[Weekend w Katowicach] Podsiadło, Sanah i Queen Symfonicznie. Długi weekend w mieście

Mateusz Terech
10.11.2022w Katowicach

Tym razem weekend będzie nieco dłuższy niż zazwyczaj. Już w czwartek zaglądamy więc do kalendarza wydarzeń, by sprawdzić, jak można wykorzystać wolny czas w Katowicach, w weekend między 11 a 13 listopada.

weekend w katowicach

Święto Niepodległości

W Katowicach obchodzona będzie 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody święta 11 listopada będą się odbywały przy pomnikach Józefa Piłsudskiego i Wojciecha Korfantego.

Katowickie obchody Święta Niepodległości:

  • 9.00 złożenie kwiatów przy Pomniku Powstańców Śląskich.
  • 9.15 uroczysty apel pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Bolesława Chrobrego i złożenie kwiatów przy pomniku
  • 10:30 uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny z okazji narodowego święta Niepodległości. Wezmą w niej udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, poczty sztandarowe oraz kompanie honorowe. (Zgodnie z ogłoszoną dyspensą nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych).

Więcej TUTAJ.

Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z „Wujka”

Przed nami kolejna edycja Biegu 9. z Wujka. Powstał z myślą o uczczeniu pamięci dziewięciu górników zastrzelonych podczas pacyfikacji kopalni „Wujek” 16 grudnia 1981 roku oraz wszystkich bohaterów, którzy walczyli o niepodległość Polski. Organizatorzy zmienili nazwę, datę i długość biegu i jest to teraz Bieg Niepodległości im. Dziewięciu z „Wujka”.

Bieg odbędzie się 11 listopada 2022 roku, a jego trasa przebiega ścieżkami parku im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach. Trasa do pokonania ma 10 km. Biegacze wystartują o godz. 10:00. Wcześniej w trasę wyruszą dzieci, które będą miały do pokonania 200 i 400 m.

Start biegu odbywać się będzie przy Muzeum Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności (ul. Wincentego Pola 38).

Więcej TUTAJ.

Parkrun Katowice

12 listopada odbędzie się specjalna edycja parkrunu poświęcona Świętu Niepodległości. Uczestnicy spotkają się o godz. 9:00 w Parku Kościuszki pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Organizatorzy proszą wyjątkowo o przyjście w białych lub czerwonych koszulkach. W ten sposób utworzy się biało-czerwoną flagę.

Więcej TUTAJ.

Dawid Podsiadło w Katowicach

Po długo oczekiwanych i wyprzedanych koncertach stadionowych Dawid Podsiadło wraca na trasę halową, na której gościł ostatnio w 2018 roku, podczas pełnej sukcesów “Trasy Małomiasteczkowej”. Trasa “POST PRODUKCJA TOUR” odbędzie się jesienią 2022 roku w ośmiu miastach w największych polskich halach. Podczas koncertów widzowie usłyszą najnowszą, czwartą płytę studyjną artysty, która niebawem będzie miała swoją premierę. Nie zabraknie również wykonań klasyków z twórczości Dawida Podsiadło, doskonale znanych publiczności.

Koncert w Katowicach, w sobotę 12 listopada, o 20:00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Więcej TUTAJ.

The Legend of Rock Symphonic w Spodku

The Legend of Rock Symphonic powstał z pasji do muzyki rockowej, które wspólnie przenoszą nas do świata największych przebojów w zupełnie nowej pięknej aranżacji. Chcemy, by odbiorcy odnaleźli się w lubianych przebojach ze znanego repertuaru, a jednocześnie zobaczyli coś nietypowego i nowego. Dlatego też zaprosiliśmy do tego projektu nie tylko cenioną Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej ale także polskich muzyków znanych ze scen rockowych w tym Małgorzata Ostrowska, Marek Piekarczyk, Piotr Cugowski oraz Grzegorz Kupczyk. Ich współpraca zapewni wyjątkowe emocje, a widzowie przeżyją doświadczenie, które zostanie w ich pamięci na długo. Wszyscy uczestnicy będą mogli również doświadczyć niesamowitych solowych występów gitarowych i perkusyjnych w niecodziennych wykonaniach.

Koncert w katowickim Spodku, 12 listopada o 20:00.

Więcej TUTAJ.

