Weekend w Katowicach: 24-26 listopada. Sprawdźcie, co będzie się działo w mieście!

Kacper Jurkiewicz
23.11.2023w Katowicach

Przed nami ostatni weekend listopada. Kolorowe liście powoli zamieniają się w biały puch, który spada na nasze ulice. I chociaż robi się coraz chłodniej, nie oznacza to, że powinniśmy siedzieć w domach. W Katowicach w weekend sporo będzie się działo, więc warto będzie opuścić progi swojego mieszkania. Jak zwykle przygotowaliśmy dla was propozycje różnych wydarzeń w naszym cyklu WEEKEND W KATOWICACH.

weekend w katowicach

Weekend w Katowicach, 24-26 listopada

Jarmark Bożonarodzeniowy na katowickim rynku

Rozpoczynamy od trwającego Jarmarku Bożonarodzeniowego na rynku. Tutaj jak zwykle czekać będzie muzyka, która wprawi nas w świąteczny klimat, pyszne jedzenie, a także różnego rodzaju ozdoby. Jak co weekend na rynku czekać będą dodatkowe atrakcje.

24.11.2023 (piątek):

 • 16:00 Roksana Rogala-Nowińska,
 • 17:00 Centrum Muzyki Nad Rawą,
 • 19:00 Zespół Holly Blue.

25.11.2023 (sobota):

 • 12:00 - 17:00 Tauron "Szkoła z Energią" - finał wydarzenia, w programie m.in.: Pan Korek Laboratorium, konkursy, nagrody, koncert Kuby Szmajkowskiego,
 • 18:00 zespół Mocno Popularni.

26.11.2023 (niedziela):

 • 14:00 - 21:00 DJ Mateo,
 • 15:00 Damian Stroka,
 • 16:00 Piotr Kudełka & Marta Fedyniszyn,
 • 18:00 Joanna Dolata z zespołem - koncert polskich piosenek.

27.11.2023 (poniedziałek):

 • 16:00 Odpalenie choinki przez prezydenta Katowic Marcina Krupę i marszałka województwa śląskiego Jakuba Chełstowskiego,
 • 16:30 Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Koncert Kwiatu Jabłoni

W piątek Katowice odwiedzi jeden z najpopularniejszych zespołów w Polsce. W Spodku odbędzie się koncert Kwiatu Jabłoni, który promuje ich nową płytę „Pokaz slajdów”. Fani usłyszą więc na żywo materiał z nowej płyty, ale zapewne nie zabraknie również znanych kawałków.

Spodek, 24 listopada, godz. 20:00. Więcej TU.

Czarna Komedia „Umrzeć ze śmiechu”

Teatr Gry i Ludzie przygotowuje w swojej siedzibie, na Scenie Gliwicka 120 w Katowicach kolejny spektakl. To komediowa opowieść Paula Elliotta o przyjaciółkach, które pewnego dnia spotykają się jak zwykle, na karcianą rozgrywkę, ale w uszczuplonym już gronie, po śmierci jednej z nich. Brzmi mało zabawnie, ale twórcy dają gwarancję, że będzie można umrzeć ze śmiechu.

Teatr Gry i Ludzie, 25 i 26 listopada, godz. 19:00 i 19:30. Więcej TUTAJ.

Orlen Puchar Polski Kobiet: GKS Katowice - Pogoń Szczecin

Czas na hitowe spotkanie 1/16 finału Orlen Pucharu Polski! Piłkarki GKS-u Katowice podejmą w pucharowym meczu na Stadionie Miejskim w Katowicach drużynę Pogoni Szczecin. Czeka nas starcie dwóch najlepszych zespołów rundy jesiennej Orlen Ekstraligi kobiet, którego nie możecie przegapić!

Wstęp na mecz jest wolny. Zapraszamy do kibicowania Mistrzyniom Polski w ostatnim spotkaniu w 2023 roku!

Stadion GKS Katowice, 25 listopada, 13:00. Więcej TU.

XI Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga

25 listopada przed publicznością Filharmonii Śląskiej staną najlepsi uczestnicy XI Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga prezentując Państwu swój talent.

O tym, kto wystąpi w Koncercie, zadecyduje 13-osobowe Jury, w skład którego wchodzą znakomite osobistości ze świata muzyki klasycznej (m.in. Lawrence Foster, Patrick Fournillier, Daniel Stabrawa oraz Yaroslav Shemet). Laureatom towarzyszyć będą muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej. Wśród utworów, jakie wybrzmią z estrady podczas Koncertu, z pewnością będą dzieła polskie, ale ostateczny repertuar poznamy dopiero po etapie konkursowym.

