Weekend w Katowicach: 4-6 sierpnia. Sprawdźcie, co będzie się działo w mieście!

Kacper Jurkiewicz
03.08.2023w Katowicach

Przed nami pierwszy sierpniowy weekend w Katowicach - 4-6 sierpnia. Lato trwa, choć pogoda lubi płatać nam figle. Jak zwykle zebraliśmy dla Was ciekawe wydarzenia, które będą działy się w Katowicach podczas weekendu. Czekają koncerty, pikniki integracyjne, pirackie zabawy czy treningi jogi. Sprawdźcie, co będzie się działo!

weekend w katowicach

Weekend w Katowicach 4-6 sierpnia

OFF Festival

Do Katowic powraca jeden z najlepszych festiwali muzycznych w Europie - OFF Festival. Kolejna edycja tego wyjątkowego święta muzyki odbędzie się w Katowickim Parku Leśnym, w dniach 4-6 sierpnia 2023. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Kawiarnia Literacka, w której odbywają się różne spotkania i wydarzenia.

Katowicki Park Leśny, 4-6 sierpnia, więcej TUTAJ.

PTG ON

PTG ON to coroczna impreza skierowana przede wszystkim do miłośników deskorolki. Atmosfera tego wydarzenia jest niezwykła, a profesjonalna organizacja oraz wysoki poziom zawodów wynikają z czystej pasji, która zawsze była, jest i będzie głównym motorem działalności Stowarzyszenia Skate PTG.

W tej edycji na PTG ON 23 do zgarnięcia łączna pula nagród w wysokości 12 tys. zł + odzież i sprzęt deskorolkowy.

Plac przed Spodkiem, 4 sierpnia, 

Pomnik Trudu Górniczego w Katowicach, 5 sierpnia, więcej TU.

Wakacyjne Rozgrywki Szachowe

Jeśli lubicie szachy to koniecznie wpadnijcie na katowicki rynek. Czekać tutaj będą różne zabawy, w tym wielkie szachy w wersji XXL, warcaby i klasyczne szachy. Czekają także lokomotywa, która wozi po rynku, diabelski młyn i wiktoriańska karuzela.
Wydarzenie trwa do 6 sierpnia. W piątek atrakcje czekają w godz. 16:00-20:00, a w sobotę i niedzielę od 12:00 do 20:00.

Rynek, 4-6 sierpnia, więcej TUTAJ.

Promenada po muzyce

Pora na kolejny koncert w plenerze w ramach cyklu „Promenada po muzyce”. Tym razem czeka na nas koncert „Ta tangowa niedziela”, na którym wystąpi Duo Milonga w składzie:

 • Aneta Salwińska - harfa,
 • Krystian Salwiński - akordeon.

Słowo o muzyce opowie Grażyna Brewińska. W programie: tango argentyńskie i polskie.

Koncert odbędzie się 6 sierpnia w Parku Kościuszki (okolice pomnika Kościuszki) o godz. 11:00. W przypadku złej pogody zostanie przeniesiony na godz. 11:30 do Katowice Miasto Ogrodów.

Park Kościuszki, 6 sierpnia, więcej TUTAJ.

Targi Małych Wydawców w Katowicach

5 sierpnia Targi Małych Wydawców zapraszają do Katowic, gdzie spotkamy się w zaprzyjaźnionym sklepie Komis Płytowy Katowice. To miejsce przez cały rok wspiera niezależne wydawnictwa i artystów, tego dnia będzie się można spotkać z przedstawicielami kilku wytwórni, kupić płyty bezpośrednio u nich, spytać o nowości wydawnicze i zanurkować w bezkresie pudeł z winylami, płytami CD i kasetami.

Komis płytowy Katowice, 5 sierpnia, więcej TU.

Piknik integracyjny dla rodzin ukraińskich i polskich

AKTUALIZACJA, 4 sierpnia: Ze względu na niekorzystne prognozy pogody piknik odwołano. Odbędzie się w innym terminie, który dopiero zostanie wyznaczony. Poinformujemy o nim w portalu WKATOWICACH.eu.

Wydarzenie ma na celu integracje dwóch grup społecznych - ukraińskiej i polskiej oraz pomoc w budowaniu więzi między kulturami. W trakcie trwania pikniku oprócz licznych występów artystycznych, gier, zabaw i konkursów z nagrodami, przybliżona zostanie także odwiedzającym szeroka oferta organizacji pozarządowych z Katowic działających na rzecz wsparcia społeczności ukraińskiej.

