Harcerskie święto w Szopienicach. Otwarcie nowego sezonu nawigacyjnego nad Morawą! [Galeria zdjęć]
To był szczególny dzień dla 10. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej w Katowicach. Z początkiem kwietnia harcerze rozpoczęli nowy sezon nawigacyjny. BAGIER 2023 rozpoczął apel harcerski z podniesieniem bandery oraz regaty wioślarskie.
.jpg?1680362313398)
Harcerze 10. HDŻ rozpoczynają nowy sezon
Pierwszego dnia kwietnia na staw Morawa w Katowicach-Szopienicach ponownie wypłynęli harcerze z 10. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej. Uroczyste Otwarcie Sezonu Nawigacyjnego BAGIER 2023 rozpoczęło się apelem harcerskim w samo południe. Na maszt przy nowej Stanicy Wodnej podniesiono harcerską banderę, a na stawie Morawa wodowano nowy sprzęt.
Na dzień otwarcia nowego sezonu nawigacyjnego zaplanowano także regaty wioślarskie i pływanie na łódkach. Wszyscy goście Stanicy Wodnej mogli też spróbować wyjątkowej grochówki i wysłuchać Orkiestry Dętej KWK „Wujek”.
Zanim odbyła się uroczystość harcerze wraz z wolontariuszami zadbali o czystość nabrzeży Morawy we wspólnej akcji sprzątania. Już wkrótce okolica stawu ma przejść metamorfozę, związaną z rewitalizacją Doliny Pięciu Stawów w Katowicach.
Zobaczcie fotorelację z harcerskiej uroczystości na początku nowego sezonu!
Zobacz także
Harcerze z Szopienic rozpoczęli nowy rok harcerski [Zdjęcia]
Katowicki Hufiec ZHP obchodzi 100-lecie istnienia. W Parku Kościuszki odbył się Festyn Harcerski [Galeria zdjęć]
Harcerze z całej Polski na Morawie! Konferencja pt. „Wychowanie Wodne w ZHP” na Stanicy 10 HDŻ w Katowicach
Ogólnopolski Rajd Szlakiem Wieży Spadochronowej i święto Hufca ZHP w Katowicach