Filharmonia Śląska, 24 listopada, godz. 18:00. Więcej TU.

IX Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „ŚLĄSKI DIAMENT 2023”

25 listopada 2023 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbędzie się IX Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich „ŚLĄSKI DIAMENT 2023”. Już po raz 9 na parkiecie zmierzą się przedstawiciele ośrodków tanecznych z całej Polski, jednocześnie ukazując formę tańca polskiego mieszkańcom Metropolii Śląskiej.

A jeśli nie możemy się wybrać na wydarzenie, to będzie ono emitowane na żywo w internecie.

Uniwersytet Ekonomiczny, 25 listopada, godz. 9:00. Więcej TUTAJ.

Festiwal Hair & Beauty

Po raz 21. w największym i najbardziej spektakularnym centrum wystawowym na południu Polski odbędzie się coroczny Festiwal Hair&Beauty przyciągający tysiące osób z branży beauty.

Niezależnie od tego czy masz duże doświadczenie lub dopiero się uczysz, posiadasz swój salon czy pracujesz na etacie - w Katowicach w listopadzie dostaniesz ogrom inspiracji, wiedzy z zakresu fryzjerstwa, barberingu, nowych trendów.

Z roku na rok Festiwal Hair&Beauty gości na kilku scenach równocześnie autorytety w branży, od których możesz się uczyć, zadawać pytania i zdobyć absolutnie najlepszą wiedzę z pierwszej ręki.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe, 25 i 26 listopada. Więcej TU.

Zadzwońcie po milicję w Katowicach

Koncert największych polskich gwiazd rocka z klimatem PRL-u, upamiętniający okres stanu wojennego i pierwsze wolne wybory w Polsce. Koncert jest hołdem dla wszystkich, którzy w latach 70’ i 80’ odważyli się głośno mówić i działać na rzecz wolnej Polski. Ten wieczór, to również wyjątkowa muzyczna gala ambasadorów tamtych czasów, których energia dodała z pewnością inspiracji i siły dalszym przemianom społecznym.

Na scenie wystąpią zespoły ze swoimi największymi przebojami z tamtych lat:

 • IRA,
 • Big Cyc,
 • Sztywny Pal Azji,
 • Chłopcy z Placu Broni,
 • Róże Europy,
 • Wanda i Banda.

Spodek, 25 listopada, godz. 18:00. Więcej W TYM MIEJSCU.

Przygody Świnki Peppy - spektakl dla dzieci 2+

Dołącz do Peppy, gdy przygotowuje się do ekscytującej wyprawy do lasu z George'em i jej szkolnymi przyjaciółmi, w tym kucykiem Pedro, owcą Suzy i żyrafą Geraldem. Z zapakowanymi śniadaniówkami i Tatą Świnką prowadzącym autobus, Peppa i przyjaciele wyruszają na przygodę na świeżym powietrzu, pełną gier, śmiechu i muzyki na żywo!

Szczęśliwi obozowicze wkrótce kładą się spać słuchając delikatnego szumu deszczu. W przytulnych i ciepłych namiotach podekscytowana grupa wyczekuje poranka, kiedy będzie mnóstwo błotnych kałuż do zabawy!

Pałac Młodzieży w Katowicach, 26 listopada, 10:00, 13:00, 16:00. Więcej TUTAJ.

Tany dla dziecka taty i mamy

Cykl warsztatów wspiera integrację dzieci i rodziców, ich relacja podczas ćwiczeń oparta jest na partnerstwie i równym zaangażowaniu. Wykorzystywane zadania ruchowe są uniwersalne, z możliwością dostosowania intensywności, szybkości i siły do poziomu rozwoju psychofizycznego wszystkich uczestników. Podczas zajęć dominują autorskie utwory instrumentalne, a także muzyka klasyczna.

Katowice Miasto Ogrodów, 26 listopada, godz. 16:00. Więcej TU.

Koncert Orkiestry Dętej Katowice

Zapraszamy na koncert z okazji wpisania "Tradycyjnych kulturowych górniczych orkiestr dętych z Górnego Śląska" na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego.

Orkiestra Dęta Katowice działa od blisko 90 lat. Dzięki licznym koncertom na stałe wpisała się w krajobraz śląskiej sceny muzycznej. Jej występy w Polsce i za granicą z powodzeniem pozwoliły rozpowszechnić śląskie tradycje. Repertuar Orkiestry to także patriotyczne pieśni i popularne piosenki muzyki rozrywkowej, utwory klasycznych kompozytorów oraz filmowe inspiracje polskiego i światowego kina.

Wstęp bezpłatny.

