Weekend w Katowicach: 17-19 listopada. Sprawdźcie, co będzie się działo w mieście!

Mateusz Terech
16.11.2023w Katowicach

Połowa listopada już za nami i tym sposobem dotarliśmy do pierwszego w tym roku weekendu z bożonarodzeniowymi atrakcjami. Otwarcie świątecznego jarmarku to jednak nie jedyne wydarzenie, które czeka nas w nadchodzących dniach. Więcej propozycji znajdziecie, jak co tydzień, w naszym cyklu WEEKEND W KATOWICACH.

Weekend w Katowicach

Weekend w Katowicach, 17-19 listopada

Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku

Od 17 listopada do 7 stycznia potrwa tegoroczna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. W prawie stu domkach handlowych swój asortyment wystawi kilkudziesięciu wystawców. Na odwiedzających jarmark czekać będą także inne atrakcje - w tym między innymi młyńskie koło.

Rynek, 17-19 listopada. Więcej TUTAJ.

Lodowisko na Mickiewicza

Ten weekend będzie także pierwszym weekendem z lodowiskiem przy katowickim Rynku. Lodowisko będzie miało wymiary 10 na 40 metrów. Będzie czynne w godzinach 9:00 - 21:00.

Z lodowiska bezpłatnie będą mogli korzystać wszyscy posiadający swoje łyżwy. Dla osób bez własnego sprzętu będzie działała płatna wypożyczalnia łyżew.

Ul. Mickiewicza, 17-19 listopada. Więcej TUTAJ.

Lady Pank - MTV Unplugged

Do kultowej serii MTV Unplugged dołączył Lady Pank. Niezwykłe aranżacje przebojów „bez prądu” usłyszymy nie tylko na nadchodzącej płycie, ale także podczas jedynych w swoim rodzaju koncertów „MTV Unplugged” w 2023 roku!

Lady Pank to dwunasty artysta, który przez ostatnie 16 lat został zaproszony przez MTV do wspólnego stworzenia wyjątkowych aranżacji swoich największych hitów. Płyta z przebojami w wersji akustycznej ukazała się 25 listopada 2022, a już wiosną 2023 zespół rozpocznie unikalny cykl koncertów z serii „MTV Unplugged”.

Spodek, 19 listopada. Więcej TUTAJ.

Targi Ślubne w MCK

Wasza ceremonia zaślubin zbliża się wielkimi krokami, ale jeszcze parę drobiazgów pozostaje do załatwienia? Bez obaw! Targi Ślubne to największe wydarzenia dla narzeczonych i doskonała okazja, aby zaplanować wymarzony dzień!

Niezwykłe suknie ślubne, doskonale dopasowane garnitury, zachwycające dekoracje, słodkości weselne i wiele innych niezbędnych elementów do zorganizowania tego wyjątkowego dnia czekają na Was już 19 listopada 2023 roku pod dachem MCK w Katowicach.

Międzynarodowe Centrum kongresowe, 19 listopada. Więcej TUTAJ.

Warsztaty taneczne. Spotkanie z Kamilem Zdańkowskim

W Mieście Ogrodów odbędzie się spotkanie z Kamilem Zdańkowskim, tancerzem urodzonym wprawdzie w Tarnowskich Górach, ale związanym z Kieleckim Teatrem Tańca, gdzie jest tancerzem solistą.

Zajęcia składać się będą z dwóch części: lekcyjnej oraz choreograficznej. W pierwszej nacisk położony będzie na naukę kombinacji poprawiających technikę taneczną. W drugiej natomiast poznana zostanie choreografia, na bazie której uczestnicy będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami oraz interpretacją materiału.

To tylko jeden z elementów warsztatów Przestrzenie Sztuki.

Katowice Miasto Ogrodów, 19 listopada. Więcej TUTAJ.

Vito Bambino w P23

Różnorodność i multikulturowość - te słowa najlepiej określają Vito Bambino, czyli wokalistę, autora tekstów, kompozytora, aktora i lidera zespołu Bitamina. W 2020 roku wydał pierwszy solowy album Poczekalnia, na którym znalazł się m.in. utwór Bunkrów nie ma. Muzyk jest także znany z przebojowych singli, takich jak Nudy czy Poszło. Każdej premierze towarzyszą oryginalne teledyski, których pomysłodawcą i nierzadko twórcą jest sam artysta. W 2021 roku wspólnie z Darią Zawiałow i Dawidem Podsiadłą nagrał hitowy numer lata I Ciebie też, bardzo, będący jednocześnie hymnem projektu Męskie Granie.

