[Weekend w Katowicach] Tauron Nowa Muzyka i wiele więcej! Sprawdzamy wydarzenia na długi weekend!

Mateusz Terech
07.06.2023w Katowicach

Przypadająca w czwartek uroczystość Bożego Ciała wydłuża nam nieco nadchodzący weekend. Oznacza to, że możemy zaplanować jeszcze więcej aktywności w naszym mieście, gdzie jak zwykle nie brakuje różnego rodzaju wydarzeń, koncertów i zawodów sportowych. Nie sposób przedstawić je wszystkie, ale podrzucamy kilka naszych propozycji.

Weekend w Katowicach

Długi Weekend w Katowicach, 8-11 czerwca

Procesje Bożego Ciała

W czwartek wszystkie katowickie parafie zorganizują tradycyjne procesje ulicami miasta. Warto zapoznać się z ich trasami, zwłaszcza jeśli planuje się podróż samochodem przez Katowice. Tradycyjnie największa katowicka procesja przejdzie pomiędzy Kościołem Mariackim a katowicką Archikatedrą ulicami: Mariacką, Francuską i Jagiellońską do pl. Miarki i ulicą Wita Stwosza.

Początek - Kościół Mariacki, 8 czerwca, godz. 8:30. Fotorelacja z zeszłorocznej procesji TUTAJ.

Tauron Nowa Muzyka Katowice

Tegoroczny sezon festiwalowy rozpocznie się w samym sercu Śląska. Tauron Nowa Muzyka Katowice startuje już 8 czerwca i ściągnie najciekawszych artystów z całego świata. Trzy dni, pięć scen i niezliczone godziny spędzone w towarzystwie różnorodnych brzmień - przed nami edycja 2023!

Strefa Kultury, 8-11 czerwca. Więcej TUTAJ.

Festiwal Open the Door

Trwa Festiwal Open the Door w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Podczas festiwalu prezentowane są projekty dotykające ważnych kwestii społecznych, a także wydarzenia otwarte dla osób, które być może wcześniej nie miały kontaktu ze sztuką teatru.

8 czerwca (czwartek)

 • 19:00, Duża Scena, Dobrze ułożony młodzieniec, reż. J. Janiczak, gościnnie Teatr Nowy Łódź, czas trwania: 1 godz. 40 min.,
 • 19:00, Scena Kameralna, Zanurzenie, reż. M. Wierzchowski, M. Rubenfeld, czas trwania: 2 godz., 30 min.

9 czerwca (piątek)

 • 19:00, Kino Światowid, Prawdziwe życie aniołów, czas trwania: 1 godz., 19 min.,
 • 19:00, Duża Scena, Libido Romantico, reż. J. Lipko-Konieczna, gościnnie Teatr 21, czas trwania: 2 godz.

10 czerwca (sobota)

 • 16:00, Centrum miasta, Pereginus, parada/spektakl plenerowy, gościnnie KTO Kraków, czas trwania: 50 min.,
 • 19:00, Scena Kameralna, Przełamując fale, reż. L. Von Trier, czas trwania: 1 godz., 20 min.
 • 21:00, Plac przed Teatrem Śląskim, Arcadia, spektakl plenerowy, gościnnie KTO Kraków, czas trwania: 1 godz.

11 maja (niedziela)

 • 19:00, Kino Światowid, Holy Spider, czas trwania: 1 godz. 55 min.,
 • 19:00, Duża Scena, La Gioia, gościnnie Compagnia Pippo Delbono (Włochy), czas trwania: 1 godz., 15 min.

Bilety na spektakle dostępne są na stronie internetowej Teatru Śląskiego w Katowicach.

Teatr Śląski w Katowicach, 9-11 czerwca. Więcej TUTAJ.

Puchar Katowic KLS

Turniej o Puchar Katowic Katowickiej Ligi Szóstek zostanie rozegrany w niedzielę, 11 czerwca, na boisku KS Hetman 22 Katowice, przy ul. Ks. W. Siwka

Turniej odbędzie się na zasadach:

 • faza grupowa,
 • faza pucharowa,
 • faza pucharowa turnieju pocieszenia.

Zdobywca Pucharu Katowic uzyskuje bilet na Puchar Polski SuperLiga6, który zostanie rozegrany 9 lipca w Warszawie.

