Weekend w Katowicach: 7-9 czerwca. Sprawdźcie, co będzie się działo w mieście!

Mateusz Terech
06.06.2024w Katowicach

Wkroczyliśmy w czerwiec, więc w powietrzu coraz mocniej czuć lato. Przed nami już drugi czerwcowy weekend! Nie sposób nawet wyliczyć wszystkich wydarzeń, koncertów, imprez i atrakcji, które przygotowano na nadchodzące dni w naszym mieście, ale wiele z nich znajdziecie, jak zwykle, w cyklu WEEKEND W KATOWICACH.

Weekend w Katowicach

Weekend w Katowicach 7-9 czerwca

Łączy nas chleb

To wydarzenie, którego mieszkańcom Katowic nie trzeba już chyba szczegółowo przedstawiać. W najbliższy weekend będziemy mieli już  4. edycję Festiwalu Miast Partnerskich: Łączy nas chleb! To wyjątkowa okazja, aby poznać różnorodność kulturową i kulinarną naszych partnerów oraz spędzić czas w miłej, rodzinnej atmosferze.

Amfiteatr w Parku Zadole, 8-9 czerwca. Więcej TUTAJ.

Central Europe Gamedev & E-Careers Festival

To wydarzenie dla wszystkich miłośników esportu, gamingu oraz gamedevu i nie tylko. Festiwal Central Europe Gamedev & E-Careers Festival to pierwsze takie wydarzenie w naszym mieście. Przed nami dwa dni paneli i wystąpień ekspertów z branży gamingu, gamedevu, esportu oraz z wielu innych sektorów. Zaplanowano także finały rozgrywek EDU Esports Uczelnie x Alior Bank i EDU Esports Szkoły. Najlepsze uczelnie oraz szkoły zmierzą się w finałowych starciach w Counter-Strike 2, oraz League of Legends. W ramach wydarzenia odbędzie się też konferencja Uwaga! Smartfon! Wydarzenie, podczas którego odbędą się panele z ekspertami o wpływie nowych technologii na życie seniorów.

MCK, 6-7 czerwca. Więcej TUTAJ.

Runmageddon 2024

Niezwykła sceneria, wymagające przeszkody i całe mnóstwo doskonałej zabawy. Przed nami Runmageddon w Katowicach. To wyjątkowy bieg z  przeszkodami. Przygotowano kilka formuł, o zróżnicowanym stopniu trudności.

Okolice KWK „Boże Dary” w Kostuchnie, 7-9 czerwca. Więcej TUTAJ.

Stare Dobre Małżeństwo w Mieście Ogrodów

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce, od przeszło trzech dekad, prowadzony przez Krzysztofa Myszkowskiego - charyzmatycznego pieśniarza, kompozytora i autora o studenckim rodowodzie.

Katowice Miasto Ogrodów, 9 czerwca. Więcej TUTAJ.

Festiwal Sportowy na Giszowcu

Po raz trzeci w Parku Giszowieckim odbędzie się Festiwal Sportowy, w czasie którego będzie można wielopokoleniowo spędzić aktywnie czas. Jak zwykle kulminacyjnym wydarzeniem będzie bieg na  5 km połączony z biegiem nordic walking oraz biegami dla dzieci. Poza tym możecie się spodziewać gier i zabaw zręcznościowych i profesjonalnych treningów sportowych.

Park Giszowiecki, 9 czerwca. Więcej TUTAJ.

Muszlownik Festiwal 2024

Muszlownik to inicjatywa młodzieży z Katowic-Murcek, mająca na celu promowanie młodych, mniej znanych zespołów muzycznych. Murckowski Przegląd zespołów odbywa się rok rocznie w tym samym miejscu - w Parku Murckowskim, na scenie mającej kształt muszli koncertowej, od której wzięła się nazwa festiwalu. Przez swą cykliczność - odbywa się co roku w pierwszy weekend czerwca - mocno zadomowił się już w kalendarzu uczestników.

Park Murckowski, 8 czerwca. Więcej TUTAJ.

Rawa Cooltury

Rawa Cooltury to cykl sześciu koncertów odbywających się w dobrze znanych Młodym okolicach kampusu Uniwersytetu Śląskiego, pomiędzy CINIBĄ a bulwarami Rawy. W sześć wieczorów pomiędzy czerwcem a wrześniem zamieni się ona w festiwal kultury muzycznej Młodych.

CINiBA, 8 czerwca. Więcej TUTAJ.

Joga na placu Grunwaldzkim

Studio Ścieżka Jogi zaprasza na bezpłatne zajęcia jogi na trawie na placu Grunwaldzkim (za popiersiem Wilhelma Szewczyka). Zajęcia będą odbywały się w każdą sobotę o godzinie 10:00 do końca sierpnia. Zajęcia jogi będą odpowiednie dla każdego, na każdym etapie zaawansowania, zapraszamy również osoby, które nie miały nigdy styczności z jogą i chcą zobaczyć jak takie zajęcia wyglądają.