Katowice Miasto Ogrodów, 25 listopada, godz. 19:00. Więcej TUTAJ.

Przedświąteczny wymienialnik

Masz w domu niepotrzebne rzeczy, ubrania, książki, zabawki? Nie masz pomysłu na prezent świąteczny w duchu zero waste? A może po prostu chcesz się spotkać z przyjaciółmi, poznać sąsiadów?

Zapraszamy na kolejną edycję Śląskiego Wymienialnika tym razem w kultowym miejscu w Strefie Centralnej w samym sercu Miasta Ogrodów w Katowicach. Mamy dla was dużo wolnej przestrzeni na wymianki, stoły i krzesła do dyspozycji także na pogaduchy I wspólną herbatę.

Plac Sejmu Śląskiego, 26 listopada, 9:00. Więcej TUTAJ.

Jacek Sienkiewicz da koncert w Tauron Lab

Po znakomitych koncertach Pawła Kulczyńskiego oraz Resiny przyszedł czas na kolejny koncert podsumowujący rezydencję artystyczną. Tym razem w Laboratorium Nowych Mediów - Tauron Lab swoją muzyczną twórczość zaprezentuje pionier techno w Polsce i jedna z najważniejszych postaci w świecie muzyki elektronicznej - Jacek Sienkiewicz. Artysta przedstawi autorską wizję trójwymiarowego, abstrakcyjnego świata równoległego, w którym słuchacze mogą spodziewać się… niespodziewanego.

Koncert odbędzie się 25 listopada o godz. 19:00 i jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Soundscape, a parterami są Grupa Tauron, Akademia Sztuk Pięknych
w Katowicach oraz Volvo Euro Kas.

Tauron Lab, 25 listopada, 19:00.

Tauron Hokej Liga: GKS Katowice - Comarch Cracovia

W ostatnią niedzielę listopada nasi mistrzowscy hokeiści powrócą na Satelitę. Ich przeciwnikiem będzie Comarch Cracovia. Jak zwykle wielkie emocje gwarantowane.

Spodek, 26 listopada, 17:00. Bilety dostępne W TYM MIEJSCU.

Zaproponowane wyżej wydarzenia to tylko niektóre spośród tych, które w najbliższy weekend odbędą się w Katowicach. Terminarz wydarzeń, które planowane są w Katowicach, znajdziecie także w naszej sekcji "Wydarzy się w Katowicach". Sami również możecie nam zgłaszać wydarzenia, w których warto wziąć udział, a odbywają się w przestrzeni naszego miasta!

W katowickim kinie

Wieczory stają się coraz dłuższe, co sprzyja oglądaniu filmów i częstym wizytom w kinie! W nadchodzącym tygodniu zdecydowanie warto wybrać się do Heliosa, gdyż na wielkich ekranach wyświetlane będą aż trzy porywające premiery - „Życzenie”, „Napoleon” oraz „Noc dziękczynienia”. Tradycyjnie w repertuarze znajdą się także wyjątkowe cykle specjalne i najgorętsze nowości światowego oraz polskiego kina.

4 zdjęć

Propozycje kina Helios w Katowicach na ostatni tydzień listopada

4 zdjęć

Wyczekiwaną nowością tego tygodnia jest monumentalny film biograficzny w reżyserii Ridleya Scotta - „Napoleon”. Dramat przedstawia najważniejsze epizody z życia jednej z najsłynniejszej postaci historycznych wszech czasów. Kinomani zobaczą jego burzliwą drogę na szczyt i nieustępliwe dążenie do władzy. Uwypuklony został ponadto wątek jego miłości do cesarzowej Józefiny i rola kobiety w karierze męża. W filmie nie brakuje widowiskowych scen batalistycznych, z których słynie reżyser. W roli Napoleona wystąpi znakomity Joaquin Phoenix, a partneruje mu fantastyczna Vanessa Kirby.

Inną emocjonującą premierą jest horror „Noc dziękczynienia”. Produkcja nawiązuje tematyką do corocznych wydarzeń, takich jak amerykańskie Święto Dziękczynienia i następujące po nim wyprzedażowe szaleństwo, Black Friday. Mieszkańcy miasta Plymouth przywiązują coraz mniejszą wagę do tradycyjnego, rodzinnego świętowania, a zamiast tego wolą celebrować konsumpcyjny dzień wyprzedaży. W czasie Black Friday dochodzi jednak do tragicznych w skutkach zamieszek. Rok później w Plymouth pojawia się seryjny morderca, John Carver, pragnący zemścić się na mieszkańcach. Widzowie przekonają się o tym, jakimi motywami kieruje się tajemniczy zabójca...