Boisko KS Hetman 22 Katowice, 11 czerwca. Więcej TUTAJ.

Festiwal Sportowy na Giszowcu

Festiwal Sportowy na Giszowcu realizowany jest w ramach programu Miasta Katowice - Inicjatywa Lokalna na 2023 rok. Głównym celem inicjatywy jest międzypokoleniowa integracja lokalnej społeczności, propagowanie poprzez sport zdrowego i aktywnego trybu życia, podnoszenie sprawności fizycznej, zwiększenie motywacji do pokonywania własnych słabości i dążenia do celu oraz promocja walorów przyrodniczych i historycznych Giszowca.

Park Giszowiecki, 11 czerwca. Więcej TUTAJ

GEN.pl

Katowicki Muchowiec stanie się miejscem dialogu pomiędzy przedstawicielami pokolenia Z a uznanymi ekspertami z różnych dziedzin. Forum GEN.PL, podczas którego młodzi ludzie będą dyskutowali na najważniejsze dla nich tematy, to merytoryczne debaty, inspirujące spotkania, warsztaty, a także niezapomniana rozrywka.

Muchowiec, 9 czerwca. Więcej TUTAJ

Orkiestra Muzyki Nowej - W krainie baśni - Szymon Bywalec

Czerwcowy koncert OMN będzie nawiązywał do odradzającej się po zimie i wybuchającej nową energią przyrody. W utworach Salvatore Sciarrino i Francesca Filideiego usłyszymy zarówno odgłosy ptaków, nawołującego puszczyka, jak i podmuchy wiatru i pomruki dalekiej burzy. Ciemna, mroczna puszcza albo prześwietlony wschodzącym słońcem ptasi poranek będą stanowiły bramę do krainy baśni i dziecięcej (ale nie tylko) wyobraźni.

NOSPR, 11 czerwca. Więcej TUTAJ

Zaproponowane wyżej wydarzenia to tylko niektóre spośród tych, które w najbliższy weekend odbędą się w Katowicach. Terminarz wydarzeń, które planowane są w Katowicach, znajdziecie także w naszej sekcji "Wydarzy się w Katowicach". Sami również możecie nam zgłaszać wydarzenia, w których warto wziąć udział, a odbywają się w przestrzeni naszego miasta!

W repertuarach katowickich kin

Najbliższy repertuar kin sieci Helios obfitować będzie w filmy pełne wielkich emocji, spektakularnych efektów specjalnych i niezapomnianych historii. W piątek, na ekranach zadebiutuje wyczekiwany film science-fiction - „Transformers: Przebudzenie Bestii”, dokument - „Historia jednej zbrodni” oraz urocza animacja dla najmłodszych - „Najlepsze urodziny Królika Karola”. W ofercie kin nie zabraknie uwielbianych przez dzieci i dorosłych hitów filmowych oraz finału Ligi Mistrzów UEFA.

4 zdjęć

Premiery w kinie Helios, czerwiec 2023

4 zdjęć

„Transformers: Przebudzenie Bestii” to najnowsza część legendarnego uniwersum Transformerów, która wstrząśnie fanami na całym świecie. Ta epicka przygoda zabierze widzów w podróż od Nowego Jorku lat 90-tych, przez dżungle Peru, aż po najdalsze zakątki wszechświata. Optimus Prime i jego drużyna Autobotów staną w obliczu nowego zagrożenia. Tym razem w wielkiej galaktycznej wojnie, poza Autobotami i Decepticonami, pojawią się także: Maximale, Predacony oraz Terracony.

Nowy film znakomitego dokumentalisty Mariusza Pilisa „Historia jednej zbrodni” opowiada przejmującą historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie, próbując ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Niewyobrażalna zbrodnia, której 24 marca 1944 roku dokonali Niemcy, mordując z zimną krwią także malutkie dzieci Ulmów, jest dla reżysera punktem wyjścia do śledztwa w tej sprawie. Jego wyniki są szokujące...

Najmłodszych kinomanów Helios zaprasza na premierowe pokazy animacji „Najlepsze urodziny Królika Karola”. Zbliżają się piąte urodziny Królika Karola. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w zwierzęta o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina - to będą jego najlepsze urodziny!