Plac Grunwaldzki, 8 czerwca. Więcej TUTAJ.

Biegnij dla Aniołów

Jak co roku, Charytatywny Bieg "Biegnij dla Aniołów" połączony będzie z całodniowym Piknikiem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Wśród atrakcji pojawią się m.in. niespodzianki w strefie gier i animacji, zabawy ruchowe, warsztaty plastyczne, aktywności dla dzieci i całych rodzin, smakołyki w strefie gastro, czy pamiątkowe gadżety w Anielskim Sklepiku Charytatywnym.

Park Kościuszki, 9 czerwca. Więcej TUTAJ.

Otwarcie basenu ORW Rolna

W najbliższy weekend czeka nas otwarcie basenu otwartego ORW Rolna w Katowicach. Od kilku dni można się też cieszyć zabawą na wodnych placach zabaw w Katowicach. Jeśli pogoda dopisze, to z pewnością będzie ciekawy weekend dla amatorów wodnych zabaw.

ORW Rolna, 8-9 czerwca. Więcej TUTAJ.

Rebelianci na Bukowej

To będzie pierwszy historyczny mecz Rebeliantów na Bukowej. Futoboliści Silesia Rebels Katowice zagrają charytatywnie dla małego Wojtusia! W ramach siódmej kolejki PFL1 Silesia Rebels Katowice podejmą na Stadionie Miejskim w Katowicach drużynę Kraków Kings. W tym meczu nie chodzi tylko o wygraną. Podczas meczu będą zbierane datki, które zostaną przekazane na kolejny obóz rehabilitacyjny małego Rebelianta Wojciecha.

Stadion Miejski, 9 czerwca. Więcej TUTAJ.

Zaproponowane wyżej wydarzenia to tylko niektóre spośród tych, które w najbliższy weekend odbędą się w Katowicach. Terminarz wydarzeń, które planowane są w Katowicach, znajdziecie także w naszej sekcji "Wydarzy się w Katowicach". Sami również możecie nam zgłaszać wydarzenia, w których warto wziąć udział, a odbywają się w przestrzeni naszego miasta!

W katowickim kinie

Czerwiec będzie czasem porywających nowości dla kinomanów o różnorodnych gustach. W najbliższym tygodniu w repertuarze Heliosa pojawi się aż pięć emocjonujących premier: „Bad Boys: Ride or Die”, „The Watchers”, „Basia. Jestem w sam raz”, „Jurek Maskonurek” oraz „W głowie się nie mieści 2”. Sieć kin przygotowała również wyjątkowe seanse pierwszego odcinka nowego sezonu serialu HBO Original „Ród smoka”, na które rejestrować można się już teraz! W cyklu Kultura Dostępna zaprezentowany zostanie polski kandydat do Oscara – „Chłopi”.

9 zdjęć

Czerwiec 2024 w kinie Helios

„Bad Boys: Ride or Die” to porywający film akcji i kontynuacja dobrze znanej widzom serii o przygodach policjantów z Miami. Główni bohaterowie, Marcus i Mike (w tych rolach niezmiennie Martin Lawrence i Will Smith) próbują oczyścić imię kapitana Howarda, niesłusznie oskarżonego o przestępstwa związane z narkotykami. Tropiąc zawiły spisek, sami zostają w niego wciągnięci, przez co znajdują się na celowniku karteli, jak również ścigają ich koledzy po fachu…

Na ekranach zagości także wbijające w fotel kino grozy w postaci produkcji „The Watchers”. Mina gubi się w wielkiej, dziewiczej puszczy w zachodniej Irlandii. Kiedy bohaterka znajduje schronienie, nieświadomie razem z trzema innymi nieznajomymi wpada w pułapkę. Grupa jest nieustannie śledzona i prześladowana przez tajemnicze stworzenia, których nie widać, lecz one widzą wszystko…

Wśród nowości znajdą się również wspaniałe produkcje dla dzieci. „Basia. Jestem w sam raz” to polska animacja o energicznej bohaterce, która swoim entuzjazmem zaraża wszystkich! Film ukazuje różnorodne przygody dziewczynki, mające edukacyjne walory dla młodej publiczności. Basia pójdzie na zakupy, spędzi dzień na placu zabaw, a także zorganizuje urodziny w muzeum.

„Jurek Maskonurek: Misja Puffinów” to kolejna propozycja dla najmłodszych. Film animowany przedstawia perypetie Jurka Maskonurka, czyli malutkiego ptaszka, wraz z czwórką jego przyjaciół. Zgrana grupa musi stawić czoła morsowi, Otto von Arktusowi, który dąży do panowania nad całą krainą Tajgogrodu. Nikczemny bohater używa przy tym maszyn zatruwających Arktykę. Puffiny muszą walczyć o przyrodę i mieszkańców Tajgogrodu. Teraz dzięki swoim nowym zdolnościom zaprowadzą ład i porządek w swojej krainie.