Program:

 • 14:00 - 14:10 - Otwarcie pikniku i powitanie jego uczestników (w języku polskim i ukraińskim). Przestawienie programu pikniku, zapowiedź występów na scenie oraz aktywności w ramach stoisk.
 • 14:20 - 15:00 - Występ zespołu ukraińskiego Monysto - program muzyczno-taneczny z elementami śpiewu.
 • 15:00 - 15:05 - Konkurs z nagrodami - zabawy i konkurencje integracyjne, grupowe.
 • 15:05 - 15:15 - Animacje integracyjne przed sceną.
 • 15:15 - 16:15 - Pokaz kuchni polsko-ukraińskiej.
 • 16:20 - 16:40 - I występ zespołu Bling Dance Show.
 • 16:40 - 16:50 - Piana party.
 • 16:50 - 17:00 - Animacje integracyjne przed sceną.
 • 17:10 - 17:30 - II występ zespołu Bling Dance Show.
 • 17:30 - 18:00 - Laboratorium Młodego Naukowca - pokazy i warsztaty z użyciem ciekłego azotu i suchego lodu.
 • 18:00 - 18:10 - Animacje integracyjne przed sceną.
 • 18:10 - 18:50 - Występ Magicznego Arlekina - uczestnicy przeniosą się w magiczną podróż.
 • 19:00 - Zakończenie pikniku. Pożegnanie uczestników w języku polskim i ukraińskim.

Rynek, 6 sierpnia, więcej W TYM MIEJSCU.

Pirackie potyczki rodzinne

W niedzielę 6 sierpnia na terenie zielonym przy Wodnym Placu Zabaw 3 Stawy (Dolina 3 Stawów, ul. Pułaskiego 71) odbędą się Pirackie Potyczki Rodzinne.

Od 11:00 do 19:00 na dzieci, młodzież i dorosłych czeka moc atrakcji:

 • gry i zabawy ruchowe w pirackim stylu,
 • konkursy z nagrodami,
 • płukanie złota i inne wodne zabawy dla dzieci,
 • piracki plac zabaw,
 • gorący popcorn dla każdego.

Udział w imprezie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Impreza jest zależna od pogody. Przed przyjazdem warto sprawdzić profil MOSiR Katowice na Facebooku.

Wodny Plac Zabaw, 6 sierpnia, więcej TUTAJ.

Kosmiczny spacer - zwiedzanie Spodka

Poznaj kultowy Spodek od kulis! W najbliższy weekend odbędzie się zwiedzanie wyjątkowej hali, w tym miejsc na co dzień niedostępnych. Dla chętnych przygotowano specjalną trasę, pełną historycznych ciekawostek i anegdot. Podczas zwiedzania będzie można zobaczyć przestrzenie Spodka, w tym halę główną wraz z zakamarkami. Co konstrukcja dachu ma wspólnego z rowerem? Dlaczego są dwie daty otwarcia Spodka i która jest prawdziwa? Czy Spodek był zawsze związany z kosmicznymi klimatami? Gdzie siedzą vipy? Wszystkiego dowiecie się na miejscu podczas jednego ze spacerów.

Pierwszy spacer odbędzie się o godz. 10:00, a drugi o godz. 12:30.

Spodek, 6 sierpnia, więcej informacji TU.

Trening jogi na trawie

W sobotę będziemy mieli okazję ćwiczyć jogę w dwóch miejscach. Pierwsze wydarzenie odbędzie się w Parku Giszowieckim. Czeka nas joga prowadzona przez profesjonalną nauczycielkę jogi, która prowadzi zajęcia w MDK na Giszowcu, potem wspólne śniadanie - każdy przynosi to, co lubi. Przynieś matę (mamy też dodatkowe), kocyk, jedzenie, ubierz się wygodnie. Trening jest bezpłatny i zaczyna się o godz. 10:00.

Z kolei Studio Ścieżka Jogi zaprasza na bezpłatne zajęcia jogi na trawie na Placu Grunwaldzkim (za popiersiem Wilhelma Szewczyka). Zajęcia będą odbywały się w każdą sobotę o godzinie 10:00 do końca sierpnia. Zajęcia jogi będą odpowiednie dla każdego, na każdym etapie zaawansowania, zapraszamy również osoby, które nie miały nigdy styczności z jogą i chcą zobaczyć jak takie zajęcia wyglądają. W przypadku złej pogody - zajęcia mogą zostać odwołane. Warto więc śledzić wydarzenie.

