Z Katowic do Neapolu. Wizz Air poszerza ofertę lotów z Polski

Olga Krzyżyk
23.12.2021w Katowicach

Linia lotnicza Wizz Air, od 28 marca 2022 roku, zainauguruje loty z Katowic do Neapolu. Z lotniska w Pyrzowicach będzie można polecieć do miasta położonego w południowych Włoszech. To malownicza miejscowość u podnóża Wezuwiusza, którą chętnie odwiedzają turyści.

Fot.Pixabay. Neapol położony jest u podnóża Wezuwiusza

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła w grudniu nowe trasy lotów z Polski. Jeden z nich będzie z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Katowicach im. Wojciecha Korfantego. Z Pyrzowic polecimy wprost do Neapolu. To dobra wiadomośc dla turystów, który często odwiedzają ten południowy zakątek Włoch. 

Wizz Air ogłasił trzy nowe trasy z Polski: Dubaj z Krakowa, Neapol z Katowic i Nicea z Warszawy. Od 4 lutego 2022r Wizz Air rozpocznie loty z Krakowa do stolicy Emiratów Arabskich – Dubaju, a 28 marca 2022 linia zainauguruje loty z Katowic do Neapolu oraz z Warszawy do Nicei.

Cieszymy się, że możemy roozszerzyć naszą polską siatkę połączeń WIZZ dodając trzy nowe trasy. Wierzymy, że dzięki najnowszym połączeniom z Krakowa do Dubaju, z Katowic do Neapolu i z Warszawy do Nicei, nasi pasażerowie mogą zaplanować z wyprzedzeniem swoje długo wyczekiwane wakacje lub weekendowe wyprawy - na wizzair.com lub za pśrednictwem aplikacji mobilnej. Dzięki wdrożonym procedurom, pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo podczas podróży z Wizz Air. Nasza polska załoga z uśmiechem powita państwa na pokładach samolotów WIZZ! manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, Paulina Gosk

Najnowsze trasy Wizz Air z Polski:

  • Katowice - Neapol - poniedziałek, piątek - 28 marca 2022
  • Kraków - Dubaj - poniedziałek, piątek - 4 lutego 2022
  • Warszawa - Nicea - poniedziałek, piątek - 28 marca 2022

Bilety lotnicze są już dostępne w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Wizz Air. Ponadto linia uruchamia promocję na wybrane loty i 25 proc. zniżkę na podróże do 31 maja 2022 r.

Zniżka w wysokości 25 proc. dotyczy ceny biletu, z wyłączeniem opłaty administracyjnej. Dotyczy ona wybranych lotów dostępnych w aplikacji mobilnej WIZZ w okresie promocyjnym, a sam okres podróży jest ograniczony – wyjazdy muszą zakończyć się do 31 maja 2022 r. Promocja dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na stronie wizzair.com lub w aplikacji mobilnej WIZZ. Promocja nie dotyczy rezerwacji grupowych.

 

5 zdjęć

Samoloty linii lotniczej Wizz Air

Wizz Air obsługuje flotę 145 samolotów typu Airbus A320 i A321

5 zdjęć

Lotnisko w Katowicach

Przypomnijmy, że Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln pasażerów, w tym ponad 2 miliony w ruchu czarterowym. Prognoza na 2020 rok zakładała przewiezienie 5,5 miliona podróżnych. Ostatecznie, ze względu na pandemię koronawirusa, w 2020 roku zanotowano 1,44 mln pasażerów. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie ruchu czarterowego i regionalnym w przewozach cargo.

Zobacz także

Nowa stacja Pyrzowice Lotnisko. Właśnie rusza budowa wiaduktu
Nowa stacja Pyrzowice Lotnisko. Właśnie rusza budowa wiaduktu
w drodze

Nowa stacja Pyrzowice Lotnisko. Właśnie rusza budowa wiaduktu

Z lotniska w Katowicach wprost na Kubę
Z lotniska w Katowicach wprost na Kubę
w Katowicach

Z lotniska w Katowicach wprost na Kubę

Gdzie polecimy w 2022 z Katowice Airport?
Wideo
WIDEO Z Katowic

Gdzie polecimy w 2022 z Katowice Airport?

do góry