nagrody dla prezydenta katowic

Nagrody prezydenta dla katowickich nauczycieli

W poniedziałek, 13 października, w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród prezydenta miasta dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Katowice. Wydarzenie zorganizowano w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej.

Prezydent Katowic, Marcin Krupa, podczas spotkania podziękował nauczycielom za ich codzienną pracę, pasję i wkład w rozwój młodych ludzi. Jak podkreślił, to właśnie nauczyciele kształtują przyszłość miasta i budują jego kapitał społeczny. Mówił także o wkładzie w rozwój nauki i oświaty w Katowicach, która w minionym roku pozwoliła uzyskać Katowicom tytuł Europejskiego Miasta Nauki 2024. 

61 zdjęć

Uroczystość wręczenia nagród prezydenta Katowic dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych [13.10.2025]

209 wyróżnionych nauczycielek i nauczycieli

Łącznie nagrody prezydenta otrzymało 209 nauczycielek i nauczycieli z katowickich szkół i przedszkoli. Uhonorowani zostali za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, zaangażowanie w życie szkolnych społeczności oraz inicjatywy na rzecz edukacji w mieście.

To właśnie nauczyciele kształtują pokolenie, które potrafi czerpać z tej przestrzeni kreatywności i budować wspólnotę przyszłości. Dziękuję za pasję, poświęcenie i codzienny trud. Niech dzisiejsze wyróżnienia będą symbolem wdzięczności i uznania, a także motywacją do dalszych działań. Z całego serca gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Wasza praca to najpiękniejsza inwestycja w przyszłość Katowic. mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa

Dziękuję również za uhonorowanie mnie medalem z okazji 120-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego – to dla mnie ogromne wyróżnienie i zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz edukacji.

dodał prezydent Katowic

W ubiegłym roku katowiccy nauczyciele również otrzymali wyróżnienie z rąk prezydenta.