Na ekranach zagości także nowość dla najmłodszych. „Życzenie” to animacja ze studia Disney, której bohaterką jest nastoletnia Asha. Mieszka w magicznym królestwie Rosas, gdzie rządzi władca Magnifiko. Dziewczyna wyczuwa nadchodzące niebezpieczeństwo z jego strony i obawia się o los swojej społeczności. Dlatego też wraz z wiernym towarzyszem, koziołkiem Valentino, postanawiają stawić mu czoła. Na ratunek przybędzie im prawdziwa Gwiazdka z nieba, chcąca spełnić życzenie Ashy i pomóc w ocaleniu mieszkańców. Bohaterowie udowodnią, że wola odważnego człowieka w połączeniu z kosmiczną mocą może pokonać wszystkie trudności.

W repertuarze znajdą się także najchętniej oglądane filmy ostatnich tygodni, takie jak „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”. Kolejna odsłona kultowego uniwersum ukazuje młodość Coriolanusa Snowa - antagonisty znanego z trylogii. Ostatnią szansą na poprawę losu jego rodziny staje się rola mentora w Dziesiątych Głodowych Igrzyskach. Tam jednak musi doprowadzić do zwycięstwa trybutkę z najbiedniejszego 12. dystryktu, co wydaje się niewykonalnym zadaniem… Helios poleca również polską komedię romantyczną w klimacie Bożego Narodzenia, „Uwierz w Mikołaja”. W filmie przeplata się wiele wątków, a wszystkie łączy przeżywanie Gwiazdki na różne sposoby. Aura Świąt sprzyja miłości, dlatego na ekranie nie zabraknie emocjonalnych wyznań…

Z kolei miłośnicy filmów o superbohaterach mogą wybrać się na „Marvels”, produkcję opowiadającą o dalszych losach Kapitan Marvel. Moce Carol Danvers niespodziewanie zostają powiązane z dwiema innymi bohaterkami - kobiety muszą więc stworzyć zgraną drużynę i wspólnie ocalić wszechświat… Sieć zaprasza także najmłodszych kinomanów na Filmowe Poranki, które zawitają do kin w niedzielę, 26 listopada. Tym razem wyświetlony zostanie zestaw bajek „44 koty”, ukazujący codzienne perypetie czterech mruczków. Projekcji o sympatycznych bohaterach towarzyszyć będą konkursy i zabawy.

27 listopada, jak co każdy poniedziałek, w repertuarze znajdzie się cykl Kino Konesera. Widzowie będą mogli zobaczyć polski film z gatunku science-fiction, „W nich cała nadzieja”. Ewa znajduje się w rzeczywistości postapokaliptycznej, w której walczy nie tylko o przetrwanie, ale i zmaga się z dotkliwą samotnością. Jej jedynym towarzyszem jest Robot wyposażony w sztuczną inteligencję. Przez absurdalną sytuację bohaterowie wchodzą ze sobą w konflikt na śmierć i życie…

Tradycyjnie w czwartkowy wieczór na ekranach kin Helios zagości wyjątkowy projekt Kultura Dostępna. 30 listopada w ramach cyklu zostanie wyświetlona polska komedia „Ślub doskonały”, opowiadająca o zaaranżowanym ślubie. Panna młoda jest w ciąży z innym mężczyzną, a pan młody został zmuszony do ożenku szantażem. Rusza lawina nieprzewidzianych zdarzeń, w wyniku których na jaw wychodzi szereg sekretów…

Zapowiada się niezwykle emocjonujący kinowy tydzień! Szczegóły dotyczące wszystkich seansów w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także - zaoszczędzić w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Zobacz także

Ale tu magicznie! Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach na wieczornych fotografiach [Zdjęcia]
Ale tu magicznie! Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach na wieczornych fotografiach [Zdjęcia]
w Katowicach

Ale tu magicznie! Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach na wieczornych fotografiach [Zdjęcia]

Co zjemy na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2023 w Katowicach? Pachnie tu wyśmienicie [Zdjęcia]
Co zjemy na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2023 w Katowicach? Pachnie tu wyśmienicie [Zdjęcia]
w Katowicach

Co zjemy na Jarmarku Bożonarodzeniowym 2023 w Katowicach? Pachnie tu wyśmienicie [Zdjęcia]

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach już działa. Zobaczcie występ teatru ognia Inferis [Zdjęcia]
Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach już działa. Zobaczcie występ teatru ognia Inferis [Zdjęcia]
w Katowicach

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach już działa. Zobaczcie występ teatru ognia Inferis [Zdjęcia]

do góry