Od środy, 12 czerwca na wielkich ekranach zagości wyczekiwana kontynuacja hitu od Disney i Pixara – „W głowie się nie mieści 2”. Riley, świeżo upieczona nastolatka, przeżywa zmiany w swoim życiu, a grono Emocji się powiększa. Do Radości, Smutku, Złości, Strachu i Odrazy dołączają między innymi Obawa i Wstyd. To dopiero początek kłopotów, bo między Emocjami dochodzi do konfliktów!

W ostatnim czasie inna animacja zdążyła już podbić serca najmłodszych – mowa o filmie „Garfield”, który przybliża okres dzieciństwa najsłynniejszego ekranowego kota. Bohater stracił wtedy kontakt z ojcem, jednak po latach spotykają się oni w nietypowych okolicznościach. Rodziny mogą wybrać się też na film „Istoty fantastyczne”, którego fabuła skupia się na ratowaniu wymyślonych przyjaciół dzieci i znajdowaniu im nowego domu.

 

Ponadto w repertuarze znalazła się produkcja „Furiosa: Saga Mad Max”, ukazująca młodość Imperator Furiosy. Bohaterka zostaje porwana, a następnie walczy o przetrwanie i pomszczenie śmierci matki.  Z kolei horror „Puchatek: Krew i miód” to przerażająca kontynuacja przeboju, w którym dobrze znana postać występuje w mrocznej odsłonie… Pozycja przeznaczona dla widzów lubiących się bać!

Jak co tydzień do Heliosa zawitają także projekcje w ramach specjalnych cykli. Dwukrotnie odbędą się seanse Kina Konesera – w niedzielę, 9 czerwca zostanie wyświetlona francuska produkcja science fiction „Królestwo zwierząt”, opowiadająca o epidemii mutacji genetycznych. Następnego dnia, 10 czerwca, widzowie będą mogli zobaczyć litewski dramat „Powoli”. W czwartek, 13 czerwca w ramach cyklu Kultura Dostępna na ekranach znajdzie się polski przebój „Chłopi”. Zrealizowany w technice animacji malarskiej tytuł zachwyca odwzorowaniem zmieniającej się natury i malarstwa Młodej Polski.

Helios, we współpracy z platformą streamingową Max, przygotował wyjątkowe wydarzenie dla fanów uniwersum George’a R.R. Martina. 17 czerwca odbędą się seanse pierwszego odcinka nowego sezonu serialu HBO Original „Ród smoka”. Uczestnictwo w specjalnych pokazach będzie bezpłatne – wystarczy zarejestrować się na stronie rodsmoka.helios.pl do 14 czerwca, a następnie odebrać bilety w kasie kina wybranego w formularzu. Warto się spieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona!

Szczegóły dotyczące najbliższych seansów i bilety na czerwcowe nowości można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kin Helios w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

Zobacz także

Futboliści Silesia Rebels Katowice zagrali przy Bukowej! Przyświecał im szczytny cel [Zdjęcia]
Futboliści Silesia Rebels Katowice zagrali przy Bukowej! Przyświecał im szczytny cel [Zdjęcia]
Sportowe

Futboliści Silesia Rebels Katowice zagrali przy Bukowej! Przyświecał im szczytny cel [Zdjęcia]

Za nami "Biegnij dla Aniołów" 2024 w Parku Kościuszki! Bieg charytatywny dla Domu Aniołów Stróżów [Zdjęcia]
Za nami "Biegnij dla Aniołów" 2024 w Parku Kościuszki! Bieg charytatywny dla Domu Aniołów Stróżów [Zdjęcia]
w Katowicach

Za nami "Biegnij dla Aniołów" 2024 w Parku Kościuszki! Bieg charytatywny dla Domu Aniołów Stróżów [Zdjęcia]

Festiwal Miast Partnerskich "Łączy nas chleb" 2024. W Parku Zadole bardzo wiele się dzieje! [Zdjęcia]
Festiwal Miast Partnerskich "Łączy nas chleb" 2024. W Parku Zadole bardzo wiele się dzieje! [Zdjęcia]
w Katowicach

Festiwal Miast Partnerskich "Łączy nas chleb" 2024. W Parku Zadole bardzo wiele się dzieje! [Zdjęcia]

Central Europe Gamedev & E-Careers Festival w Katowicach rozpoczęty! [Zdjęcia]
Central Europe Gamedev & E-Careers Festival w Katowicach rozpoczęty! [Zdjęcia]
w Katowicach

Central Europe Gamedev & E-Careers Festival w Katowicach rozpoczęty! [Zdjęcia]

Przed nami XIII Muszlownik Murcki Festiwal. Na scenie zagra Oberschlesien, Włochaty, Moskwa i Zbeer
Przed nami XIII Muszlownik Murcki Festiwal. Na scenie zagra Oberschlesien, Włochaty, Moskwa i Zbeer
w Katowicach

Przed nami XIII Muszlownik Murcki Festiwal. Na scenie zagra Oberschlesien, Włochaty, Moskwa i Zbeer

do góry