W sobotę (10 czerwca, godz. 10), widzowie, dla których wizyta w kinie zazwyczaj stanowi sensoryczne wyzwanie, będą mogli obejrzeć tę uroczą animację w ramach projektu Seanse Przyjazne Sensorycznie. Podczas pokazu światła w sali kinowej będą delikatnie włączone, a poziom dźwięku obniżony. Ponadto, uczestnicy mają możliwość nieskrępowanego poruszania się w sali kinowej oraz swobodę w wyrażaniu emocji.

Poza premierowymi pokazami, repertuar kin Helios obfitować będzie także w uwielbiane przez widzów produkcje. „Spider-man. Poprzez multiwersum” to pełen sensacji światowy hit, który przenosi widza
w niezwykły świat równoległych rzeczywistości. Miles Morales musi na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha. Aby umożliwić ukraińskojęzycznym widzom pełne zanurzenie się w niezwykłym świecie Spider-Mana, film jest wyświetlany również w wersji z ukraińskim dubbingiem. Brawurowa produkcja „Szybcy i wściekli 10” to niesamowite wyścigi uliczne, spektakularne pościgi i niezawodna akcja. W tej odsłonie Dom Toretto i jego rodzina muszą zmierzyć się z najgroźniejszym do tej pory przeciwnikiem. Na ekranach wybranych kin sieci film można obejrzeć także w ukraińskiej wersji językowej.

Fanów kina familijnego Helios zaprasza na pokazy animacji „Super Mario Bros. Film”, w której Mario wyrusza w niezwykłą podróż przez Grzybowe Królestwo, aby odnaleźć swojego brata Luigiego oraz uratować świat przed złoczyńcą Bowserem. Na uwagę zasługuje także „Mała Syrenka” - wzruszającą opowieść o marzeniach, miłości i odwadze, która poruszy serca widzów bez względu na ich wiek.

Już w sobotę, 10 czerwca, wielbiciele sportowych emocji na wielkim ekranie, będą mogli kibicować swoim ulubionym drużynom podczas finału Champions League. Tego meczu absolutnie nie można przegapić!

Z kolei w poniedziałek, 10 czerwca fani cyklu Kino Konesera będą mogli zobaczyć film biograficzny „Daliland”, który przeniesie widzów w fascynujący świat życia i twórczości Salvadora Dalego. Ponadto, w dn. 14-15 czerwca fani serii komiksów o superbohaterze „Flash” będą mogli przedpremierowo obejrzeć filmową adaptację tej historii. Barry używa swojej mocy do podróży w czasie. Jedyną nadzieją Barry’ego na uratowanie świata, w którym przebywa i na powrót do przyszłości, którą zna, pozostaje wyścig o życie…

Szczegółowe informacje dotyczące premier, aktualny repertuar oraz bilety dostępne są na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz kasach kinowych sieci w całej Polsce. Kupując bilet wcześniej, widzowie mogą zaoszczędzić więcej w ramach unikalnej oferty „Wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz”.

Zobacz także

Tauron Nowa Muzyka Katowice powraca w 2024 roku!
Tauron Nowa Muzyka Katowice powraca w 2024 roku!
w Katowicach

Tauron Nowa Muzyka Katowice powraca w 2024 roku!

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Ponad 15 tys. fanów w naszym mieście
Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Ponad 15 tys. fanów w naszym mieście
w Katowicach

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023. Ponad 15 tys. fanów w naszym mieście

Chopinowi Duda-Gracz. Trwają przygotowania do nowej wystawy w Muzeum Śląskim
Chopinowi Duda-Gracz. Trwają przygotowania do nowej wystawy w Muzeum Śląskim
w Katowicach

Chopinowi Duda-Gracz. Trwają przygotowania do nowej wystawy w Muzeum Śląskim

[Weekend w Katowicach] Festiwal w Parku Zadole, Piknik na Muchowcu i wiele innych wydarzeń. Sprawdzamy, czego nie można przegapić w najbliższy weekend w naszym mieście!
[Weekend w Katowicach] Festiwal w Parku Zadole, Piknik na Muchowcu i wiele innych wydarzeń. Sprawdzamy, czego nie można przegapić w najbliższy weekend w naszym mieście!
w Katowicach

[Weekend w Katowicach] Festiwal w Parku Zadole, Piknik na Muchowcu i wiele innych wydarzeń. Sprawdzamy, czego nie można przegapić w najbliższy weekend w naszym mieście!

do góry