P23, 17 listopada. Więcej TUTAJ.

The Legend of Rock Symphonic

Największe światowe przeboje rockowe wykonane na żywo w niezwykłej symfonicznej aranżacji! Niecodzienne muzyczne emocje zagwarantują rewelacyjni muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej oraz zaproszeni goście znani z największych scen rockowych w Polsce.

Widowisko stworzone, by poczuć nieprawdopodobne doznania, zagwarantowane przez najwyższej jakości dźwięk oraz potężne efekty świetlne i wizualne przenoszące widzów w zupełnie inny, nowy, niecodzienny i zadziwiający świat muzyki rockowej.

Spodek, 18 listopada. Więcej TUTAJ.

Biznes Boxing Polska

Na każdej gali Biznes Boxing odbywają się licytacje, z których pieniądze trafiają na rzecz wybranego celu charytatywnego. Każdy zawodnik tworzy również indywidualną zbiórkę na portalu siepomaga.pl, aby wspomóc cel podczas przygotowań do walki.

MOSiR OS Kolejarz, 18 listopada. Więcej TUTAJ.

Światowy Dzień Ubogich

Światowy Dzień Ubogich w naszym mieście rozpocznie się 19 listopada przed Galerią Katowicką. To właśnie tam wolontariusze Zupy w Kato spotkają się z ubogimi, aby podzielić się chwilą radości, zrozumienia i wsparcia. To wyjątkowa okazja, by okazać drugiemu człowiekowi swoją życzliwość i ciepło serca.

Galeria Katowicka, 19 listopada. Więcej TUTAJ.

Piknik z bebokiem Rajdusiem

W najbliższy weekend będzie kolejna okazja, by poznać beboka Rajdusia i kierowców rajdowych - braci Szejów. Odbędzie się kolejny z cyklu pikników promujących bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

MOSiR OS Kolejarz, 19 listopada. Więcej TUTAJ.

Zaproponowane wyżej wydarzenia to tylko niektóre spośród tych, które w najbliższy weekend odbędą się w Katowicach. Terminarz wydarzeń, które planowane są w Katowicach, znajdziecie także w naszej sekcji "Wydarzy się w Katowicach". Sami również możecie nam zgłaszać wydarzenia, w których warto wziąć udział, a odbywają się w przestrzeni naszego miasta!

W katowickim kinie

Kino Helios w Katowicach świętuje swoje piąte urodziny. Już w sobotę, 18 listopada, odbędzie się wspólne świętowanie. Będą nagrody i wiele atrakcji. Więcej TUTAJ.

Jesienna szarość panująca za oknami nie dociera do kin Helios, w których na widzów czekają liczne, bardzo emocjonujące seanse. W tym tygodniu na ekranach sieci zadebiutują wyczekiwane tytuły: „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” i nowość od studia Disney - „Życzenie”. W repertuarze znajdą się również kinowe przeboje, projekcje dla najmłodszych i wyjątkowe cykle specjalne.

7 zdjęć

Oferta kina Helios na drugą połowę listopada 2023

Gorącą premierą będą w tym tygodniu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”. Film jest kolejną częścią uniwersum stworzonego przez Suzanne Collins, ale tym razem akcja przenosi się ponad 60 lat w przeszłość i ukazuje Coriolanusa Snowa w młodości. Bohater podejmuje się roli mentora w Dziesiątych Głodowych Igrzyskach. Pragnie w ten sposób zdobyć sławę i odbudować podupadającą reputację rodu Snowów. Niespodziewanie jednak zostaje do niego przyporządkowana Lucy Gray Baird, trybutka z najbiedniejszego 12. Dystryktu, co nie wróży dobrego rezultatu. Między postaciami zaczyna rodzić się więź, a Coriolanus Snow musi zdecydować, czy lepiej podążać za moralnymi zasadami, czy za wolą przetrwania ponad wszystko…

W środę, 22 listopada, na ekranach zagości również premiera ze studia Disney, czyli animacja „Życzenie”. Przeniesie ona widzów do magicznego królestwa Rosas, w którym mieszka nastoletnia Asha. Dziewczyna wyczuwa nadciągające niebezpieczeństwo ze strony władcy krainy, Magnifiko. Dlatego wraz z wiernym towarzyszem, koziołkiem Valentino, postanawiają stawić mu czoła. Na ratunek przybędzie im prawdziwa Gwiazdka z nieba, chcąca spełnić życzenie Ashy i pomóc w ocaleniu mieszkańców. Bohaterowie udowodnią, że wola odważnego człowieka w połączeniu z kosmiczną mocą może pokonać wszystkie trudności.