Park Giszowiecki, 6 sierpnia, więcej TU.
Plac Grunwaldzki, 6 sierpnia, więcej TUTAJ.

Zaproponowane wyżej wydarzenia to tylko niektóre spośród tych, które w najbliższy weekend odbędą się w Katowicach. Terminarz wydarzeń, które planowane są w Katowicach, znajdziecie także w naszej sekcji "Wydarzy się w Katowicach". Sami również możecie nam zgłaszać wydarzenia, w których warto wziąć udział, a odbywają się w przestrzeni naszego miasta!

W katowickim kinie

Lato to czas niezapomnianych przygód i fantastycznych premier filmowych. W tym tygodniu widzowie sieci kin Helios będą mogli zobaczyć między innymi: animację „MAVKA i Strażnicy Lasu”, komedię „Porady na zdrady 2”, megaprodukcję „Meg 2: Głębia” oraz kultowe „Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany chaos”.

6 zdjęć

Filmy w kinie Helios, 4-6 sierpnia 2023

6 zdjęć

Rodziny i fanów filmów animowanych Helios zaprasza na opowieść pełną magii pod tytułem „MAVKA i Strażnicy Lasu”. Wróżka Mavka i muzykant Łukasz stają się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwita jak czarodziejski kwiat. Sielankę burzy próżna i chciwa księżniczka, która postanawia wykraść źródło życia strzeżone przez Mavkę. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko, co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu.

Uwadze widzów w każdym wieku sieć poleca także premierowe pokazy filmu „Wojownicze Żółwie Ninja: Zmutowany chaos”. Po latach bycia chronionym przed ludzkim światem, bracia wyruszają, aby zdobyć serca nowojorczyków i zostać zaakceptowanym jako normalni nastolatkowie poprzez bohaterskie czyny. Ich nowa przyjaciółka April O'Neil pomaga im w walce z tajemniczym syndykatem.

Kolejną nowością, która będzie wyświetlana od najbliższego piątku, 4 sierpnia, jest produkcja „Meg 2: Głębia”. Śmiały zespół badawczy wyrusza na głębinową eksplorację czeluści oceanu. Na miejscu spotykają prehistoryczną i nieprzyjazną faunę, co zmusza załogę do walki o przetrwanie. Dodatkowo trzy potężne megalodony wypływają ku powierzchni, wywołując zamęt i wszechobecny chaos. Są głodne i niebezpieczne.

Na ekranach kin Helios będzie można zobaczyć także najnowszą rodzimą komedię „Porady na zdrady 2”. Poradnia dla kobiet ze złamanymi sercami działa na pełnych obrotach. Stanowisko specjalisty od problemów w związkach obejmuje Franek, co nie podoba się jego dziewczynie Asi. W imię ratowania miłości i z pomocą Tymka, chłopak postanawia zmienić swoje zainteresowania zawodowe. Niestety Franek wplącze się w aferę, która wywoła u jego ukochanej jeszcze większą zazdrość niż do tej pory… W rolach głównych występuje plejada polskich gwiazd: Julia Kamińska, Tomasz Karolak, Rafał Zawierucha, Antoni Królikowski oraz Karolina Chapko.

W repertuarze nie zabraknie seansów największych blockbusterów tego roku - utrzymanej w satyrycznej konwencji „Barbie” o przygodach lalki po wyrzuceniu z Barbielandu oraz biograficznego hitu „Oppenheimer”, dzięki któremu można poznać historię życia twórcy bomby atomowej - Roberta Oppenheimera. Fani mocniejszych wrażeń i przerażających horrorów będą natomiast pod wrażeniem filmu „Pajęczyna” o chłopcu, który co noc słyszy niepokojące stukanie za ścianą sypialni, a z biegiem czasu doznaje wstrząsających wizji, które są lekceważone przez jego rodziców... Z kolei miłośnicy psów będą doskonale bawić się podczas seansów „Lassie. Nowe przygody” - opowieści o niezwykłej podróży przez cały kraj w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla.

