Weekend w Katowicach: 29 grudnia - 1 stycznia. Sprawdźcie, co będzie się działo w mieście!

Mateusz Terech
28.12.2023w Katowicach

Przed nami wyjątkowy weekend – wraz z nim zakończy się rok 2023. Katowice to doskonałe miejsce na spędzenie ostatnich dni roku. W mieście nie zabraknie wydarzeń i atrakcji, a niektóre spośród nich znajdziecie w naszym cotygodniowym cyklu WEEKEND W KATOWICACH.

Weekend w Katowicach plansza

Weekend w Katowicach 29 grudnia - 1 stycznia

Jarmark na rynku

W najbliższy weekend będzie można odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy na katowickim rynku. 31 grudnia będzie on czynny dłużej, o godzinie 20:00 rozpocznie muzyczną zabawę DJ Mateo, a wybrane stoiska będą czynne do godziny 2:00 (1 stycznia). W Nowy Rok zakupy będzie można zrobić od 12:00 do 20:00.

Rynek, 29 grudnia – 1 stycznia. Więcej TUTAJ.

Sylwestrowa noc w NOSPR

W tegoroczną noc sylwestrową NOSPR zabiera publiczność ostatniego koncertu w roku za ocean w niezwykłą podróż po najpiękniejszych motywach amerykańskich hitów musicalu. Będzie można zanurzyć się w ścieżkach dźwiękowych broadwayowskiej klasyki, jak New York, New York, Czarnoksiężnik z krainy Oz czy West Side Story – wspaniałej muzyki George’a Gershwina, Johna Kandera i Leonarda Bernsteina.

NOSPR, 31 grudnia. Więcej TUTAJ.

Komedia „Diabelski młyn”

"Diabelski młyn" Erica Assousa w Teatrze Bez Sceny, kręci się naprawdę szybko. To zaproszenie do szaleńczej, teatralnej jazdy na skrzyżowaniu komedii i tragikomedii, farsy i tragifarsy, dramatu i melodramatu. W tej komedii ludzkich słabości i śmieszności, do samego końca nic nie będzie oczywiste. Jak na diabelskim młynie w lunaparku, wznosić się będziemy ze ściśniętym żołądkiem w górę, by po chwili z zapartym tchem, opadać w dół, ku oczyszczającemu śmiechowi i łzom wzruszenia.

Teatr Bez Sceny, 30 grudnia. Więcej TUTAJ.

Przedpremierowy spektakl „Boska”

Florence Foster Jenkins. Najgorsza śpiewaczka świata. Pierwsza dama opadającej skali, hojna gwiazda i wielkoduszna legenda. Pozbawiona talentu, ale za to pełna pasji oraz determinacji. I z odpowiednią ilością pieniędzy...

Boska Florence już niedługo zaśpiewa przed katowicką publicznością. Nie możecie tego przegapić! Przedpremierowy spektakl już w sylwestrowy wieczór w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Teatr Śląski, 31 grudnia. Więcej TUTAJ.

Sylwestrowa noc w Katowicach

Choć największa impreza w naszym regionie odbędzie się w sąsiednim Chorzowie, przy Stadionie Śląskim, to jednak w Katowicach nie zabraknie miejsc, w których będzie można hucznie wejść w nowy rok. Warto zapoznać się z ofertami poszczególnych klubów i lokali i załapać się na sylwestrową imprezę w trybie last minute.

Katowice, Chorzów, 31 grudnia. Więcej TUTAJ.

W katowickim kinie

Przełom roku to czas podsumowań, zabawy sylwestrowej oraz nowych postanowień. Jednym z nich może być częstsze chodzenie do kina Helios, szczególnie że od 29 grudnia na ekranach gościć będzie wiele hitów wartych zobaczenia! Sieć zaprasza na przedpremierowe pokazy „Akademii Pana Kleksa” oraz animacji „Wyfrunięci”, premierowe seanse biograficznej produkcji „Ferrari”, a także liczne projekty specjalne! 

6 zdjęć

Oferta kina Helios w Katowicach na przełom 2023 i 2024 roku

6 zdjęć

„Akademia Pana Kleksa” to kultowy tytuł przedstawiony w zupełnie nowej odsłonie.  Ada Niezgódka trafia do tytułowej Akademii, by poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego  profesora Ambrożego Kleksa, rozwija swoje umiejętności oraz wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać rodzinną tajemnicę… Uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawia swoją treścią oraz formą do najmłodszych, ale i wchodzi w dialog ze starszymi widzami. Przedpremierowe projekcje odbędą się w dniach 29 grudnia – 1 stycznia.

W tym samym terminie Helios zaprasza także na przedpremierowe pokazy bajki „Wyfrunięci”. Rodzina kaczek mieszka spokojnie w Nowej Anglii. W mamie budzi się jednak zew przygody i rusza z mężem oraz dziećmi w podróż przez Nowy Jork na Jamajkę! To wzruszająca opowieść o znaczeniu rodziny, przygodzie i możliwości wyjścia ze swojej strefy komfortu. Podczas ostatniego weekend roku, o godzinie 10 i 12:15 odbędą się też specjalne seanse tej produkcji poprzedzone licznymi konkursami.

