[Weekend w Katowicach] Pomysły na Dzień Babci i Dziadka i nie tylko! Sprawdzamy, co będzie działo się w mieście

Mateusz Terech
19.01.2023w Katowicach

W ten weekend będziemy szczególnie pamiętać o naszych babciach i dziadkach, bo przypadają ich święta. A po wizycie u dziadków, warto wpaść także do Katowic, bo w mieście jak zwykle nie zabraknie ciekawych wydarzeń i imprez. Oto wybrane spośród nich!

weekend w Katowicach

Weekend w Katowicach 20-22 stycznia 2023

Noworoczny Koncert Wiedeński

Wyjątkowy koncert jak z bajki już 20 stycznia w Katowice Miasto Ogrodów!

Noworoczny Koncert Wiedeński to także zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca - Johanna Straussa. Nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic! Czeka niekwestionowana, najbardziej rozpoznawalna, jedyna na Świecie Orkiestra Księżniczek Tomczyk Art wykonująca wyłącznie muzykę Króla Walca - Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady!

Więcej TUTAJ.

Artur Tuźnik Sextet - „Spring”.

Przed nami część Before 12 Katowice JazzArt Festival 2023: Artur Tuźnik Sextet - „Spring”. Koncert odbędzie się 21 stycznia, o godz. 19:00, w Katowice Miasto Ogrodów, plac Sejmu Śląskiego 2, sala 211 (II p.)

  • Artur Tuźnik - fortepian, kompozycja,
  • Tomasz Dąbrowski - trąbka,
  • Ned Ferm - saksofon tenorowy,
  • Mads Hyhne - puzon,
  • Jakob Høyer - perkusja,
  • Anders AC Christensen - kontrabas.

Więcej TUTAJ.

Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej

W katowickim Spodku nadal koncertowo popisują się… Szczypiorniści. W hali rozgrywane są mecze Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn. Wciąż można kupić bilety na spotkania, a wokół ulicy Mariackiej w Katowicach funkcjonuje nadal rozproszona po lokalach gastronomicznych Strefa Kibica ze specjalnymi ofertami dla wszystkich fanów szczypiorniaka, dobrego jedzenia i picia.

Więcej o Strefie Kibica TUTAJ.

Konferencja „Obudź się!” w MCK

W sobotę, 21 stycznia w katowickim MCK odbędzie się konferencja „Obudź się” - jak zadbać o swoje zdrowie, aby żyć dłużej? Można powiedzieć, że wszyscy chcemy żyć długo i szczęśliwie… Czyli jak? Każdy z nas ma marzenia i plany, które pragnie zrealizować w ciągu swojego życia, ale zapominamy o dwóch kwestiach. Po pierwsze - musimy mieć energię, aby do nich dążyć. Po drugie - nie żyjemy wiecznie. Wszyscy mamy ograniczony czas do wykorzystania. Jednak, jeśli holistycznie o siebie zadbamy, możemy znacząco wydłużyć swój wiek i cieszyć się witalnością. Tylko jak to osiągnąć w praktyce?

Właśnie o tym opowiedzą lekarze, psychologowie, dietetycy, trenerzy i eksperci już w sobotę, 21 stycznia. Zapraszamy Państwa na kolejną edycję Konferencji „Obudź się”, która dotyka na co dzień zapomnianego tematu, a jednak będącego fundamentem naszego szczęścia - zdrowia. Tym razem wydarzenie jest w pełni transmitowane online - jednak niewielka część osób będzie mieć możliwość, aby zasiąść na widowni i wcielić się w rolę publiczności w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Szczegóły TUTAJ.

Filmowe Popołudnie dla dzieci w Kinie Kosmos

W Kinie Kosmos w niedzielę, 22 stycznia, o godzinie 15:00 odbędzie się Filmowe Popołudnie dla dzieci. W cenie 8 zł od osoby zobaczymy kilka animacji kultowej bajki - Przygody Bolka i Lolka. Liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy trwają do 21.01.2023 r., poprzez mail: WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Kolejny koncert organowy w NOSPR

W niedzielę, 22 stycznia, kolejna okazja by wysłuchać nowego instrumentu NOSPR. Odbędzie się kolejny z cyklu koncertów organowych.

W programie recitalu znajdziemy kanoniczne dzieła literatury organowej, jak na przykład Bachowski tryptyk, w którym kompozytor, zafascynowany twórczością Antonia Vivaldiego, syntetyzuje zdobycze włoskiego stile concerto z tradycją niemieckiej polifonii. Podobnie słynna Toccata Widora stanowi klasyczny przykład swego gatunku, będącego najbardziej rozpoznawalnym emblematem wirtuozowskiego stylu organowego à la française.

Zasadniczą treścią programu jest wszakże duchowość, zarówno w religijnym, jak i świeckim odcieniu. Funérailles pisze Liszt jako muzykę żałobną dla ofiar rewolucji lutowej 1848 roku. Kompozycja Thierry’ego Escaicha przywołuje z kolei cytat jednego z psalmów renesansowego hugenockiego kompozytora Claude’a Goudimela, zaś Aivars Kalējs w Toccacie czyni osnową formy luterańską trawestację hymnu Gloria in excelsis Deo. W swoim dyptyku Lionel Rogg ukazuje dwie eschatologiczne wizje z Apokalipsy św. Jana: konfrontację „Niewiasty obleczonej w słońce” ze „smokiem barwy ognia” oraz Nowe Jeruzalem oświetlone chwałą Baranka. Najnowszym wkładem w duchowy wymiar muzyki organowej będzie premierowa kompozycja Zwierciadła mistyczne Dariusza Przybylskiego.

Więcej TUTAJ.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

W Katowicach nie zabraknie atrakcji dla babć i dziadków, którzy wraz z wnukami będą mogli świętować w mieście Dzień Babci i Dzień Dziadka. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy artykuł o tym szczególnym weekendzie w Katowicach. Można go znaleźć TUTAJ.

Zaproponowane wyżej wydarzenia to tylko niektóre spośród tych, które w najbliższy weekend odbędą się w Katowicach. Terminarz wydarzeń, które planowane są w Katowicach, znajdziecie także w naszej sekcji "Wydarzy się w Katowicach". Sami również możecie zgłaszać wydarzenia, w których warto wziąć udział, a odbywają się w przestrzeni naszego miasta!

Zobacz także

Dzień Babci i Dziadka w Katowicach. Zobaczcie, gdzie można świętować!
Dzień Babci i Dziadka w Katowicach. Zobaczcie, gdzie można świętować!
w Katowicach

Dzień Babci i Dziadka w Katowicach. Zobaczcie, gdzie można świętować!

Trwają "Ferie z zapasami". Młodych sportowców odwiedzili hokeiści GieKSy [Zdjęcia+wideo]
Trwają "Ferie z zapasami". Młodych sportowców odwiedzili hokeiści GieKSy [Zdjęcia+wideo]
Sportowe

Trwają "Ferie z zapasami". Młodych sportowców odwiedzili hokeiści GieKSy [Zdjęcia+wideo]

Ferie w Katowicach. Zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Akcji Zima
Ferie w Katowicach. Zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Akcji Zima
w Katowicach

Ferie w Katowicach. Zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach Akcji Zima

do góry