Harcerze Szopienice

Harcerze 10. HDŻ rozpoczynają nowy sezon

Pierwszego dnia kwietnia na staw Morawa w Katowicach-Szopienicach ponownie wypłynęli harcerze z 10. Harcerskiej Drużyny Żeglarskiej. Uroczyste Otwarcie Sezonu Nawigacyjnego BAGIER 2023 rozpoczęło się apelem harcerskim w samo południe. Na maszt przy nowej Stanicy Wodnej podniesiono harcerską banderę, a na stawie Morawa wodowano nowy sprzęt.

Na dzień otwarcia nowego sezonu nawigacyjnego zaplanowano także regaty wioślarskie i pływanie na łódkach. Wszyscy goście Stanicy Wodnej mogli też spróbować wyjątkowej grochówki i wysłuchać Orkiestry Dętej KWK „Wujek”.

Zanim odbyła się uroczystość harcerze wraz z wolontariuszami zadbali o czystość nabrzeży Morawy we wspólnej akcji sprzątania. Już wkrótce okolica stawu ma przejść metamorfozę, związaną z rewitalizacją Doliny Pięciu Stawów w Katowicach.

Zobaczcie fotorelację z harcerskiej uroczystości na początku nowego sezonu!

79 zdjęć

Otwarcie sezonu BAGIER 2023, staw Morawa