Piknik Ekoodpowiedzialnie

3 06 2023
11:00-17:00 Katowicki Park Leśny
Rozrywka
Rozrywka / 2023-06-03

Dzięki zaangażowaniu Miasta Katowice, Lasów Państwowych oraz firm, instytucji i podmiotów, które na co dzień zajmują się ochroną i kształtowaniem środowiska Leśny Piknik Rodzinny - Ekoodpowiedzialnie to wydarzenie o wyjątkowo bogatej ofercie.

Impreza odbędzie się w sobotę 3 czerwca br. w Katowickim Parku Leśnym (łąka za lotniskiem Muchowiec) w godzinach 11:00-17:00.

Organizatorzy jak co roku przygotowali wiele atrakcji, gier i konkursów z nagrodami. Ciekawie zapowiadają się warsztaty, podczas których będziemy mogli stworzyć ekomagnes na lodówkę, wykonać obraz na plastrze drewna lub udekorować swoją doniczkę z rośliną.

W czasie pikniku zobaczymy z bliska maszyny, które na co dzień dbają o nasze miasto. Można też będzie przyjrzeć się pracy Leśników, wziąć udział w leśnych konkursach oraz otrzymać sadzonkę drzewa. Ekologicznych produktów z lasu będzie można spróbować odwiedzając Food Trucka „Dobre z lasu”.

O poszerzenie wiedzy z zakresu prawidłowego postępowania z odpadami zadbają stanowiska Wydziału Kształtowania Środowiska UM, MPGK Sp. z o.o. oraz firmy Biosystem S.A. specjalizującej się w zagospodarowaniu elektrośmieci. Będzie także możliwość oddania drobnego sprzętu RTV i AGD i baterii oraz otrzymania próbek kompostu produkowanego w Katowicach.

Nie zabranie także oferty młodzieży z ZSTiO nr 2 w Katowicach, która w formie warsztatu zaprezentuje modele edukacyjne związane z energetyką przyjazną dla środowiska.

Katowickie Wodociągi S.A. zapewnią uczestnikom pikniku dostęp do wody z sieci wodociągowej, podawanej ze specjalnego nalewaka. Podczas pikniku dowiemy się dlaczego „Toaleta to nie śmietnik” oraz zrozumiemy, co można, a czego nie należy wrzucać do toalety, by nie narobić szkód sobie i środowisku.

Katowickie Inwestycje S.A. przygotują multimedialne rozrywki oraz zaproszą nas do konkursu na nazwę dla zbiornika retencyjnego. Na stanowisku Zakładu Zieleni Miejskiej będzie można dowiedzieć się ciekawostek o zieleni w mieście, a także otrzymać porady ogrodnicze.

Straż Miejska jak co roku udostępni ciekawskim swój eko-radiowóz i zapozna nas ze swoją pracą w obszarze ochrony środowiska.

Odwiedzając stoiska Partnerów i aktywnie uczestnicząc w przygotowanych tam atrakcjach możemy liczyć także na dodatkowy bonus od Organizatora - karty do zbierania pieczątek dostępne będą na stanowisku Urzędu Miasta.

Oprócz bogatej oferty atrakcji na stoiskach Partnerów, widocznym elementem pikniku będzie z pewnością cyrkowy namiot, w którym będzie można bezpiecznie poćwiczyć różnego rodzaju umiejętności: żonglerkę, gry zręcznościowe, a nawet chodzenie po linie. Nie zabraknie też zabaw w strefie sportowej i oczywiście gigantycznych baniek mydlanych.

Inne wydarzenia w tej Kategorii

Piknik Ekoodpowiedzialnie
12 04 2024

Focus

Piknik Ekoodpowiedzialnie
29 04 2024

International Jazz Day / Katowice

Piknik Ekoodpowiedzialnie
13 09 2024

Please, Stand-up! Katowice 2024

do góry