Ponadto, w nadchodzącym tygodniu Helios zaprasza widzów na seanse wyświetlane w ramach projektów specjalnych. Podczas weekendu (5-6 sierpnia), we wszystkich kinach sieci, odbędą się przedpremierowe pokazy animacji dla najmłodszych kinomanów pod tytułem „Kicia Kocia na pikniku”. Projekcji towarzyszyć będą filmowe quizy i rozmaite zagadki do rozwiązania!

W najbliższy poniedziałek (7 sierpnia), w wybranych kinach sieci, widzowie zobaczą komedię kryminalną „Moja zbrodnia” wyświetlaną w ramach cyklu Kino Konesera. Madeleine, aspirująca aktorka, zostaje oskarżona o zamordowanie słynnego producenta. Kiedy wydaje się, że stoi na straconej pozycji, z pomocą przychodzi prawniczka i wspólnie wygrywają batalię sądową. Dzięki temu kobieta przebiera w zawodowych propozycjach, co nie podoba się zdetronizowanej gwieździe kina niemego Odette Chaumette…

W czwartek (10 sierpnia), we wszystkich kinach Helios, w ramach projektu Kultura Dostępna odbędzie się pokaz polskiego kryminały „Święty”. Akcja filmu dzieje się w latach 80-tych. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę…

Szczegóły dotyczące repertuaru oraz bilety dostępne są na www.helios.pl, w aplikacji mobilnej, a także w kasach kinowych sieci w całej Polsce. Przy okazji wakacyjnych seansów sieć zachęca widzów do wzięcia udziału w konkursie „Filmowe lato z nagrodami”. Aby zawalczyć o nagrody, należy wypełnić zgłoszenie konkursowe znajdujące się na stronie www.helios.pl/lato. Akcja trwa do końca sierpnia tego roku!

Zobacz także

OFF Festival w Katowicach. Bezpłatny autobus, udogodnienia dla rowerzystów i tymczasowa organizacja ruchu
OFF Festival w Katowicach. Bezpłatny autobus, udogodnienia dla rowerzystów i tymczasowa organizacja ruchu
w Katowicach

OFF Festival w Katowicach. Bezpłatny autobus, udogodnienia dla rowerzystów i tymczasowa organizacja ruchu

Spodek w Katowicach zyska nowy parkiet. Stara podłoga ma już prawie 15 lat
Spodek w Katowicach zyska nowy parkiet. Stara podłoga ma już prawie 15 lat
w Katowicach

Spodek w Katowicach zyska nowy parkiet. Stara podłoga ma już prawie 15 lat

Spodek i MCK polecają się na sierpień! Sprawdźcie terminarz wydarzeń
Spodek i MCK polecają się na sierpień! Sprawdźcie terminarz wydarzeń
w Katowicach

Spodek i MCK polecają się na sierpień! Sprawdźcie terminarz wydarzeń

Dodatkowe tramwaje i autobusy na koncert Rammstein na Stadionie Śląskim i OFF Festival w Katowicach
Dodatkowe tramwaje i autobusy na koncert Rammstein na Stadionie Śląskim i OFF Festival w Katowicach
w Katowicach

Dodatkowe tramwaje i autobusy na koncert Rammstein na Stadionie Śląskim i OFF Festival w Katowicach

Zajęcia jogi ze szczeniakami! Studio "Ścieżka Jogi" opanowały czekoladowe chihuahua i cavaliery [Galeria zdjęć]
Zajęcia jogi ze szczeniakami! Studio "Ścieżka Jogi" opanowały czekoladowe chihuahua i cavaliery [Galeria zdjęć]
w Katowicach

Zajęcia jogi ze szczeniakami! Studio "Ścieżka Jogi" opanowały czekoladowe chihuahua i cavaliery [Galeria zdjęć]

OFF Festival 2023 w Katowicach. Znamy artystów i program Kawiarni Literackiej
OFF Festival 2023 w Katowicach. Znamy artystów i program Kawiarni Literackiej
w Katowicach

OFF Festival 2023 w Katowicach. Znamy artystów i program Kawiarni Literackiej

Promenada po muzyce 2023 w Katowicach. Darmowe koncerty w Parku Kościuszki
Promenada po muzyce 2023 w Katowicach. Darmowe koncerty w Parku Kościuszki
w Katowicach

Promenada po muzyce 2023 w Katowicach. Darmowe koncerty w Parku Kościuszki

do góry