Zrobili to! GKS Katowice po raz pierwszy z Superpucharem Polski. Zobaczcie nasze wideo

Mateusz Terech
20.10.2022Sportowe

GKS Katowice i COMARCH Cracovia mierzyły się w walce o Superpuchar Polski w hokeju na lodzie. Aktualny Mistrz Polski z Katowic zagrał z ubiegłorocznym zdobywcą Pucharu Polski na własnym lodowisku. Zwycięsko z tego starcia wyszła GieKSa, która pewnie pokonała Cracovię.

gks katowice superpuchar polski

GieKsa pewnie zwycięża na Satelicie

GKS Katowice po raz pierwszy w historii zagrał o Superpuchar Polski i po raz pierwszy zdobył trofeum na własnym lodowisku przy katowickim Spodku. Mecz GieKSy z Cracovią zakończył się wynikiem 7-1.

19 zdjęć

GieKSa świętuje zwycięstwo! Superpuchar dla hokeistów z Katowic

Mecz o Superpuchar

I tercja

Pierwsza tercja meczu o Superpuchar Polski należała do katowiczan. GKS wyszedł na prowadzenie. Od szóstej minuty meczu było 1-0. Już wkrótce zdjęcia z katowickiej Satelity zobaczycie w naszym portalu i mediach społecznościowych WKATOWICACH.eu.

II tercja

Druga partia meczu o Superpuchar rozpoczęła się od zdecydowanego ataku GKS-u Katowice. Gospodarze w pierwszej minucie drugiej tercji zdobyli bramkę na 2-0.

Na niespełna 14 minut do końca 2. tercji hokeistom Cracovii udało się zdobyć bramkę kontaktową. W meczu o Superpuchar wynik zmienił się na 2-1.

Na odpowiedź katowiczan nie trzeba było jednak długo czekać. 4 minuty później krążek ponownie znalazł się w bramce Cracovii. GieKSa odzyskała dwubramkowe prowadzenie - 3-1.

Mimo że to goście z Krakowa dłużej utrzymywali się przy krążku w tej części gry, katowiczanom udało się utrzymać korzystny dla nich wynik aż do końcowej syreny drugiej tercji.

III tercja

Podobnie jak w drugiej tercji - po wznowieniu szybko pada bramka dla gospodarzy. Wynik na 4-1 podnosi Christian Blomqvist. Chwilę później trafia do bramki ponownie i GieKSa prowadzi już czterema bramkami - 5-1.

Na dwie i pół minuty przed końcem meczu w Katowicach nikt już nie miał wątpliwości - Superpuchar należał już do GieKSy, która po kolejnych dwóch trafieniach, w zaledwie kilkanaście sekund, prowadziła już 7-1.

40 zdjęć

Mecz o Superpuchar Polski GKS Katowice - COMARCH Cracovia

Wcześniej pisaliśmy:

Superpuchar Polski w Katowicach

Lodowisko w katowickim Spodku będzie areną zmagań o Superpuchar Polski w Hokeju. 19 października, o 20:00, GKS Katowice zagra z COMARCH Cracovią. O Superpuchar Polski gra zawsze aktualny Mistrz Polski (obecnie GKS Katowice) ze zdobywcą Pucharu Polski (obecnie Cracovia).

Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował niedawno o zmianie miejsca, w którym zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Polski. Ostatecznie spotkanie GKS Katowice - Comarch Cracovia zostanie rozegrane na katowickiej Satelicie. Wcześniej zmieniano już plany, co do lokalizacji meczu - najpierw miał on być rozgrywany w Krakowie, później przeniesiono go na Jantor - w Katowicach-Janowie.

Przeniesienie meczu na Staelitę oznacza, że GieKSa zagra na swoim „domowym” lodowisku. Mecz będzie transmitowany na żywo w TVP SPORT. Relację i zdjęcia ze spotkania będzie można znaleźć w portalu WKATOWICACH.eu.

GieKSa po raz pierwszy zagra o Superpuchar

Ubiegłoroczny Superpuchar Polski zdobyła drużyna JKH GKS Jastrzębie, pokonując Re-Plast Unię Oświęcim 3-1 na lodowisku w Oświęcimiu. Pierwsza edycja Superpucharu odbyła się w 2014 roku. GKS Katowice dotychczas ani razu nie zagrał o to trofeum. Cracovia meldowała się w meczu o Superpuchar pięciokrotnie, ostatni raz w 2018 roku. Hokeiści z Krakowa wygrywali 3 razy: w 2014, 2016 i 2017 roku.

w Katowicach

GKS Katowice Mistrzem Polski! Radość kibiców, zawodników i wielkie świętowanie [Zdjęcia]
Sportowe

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów dla Naprzodu Janów. Turniej juniorów na katowickim Jantorze
Sportowe

Wielki finał Mistrzostw Polski w Hokeju. Rywalizacja GKS Katowice-GKS Tychy w TVP Sport!
Sportowe

Ruszyła sprzedaż biletów na finały Polskiej Hokej Ligi. O tytuł Mistrza Polski walczą GKS Katowice i GKS Tychy
Sportowe

Znów remis pomiędzy GieKSą a Cracovią. Zacięta rywalizacja w półfinale PHL
Sportowe

Półfinałowe mecze Polskiej Hokej Ligi na Satelicie. GKS Katowice gra w Katowicach z Comarch Cracovią
Sportowe

Hokeiści GKS-u Katowice szykują się na fazę play-off. W ćwierćfinale trudny rywal z Jastrzębia
Sportowe

U-18 KS Katowice Naprzód Janów Mistrzem Polski. Hokeiści z Katowic wygrali młodzieżową olimpiadę w Sanoku