia]
Ale tu magicznie! Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach na wieczornych fotografiach [Zdjęcia]
w Katowicach

Ale tu magicznie! Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach na wieczornych fotografiach [Zdjęcia]

Lodowisko na rynku w Katowicach - godziny otwarcia, cennik [Zdjęcia]
Lodowisko na rynku w Katowicach - godziny otwarcia, cennik [Zdjęcia]
w Katowicach

Lodowisko na rynku w Katowicach - godziny otwarcia, cennik [Zdjęcia]

Wielka Fabryka Elfów w Katowicach powraca. Kiedy?
Wielka Fabryka Elfów w Katowicach powraca. Kiedy?
w Katowicach

Wielka Fabryka Elfów w Katowicach powraca. Kiedy?

do góry