Z kolei miłośników szybkich samochodów i ponadczasowej motoryzacji Helios zaprasza na premierowe pokazy filmu „Ferrari”. Założyciel słynnej wytwórni samochodów Enzo Ferrari znajduje się na zakręcie zawodowym i życiowym. Na jego małżeństwie ciąży trauma po stracie syna, a biznesowi grozi bankructwo. Jedyną drogą do uratowania firmy jest zwycięstwo w śmiertelnie trudnym wyścigu, Mille Miglia… Zwycięstwo to szansa na ocalenie firmy, a przegrana oznacza stratę wszystkiego.

Na ekranach wszystkich kin sieci wyświetlany będzie także sequel „Aquaman i zaginione królestwo”. Kontynuacja światowego przeboju ukazuje tytułowego bohatera w krytycznym momencie – musi za wszelką cenę obronić Atlantydę przed Czarną Mantą. Wróg staje się potężniejszy niż kiedykolwiek… Aby go pokonać, Aquaman nieoczekiwanie prosi o pomoc Orma, swojego uwięzionego brata i poprzedniego króla. Obaj muszą zapomnieć o dawnych urazach, żeby ocalić świat przed nieodwracalnym zniszczeniem.

Kolejnym tytułem zasługującym na uwagę widzów jest „Wonka” - magiczny film dla całej rodziny, przybliżający początki tytułowego bohatera w wytwarzaniu słodkości. Młodzieniec pragnie otworzyć własny sklep z czekoladą, jednak zderza się z bezdusznym prawem i sojuszem konkurencyjnych cukierników. Inspiracją filmu jest niezwykły bohater „Charliego i fabryki czekolady”, jednej z najlepiej sprzedających się książek dla dzieci wszech czasów.

Wielbiciele André Rieu, w dniach 31 grudnia i 1 stycznia, będą mogli wziąć udział w retransmisji najnowszego koncertu mistrza walca: „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”. Maestro wraz
z Orkiestrą Johanna Straussa zaprezentuje najpiękniejsze piosenki i kolędy, a także tradycyjne walce. André Rieu zamieni lokalną salę koncertową w śnieżną krainę, by zaserwować amatorom wspaniałej muzyki skrzący się blaskiem gwiazd zestaw świątecznych przebojów.

Helios zaprasza do sylwestrowej zabawy w towarzystwie gwiazd światowego kina, podczas Filmowego Sylwestra z dwoma zestawami filmów do wyboru. Na początek pierwszego zestawu w doskonały nastrój z dużą prędkością wprowadzą widzów Penelope Cruz i Adam Driver w filmie „Ferrari”, a po przerwie na powitanie Nowego Roku, ich miejsce zajmie Nicolas Cage w poruszającej komedii „Dream Scenario”. W komediowym zestawie drugim widzowie zobaczą m.in.: Paulinę Gałązkę, Macieja Stuhra i Cezarego Pazurę w filmie „Fuks 2”. Po przerwie na noworoczny toast, za świetny nastrój kinomanów odpowiadać będzie Michael Fassbender, jako trener najgorszej drużyny świata, w filmie „Pierwszy Gol”.

W Nowy Rok warto udać się do kin Helios na dramat „Lęk” wyświetlany w ramach projektu Kino Konesera. Dwie siostry wyruszają w pełną emocji podróż, poprzez śmiech i łzy, radość i gniew, aż do finału, który ma rozstrzygnąć o losie jednej z nich. W rolach głównych: Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Adrian Kłos.

Na czwartek, 4 stycznia, zaplanowany jest seans romansu „Uśmiech losu” (cykl Kultura Dostępna). Andrzej przybywa na grecką wyspę, aby objąć spadek po stryju. Rozczarowany tym, co zastał na miejscu, postanawia jak najszybciej sprzedać odziedziczoną własność i wrócić do kraju. Wcześniej jednak musi odpracować dług, który jego stryj zaciągnął u greckiego sąsiada. Plan komplikuje się, kiedy chłopak poznaje piękna Greczynkę…

Szczegóły dotyczące seansów w aktualnym repertuarze dostępne są na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Zobacz także

Sylwester z Polsatem coraz bliżej. Budowa sceny przy Stadionie Śląskim dobiega końca [Zdjęcia]
Sylwester z Polsatem coraz bliżej. Budowa sceny przy Stadionie Śląskim dobiega końca [Zdjęcia]
poza Katowicami

Sylwester z Polsatem coraz bliżej. Budowa sceny przy Stadionie Śląskim dobiega końca [Zdjęcia]

Autobusy i tramwaje na Sylwestra. Większe autobusy i dodatkowe połączenia
Autobusy i tramwaje na Sylwestra. Większe autobusy i dodatkowe połączenia
w Katowicach

Autobusy i tramwaje na Sylwestra. Większe autobusy i dodatkowe połączenia

Sylwester z Polsatem przy Stadionie Śląskim. Wiemy, kto wystąpi! [Zdjęcia]
Sylwester z Polsatem przy Stadionie Śląskim. Wiemy, kto wystąpi! [Zdjęcia]
poza Katowicami

Sylwester z Polsatem przy Stadionie Śląskim. Wiemy, kto wystąpi! [Zdjęcia]

do góry