[Weekend w Katowicach] Festiwal w Parku Zadole, Piknik na Muchowcu i wiele innych wydarzeń. Sprawdzamy, czego nie można przegapić w najbliższy weekend w naszym mieście!

Mateusz Terech
01.06.2023w Katowicach

Jak weekend - to tylko w Katowicach. Oprócz aury coraz bardziej sprzyjającej spotkaniom na świeżym powietrzu Katowice mają też do zaoferowania sporo dobrego w muzyce, kulturze i różnego rodzaju wydarzeniach. Trudno o nudę, kiedy można spędzić czerwcowy weekend w naszym mieście. Przekonajcie się sami!

Weekend w Katowicach

Weekend w Katowicach, 2-4 czerwca

Spotkajmy się w Kato!

Chyba nikomu nie trzeba już przypominać, że w każdy letni weekend na katowiczan i gości naszego miasta czeka doskonała oferta Centrum Kato na tarasach Spodka i MCK. Dla wielu właśnie tak wygląda definicja weekendowego relaksu.

Warto też zajrzeć w śródmiejskie uliczki. Coraz gwarniej i przyjemniej robi się w zewnętrznych ogródkach wielu lokali na Mariackiej czy Dworcowej. Może czas na spotkanie z przyjaciółmi w Katowicach?

Więcej TUTAJ

Retro LEGO

Są tu jacyś fani klocków LEGO? Tego nie możecie przegapić! Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA we współpracy z ekipą Vintage Lego Sets zaprasza w dniach 2.06.2023 - 4.06.2023 do Muzeum na największą w Polsce wystawę zabytkowych zestawów i figurek LEGO.

W olbrzymim, poprzemysłowym wnętrzu dawnej walcowni, w otoczeniu zabytkowych maszyn przemysłowych, na ponad 1000 m2 zaprezentowanych zostanie kilkaset zestawów klocków z duńskiego Billund. Vintage Lego Sets zgromadziło niemal wszystkie katalogowe zestawy LEGO z lat 80-tych i 90-tych XX wieku nie tylko z Europy, ale także USA.

Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA, 2-4 czerwca. Więcej TUTAJ.

Lotny Antykwariat Książkowy

Weekendowy wypoczynek z dobrą książką? Ok! W Katowicach możecie znaleźć coś dla siebie w Lotnym Antykwariacie Książkowym, który organizuje Miejska Biblioteka Publiczna. Tym razem książkowe mole mogą zlecieć się do Filii nr 12 MBP w Katowicach, przy ul. Witosa 18B.

Filia nr 12 MBP w Katowicach, przy ul. Witosa 18B, 3 czerwca. Więcej TUTAJ.

Jubileusze szkół

Uwaga absolwenci SP nr 37 i I LO im. Mikołaja Kopernika oraz wszyscy przyjaciele tych szkół! Obie placówki w najbliższy weekend będą świętować swoje okrągłe jubileusze. Podstawówka będzie świętować 65-lecie istnienia, a katowicki „Kopernik” 125. urodziny.

Początek w Archikatedrze Chrystusa Króla, 3 czerwca. Więcej TUTAJ.

EKOodpowiedzialnie

Jak być EKO w mieście? Sposobom na ekologiczne tryb życia w Katowicach będzie się można przyjrzeć w czasie specjalnego pikniku. W czasie imprezy zobaczymy z bliska maszyny, które na co dzień dbają o nasze miasto. Można też będzie przyjrzeć się pracy Leśników, wziąć udział w leśnych konkursach oraz otrzymać sadzonkę drzewa. Ekologicznych produktów z lasu będzie można spróbować odwiedzając Food Trucka „Dobre z lasu”.

O poszerzenie wiedzy z zakresu prawidłowego postępowania z odpadami zadbają stanowiska Wydziału Kształtowania Środowiska UM, MPGK Sp. z o.o. oraz firmy Biosystem S.A. specjalizującej się w zagospodarowaniu elektrośmieci. Będzie także możliwość oddania drobnego sprzętu RTV i AGD i baterii oraz otrzymania próbek kompostu produkowanego w Katowicach.  

Na odwiedzających czeka też sporo innych atrakcji.

Katowicki Park Leśny, 3 czerwca. Więcej TUTAJ.