W repertuarze znajdą się najgłośniejsze nowości ostatnich tygodni. „Uwierz w Mikołaja” to polska komedia romantyczna w klimacie Gwiazdki. Ta wielowątkowa opowieść, oparta na książce Magdaleny Witkiewicz, przekona każdego o magii Świąt! W filmie pojawia się plejada rodzimych gwiazd. W zupełnie inną rzeczywistość przenosi natomiast superprodukcja „Marvels”. Carol Danvers, znana jako Kapitan Marvel, powraca po zemście na Najwyższym Intelekcie, jednak nie jest w stanie działać samodzielnie. Jej moce zostają bowiem powiązane z dwiema innymi bohaterkami - kobiety muszą więc stworzyć zgraną drużynę i wspólnie ocalić wszechświat.

Na ekranach Heliosa w całej Polsce nadal można zobaczyć wielki hit - uwielbiany przez widzów horror „Pięć koszmarnych nocy”. Ekranizacja kultowej serii gier przedstawia opuszczoną pizzerię, w której znajdują się nietypowe roboty. Zdesperowany Mike zatrudnia się tam jako stróż - nie wie jednak, że lokal skrywa przerażającą historię, a straszą w nim duchy zaginionych…

Tradycyjnie w kinach znajdą się również projekcje dla najmłodszych. „Inspektor Pająk” to animacja o niezwykłym bohaterze - ośmionożnym detektywie z zamiłowaniem do najtrudniejszych zagadek. Bohater pragnie odpocząć i udać się w podróż samolotem, lecz na jego pokładzie dochodzi do tajemniczych zniknięć pasażerów… W gronie podejrzanych znajduje się wiele owadów skrywających sekrety! W weekend, 18 i 19 listopada, odbędą się także premierowe seanse bajki „Mukliki”. Tytułowe postaci to urocze, małe stworzenia mieszkające w sklepie spożywczym chaotycznego właściciela. Muszą jednak opuścić zajmowane od dawna miejsce, dlatego ruszają w świat w poszukiwaniu nowej kryjówki. Na małych kinomanów przed seansami będą czekać drobne upominki!

20 listopada Helios zaprasza na cykl Kino Konesera, w ramach którego zostanie wyświetlony dramat „Osobliwości sycylijskie”. Film jest inspirowany historią włoskiego dramaturga Luigiego Pirandello. Bohater dotkliwie przeżywa śmierć niani i boryka się z twórczą niemocą. Przypadkiem trafia na dwóch grabarzy, którzy prowadzą amatorską trupę teatralną. Pirandello jest zafascynowany ich działalnością, co pomaga mu poradzić sobie z trudnościami i stworzyć swoje największe dzieło.

W czwartek, 23 listopada, na ekranach zagości cykl Kultura Dostępna. Kinomani będą mogli zobaczyć poruszający dramat „Strzępy”. Rodzina mierzy się w nim z chorobą Alzheimera ukochanego dziadka. Senior zaczyna zachowywać się coraz bardziej nietypowo, czym łamie konwenanse i normy społeczne. Nasilające się symptomy sprawiają, że relacje w pozornie idealnej rodzinie wystawione są na próbę, a przemilczane przez lata pretensje wychodzą na światło dzienne…

Tegoroczna jesień obfituje w filmowe nowości! Szczegóły dotyczące wszystkich seansów dostępnych w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także - zaoszczędzić w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Zobacz także

5. urodziny Kina Helios w Katowicach! Tak świętowano w Libero [Patronat medialny]
5. urodziny Kina Helios w Katowicach! Tak świętowano w Libero [Patronat medialny]
w Katowicach

5. urodziny Kina Helios w Katowicach! Tak świętowano w Libero [Patronat medialny]

Lodowisko przed Silesią City Center. Trwa budowa ślizgawki [Zdjęcia]
Lodowisko przed Silesią City Center. Trwa budowa ślizgawki [Zdjęcia]
w Katowicach

Lodowisko przed Silesią City Center. Trwa budowa ślizgawki [Zdjęcia]

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach będzie większy. Świąteczne atrakcje również na Placu Obrońców Katowic [Zdjęcia]
Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach będzie większy. Świąteczne atrakcje również na Placu Obrońców Katowic [Zdjęcia]
w Katowicach

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach będzie większy. Świąteczne atrakcje również na Placu Obrońców Katowic [Zdjęcia]

do góry