BANKIET u sanah

Pół roku temu sanah gościła Polskę na swojej Uczcie. Obfitość i wyjątkowość tych wydarzeń zaprocentowała niezaspokojonym głodem artystki i jej gości. Nie trzeba było więc czekać długo na euforyczną decyzję. Pora na poprawiny, a dokładniej BANKIET u sanah. Jak to bywa na poprawinach, nogi zmęczone są od tańca, więc tym razem impreza będzie zasiadana. Nie zabraknie wytrawnej, 50-osobowej Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz wykwintnego, 30-osobowego chóru Silesian Chamber Choir Ad libitum.

Początek BANKIETU u sanah w NOSPR w Katowicach, o 19:30, w sobotę 12 listopada.

Więcej TUTAJ.

Wodecki Twist

Po raz kolejny Wodecki Twist zabierze nas w cudowny świat najbardziej znanych i lubianych utworów artysty, w wykonaniu wybitnych artystów polskiej sceny muzycznej.

Na scenie staną wybitni polscy artyści, którzy odtworzą i odświeżą najbardziej znane i lubiane utwory artysty. Trasa jest kontynuacją czerwcowych koncertów, które miały miejsce 10-12 czerwca w Krakowie (Gala “Wodecki Uroczysty” - 5.Wodecki Twist Festival / Koncert Galowy 5.Wodecki Twist Festival).

Na koncercie w Katowicach wystąpią Baasch, IGO, Kayah, Andrzej Lampert, Miuosh, Ania Rusowicz i orkiestra pod batutą Tomka Szymusia, który jest autorem aranżacji.

Koncert w katowickim Spodku, w niedzielę 13 listopada, o godzinie 20:00.

Więcej TUTAJ.

Piknik rodzinny na lodowisku Jantor

Przed nami kolejny dzień otwarty z programem "Chodź na Łyżwy". Treningi poprowadzą trenerzy z dwóch miejscowych klubów: KS EDGE Skating Academy Katowice oraz UKŁ Spin Katowice. Między zajęciami odbędą się pokazy łyżwiarstwa figurowego - pojawią się występy solowe, grupowe oraz powietrzne akrobacje z wykorzystaniem koła.

Piknik 13 listopada. Początek o 16:00

Więcej TUTAJ.

QUEEN SYMFONICZNIE

13 listopada 2022 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Katowic! Rok wiosennych koncertach w Filharmonii, projekt wystąpi ponownie w Mieście Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego 2 z odświeżonym programem!

To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty Sebastiana Machalskiego wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak.

Koncert w  niedzielę, 13 listopada 2022. Początek koncertu o 16:00.

Więcej TUTAJ.

Anna Firlus - Muzyka Organowa u Świętej Rodziny

Dla miłośników muzyki klasycznej również znajdzie się coś dobrego - recital organowy Anny Firlus - specjalizującej się w wykonawstwie muzyki dawnej wykładowczyni Katedry Klawesynu i Historycznych Praktyk Wykonawczych Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W jej interpretacji usłyszymy utwory Johanna Sebastiana Bacha, Dietricha Buxtehudego, Georga Böhma, Louisa Marchanda i Petra Ebena. Koncert wykonany zostanie na organach zaprojektowanych w stylu północnoniemieckiego baroku przez prof. Juliana Gembalskiego, zbudowanych w kościele Świętej Rodziny w Katowicach przez Firmę Kamińskich z Warszawy w 2003 roku. Koncert współfinansowany jest z budżetu Miasta Katowice w ramach projektu "Jesienno-zimowe koncerty w Katowicach-Brynowie". Wstęp wolny.

Więcej TUTAJ.

Terminarz wydarzeń, które planowane są w Katowicach, znajdziecie także w naszej sekcji "Wydarzy się w Katowicach". Sami również możecie zgłaszać wydarzenia, w których warto wziąć udział, a odbywają się w przestrzeni naszego miasta!

Zobacz także

Energooszczędny "Mini Park Świateł" na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach
Energooszczędny "Mini Park Świateł" na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach
w Katowicach

Energooszczędny "Mini Park Świateł" na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach

Biegowy weekend w Katowicach: Parkrun i Bieg 9. z Wujka
Biegowy weekend w Katowicach: Parkrun i Bieg 9. z Wujka
w Katowicach

Biegowy weekend w Katowicach: Parkrun i Bieg 9. z Wujka

[Weekend w Katowicach] Gala Muzyki Filmowej, koncert skrzypcowy i studencka impreza - sprawdzamy kalendarz wydarzeń
 [Weekend w Katowicach] Gala Muzyki Filmowej, koncert skrzypcowy i studencka impreza - sprawdzamy kalendarz wydarzeń
w Katowicach

[Weekend w Katowicach] Gala Muzyki Filmowej, koncert skrzypcowy i studencka impreza - sprawdzamy kalendarz wydarzeń

do góry