Finał Metropolitarnego Święta Rodziny 2023 w Katowicach

Piotr Nalepa Breakout Tour-Symfonicznie to koncert najlepszych piosenek niezwykłego duetu Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Syn Tadeusza i Miry, Piotr Nalepa, od 2007 roku realizuje ,,artystyczny testament” rodziców wykonując z zespołem Nie-Bo piosenki Breakout.

Katowice Miasto Ogrodów, 4 czerwca. Więcej TUTAJ.

Dzień Dziecka w Katowicach

Pierwszy weekend czerwca będzie też pełen atrakcji dla dzieci - wszakże 1 czerwca przypada ich święto. Trudno jednym tchem wymienić wszystkie atrakcje dla dzieci przygotowane w Katowicach. Jest ich około 30! O wszystkich dowiecie się jednak z osobnego artykułu w naszym portalu. Można go przeczytać, klikając TUTAJ.

Festiwal „Łączy nas Chleb” w Parku Zadole

Także w najbliższy weekend, w Parku Zadole odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Miast Partnerskich „Łączy nas chleb". Motywem przewodnim oprócz tytułowego chleba, będą sól i zioła. Czeka mnóstwo atrakcji. Sprawdźcie, co będzie się działo - szczegóły w naszym artykule, który możecie przeczytać, klikając TUTAJ.

Park Zadole, 2-3 czerwca. Więcej TUTAJ.

Zaproponowane wyżej wydarzenia to tylko niektóre spośród tych, które w najbliższy weekend odbędą się w Katowicach. Terminarz wydarzeń, które planowane są w Katowicach, znajdziecie także w naszej sekcji "Wydarzy się w Katowicach". Sami również możecie nam zgłaszać wydarzenia, w których warto wziąć udział, a odbywają się w przestrzeni naszego miasta!

W katowickim kinie

Porywające przygody, wzruszające historie, niesamowite efekty specjalne i genialne aktorstwo - to wszystko czeka na kinomanów, którzy w tym tygodniu wybiorą seans w kinach sieci Helios. Na ekranach zagoszczą filmy akcji: „Spider-Man. Poprzez multiwersum” oraz „Szybcy i wściekli 10”, komedie: „Mafia Mamma” i „Miłość na nowo”, a także filmy familijne: „Mała syrenka” oraz „Super Mario Bros. Film”. Sieć przygotowała również liczne atrakcje i pokazy z okazji Dnia Dziecka.

„Spider-Man. Poprzez multiwersum” to pełen sensacji światowy hit, który przenosi widza
w niezwykły świat równoległych rzeczywistości. Miles Morales z Brooklynu trafia do multiwersum. Razem z Gwen Stacy spotykają innych Spider-Menów, których zadaniem jest ochrona świata przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.

Kolejnym tytułem, który podbił serca widzów na całym świecie, a który można zobaczyć na ekranach kin Helios, jest brawurowa produkcja „Szybcy i wściekli 10”. Najnowszy film sagi rozpoczyna ostatni rozdział jednej z najbardziej popularnych globalnych franczyz, która trwa już trzecią dekadę i ma niesłabnącą popularność. W ciągu wielu misji i wbrew przeciwnościom losu Dom Toretto i jego rodzina przechytrzyli i prześcignęli każdego wroga na swojej drodze. Teraz muszą zmierzyć się z najgroźniejszym do tej pory przeciwnikiem.

„Mafia Mamma” to pełna humoru i zwrotów akcji ekscytująca komedia kryminalna. Kristin - amerykańska gospodyni domowa - z dnia na dzień staje się spadkobierczynią biznesu… włoskiej mafii! Mimo że jej wiedza na temat zorganizowanej przestępczości jest znikoma, z pomocą przyjaciółki będzie musiała zamienić wałek do ciasta na kij baseballowy, a miotłę na karabin, jeśli sama nie chce skończyć w betonowych butach.

Kolejną komedią wartą zobaczenia jest „Miłość na nowo”. Mira po śmierci narzeczonego wysyła serię romantycznych SMS-ów na jego stary numer telefonu. Wiadomości trafiają do nowego właściciela Roba, który jest urzeczony szczerością pięknych smsów. Kiedy otrzymuje zlecenie napisania profilu Céline Dion (grającej samą siebie w swojej pierwszej roli filmowej), prosi ją o pomoc w wymyśleniu sposobu na spotkanie z Mirą... i zdobycie jej serca.

