Prezydent Katowic nagrodził 209 nauczycieli. Uroczystość w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej [Zdjęcia]
W poniedziałek, 13 października, prezydent Katowic, Marcin Krupa wręczył nagrody dla 209 nauczycieli i pracowników oświaty z miejskich szkół i przedszkoli. Uroczystość zorganizowana w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej była okazją do podziękowania pedagogom za codzienny trud, zaangażowanie i wkład w rozwój katowickiej młodzieży. Zobaczcie zdjęcia!

Nagrody prezydenta dla katowickich nauczycieli
W poniedziałek, 13 października, w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród prezydenta miasta dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Miasto Katowice. Wydarzenie zorganizowano w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej.
Prezydent Katowic, Marcin Krupa, podczas spotkania podziękował nauczycielom za ich codzienną pracę, pasję i wkład w rozwój młodych ludzi. Jak podkreślił, to właśnie nauczyciele kształtują przyszłość miasta i budują jego kapitał społeczny. Mówił także o wkładzie w rozwój nauki i oświaty w Katowicach, która w minionym roku pozwoliła uzyskać Katowicom tytuł Europejskiego Miasta Nauki 2024.
Uroczystość wręczenia nagród prezydenta Katowic dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych [13.10.2025]
209 wyróżnionych nauczycielek i nauczycieli
Łącznie nagrody prezydenta otrzymało 209 nauczycielek i nauczycieli z katowickich szkół i przedszkoli. Uhonorowani zostali za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, zaangażowanie w życie szkolnych społeczności oraz inicjatywy na rzecz edukacji w mieście.
To właśnie nauczyciele kształtują pokolenie, które potrafi czerpać z tej przestrzeni kreatywności i budować wspólnotę przyszłości. Dziękuję za pasję, poświęcenie i codzienny trud. Niech dzisiejsze wyróżnienia będą symbolem wdzięczności i uznania, a także motywacją do dalszych działań. Z całego serca gratuluję wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Wasza praca to najpiękniejsza inwestycja w przyszłość Katowic. mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa
Dziękuję również za uhonorowanie mnie medalem z okazji 120-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego – to dla mnie ogromne wyróżnienie i zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz edukacji.
dodał prezydent Katowic
W ubiegłym roku katowiccy nauczyciele również otrzymali wyróżnienie z rąk prezydenta.
Zobacz także
Zmarły dwie cenione nauczycielki z III LO w Katowicach. Wspomina je społeczność szkolna
Katowickie Diamenty Edukacyjne 2025 rozdane! Najzdolniejsi uczniowie zostali nagrodzeni w Pałacu Młodzieży [Zdjęcia]
Nagrody Naukowe POLITYKI rozdane. Wśród laureatów są naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego
Adam Postulka laureatem Nagrody im. prof. Józefa Pietera. Nauczyciel z Chorzowa uhonorowany za pasję, zaangażowanie i serce do uczniów [Zdjęcia]
Twórcy z katowickiej filmówki nagrodzeni w Nowym Jorku. Etiuda Jana Saczka ze studenckim Oscarem
Znamy datę Śląskiego Festiwalu Nauki 2025 w Katowicach! Odbędzie się już po raz dziewiąty