Tradycyjnie, w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, sieć kin Helios zaprasza swoich najmłodszych widzów na wyjątkowe seanse filmowe. W dniach 1, 3 i 4 czerwca na dzieci czekać będą niepowtarzalne wrażenia. W ramach licznych atrakcji zaplanowano przede wszystkim bogaty repertuar premierowych filmów dla najmłodszych oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Moc filmowych emocji zapewni aktorska wersja klasycznej animacji Disneya - „Mała Syrenka”. Fascynacja światem ludzi ciągnie Ariel na powierzchnię, gdzie zakochuje się w księciu Eryku. Mimo wszelkich zakazów, Arielka podąża za głosem serca i zawiera pakt z podstępną morską wiedźmą Urszulą. Syrenka będzie mogła żyć na lądzie, ale cena okaże się bardzo wysoka... 

Kinomani będą mogli zobaczyć także animację „Super Mario Bros. Film”. Produkcja oparta jest na kultowej grze z lat 80., która do dziś ma liczne grono wiernych fanów i jest jedną najpopularniejszych gier komputerowych w historii. Mario wyrusza w niezwykłą podróż przez Grzybowe Królestwo, aby odnaleźć swojego brata Luigiego oraz uratować świat przed złoczyńcą Bowserem.

Ponadto tylko w niedzielę 4 czerwca, na ekranach wszystkich kin Helios wyświetlany będzie film dokumentalny „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa”. To poruszające, pełne dobrych emocji i umocnienia wiary kino. Jest przy tym - co szczególnie wartościowe - kinem międzypokoleniowym.

Szczegółowe informacje dotyczące premier, aktualny repertuar oraz bilety dostępne są na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz kasach kinowych sieci w całej Polsce. Kupując bilet wcześniej, widzowie mogą zaoszczędzić więcej, w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Zobacz także

Łydka Grubasa zagra w Katowicach! Przed nami druga edycja AmfiROCK Festiwal w Parku Zadole [Patronat medialny]
Łydka Grubasa zagra w Katowicach! Przed nami druga edycja AmfiROCK Festiwal w Parku Zadole [Patronat medialny]
w Katowicach

Łydka Grubasa zagra w Katowicach! Przed nami druga edycja AmfiROCK Festiwal w Parku Zadole [Patronat medialny]

[Weekend w Katowicach] Tauron Nowa Muzyka i wiele więcej! Sprawdzamy wydarzenia na długi weekend!
[Weekend w Katowicach] Tauron Nowa Muzyka i wiele więcej! Sprawdzamy wydarzenia na długi weekend!
w Katowicach

[Weekend w Katowicach] Tauron Nowa Muzyka i wiele więcej! Sprawdzamy wydarzenia na długi weekend!

Trwa trzecia edycja festiwalu "Łączy nas Chleb" w Parku Zadole [Program+zdjęcia]
Trwa trzecia edycja festiwalu "Łączy nas Chleb" w Parku Zadole [Program+zdjęcia]
w Katowicach

Trwa trzecia edycja festiwalu "Łączy nas Chleb" w Parku Zadole [Program+zdjęcia]

Raport o stanie miasta Katowice 2022. Otwarcie basenu Zadole i kompleksu przy Asnyka, wielkie imprezy, remonty i inwestycje
Raport o stanie miasta Katowice 2022. Otwarcie basenu Zadole i kompleksu przy Asnyka, wielkie imprezy, remonty i inwestycje
w Katowicach

Raport o stanie miasta Katowice 2022. Otwarcie basenu Zadole i kompleksu przy Asnyka, wielkie imprezy, remonty i inwestycje

Dzień Dziecka w Katowicach. Czeka prawie 30 wydarzeń! Festyny, pikniki i otwarcie wodnych placów zabaw
Dzień Dziecka w Katowicach. Czeka prawie 30 wydarzeń! Festyny, pikniki i otwarcie wodnych placów zabaw
w Katowicach

Dzień Dziecka w Katowicach. Czeka prawie 30 wydarzeń! Festyny, pikniki i otwarcie wodnych placów zabaw

Dzień Dziecka z Bajką Pana Kleksa i Fabryką Porcelany. Moc atrakcji na pikniku rodzinnym. My też tam byliśmy!
Dzień Dziecka z Bajką Pana Kleksa i Fabryką Porcelany. Moc atrakcji na pikniku rodzinnym. My też tam byliśmy!
w Katowicach

Dzień Dziecka z Bajką Pana Kleksa i Fabryką Porcelany. Moc atrakcji na pikniku rodzinnym. My też tam byliśmy!

do góry