Znów remis pomiędzy GieKSą a Cracovią. Zacięta rywalizacja w półfinale PHL

Mateusz Terech
15.03.2023Sportowe

Nadal wszystko może się zdarzyć - po 4 spotkaniach półfinałowych Mistrzostw Polski PHL, pomiędzy GKS-em Katowice i Comarch Cracovią jest wynik 2-2. Hokeiści z Cracovii wygrali pierwsze spotkanie w Krakowie i Katowicach, ale hokejowa GieKSa z Katowic konsekwentnie nadrabia straty.

GKS Katowice - Comarch Cracovia

Półfinał Mistrzostw Polski w hokeju

Dwa spotkania w Krakowie, dwa w Katowicach i nadal wielką niewiadomą pozostaje, kto awansuje do wielkiego finału Polskiej Hokej Ligii i powalczy o tytuł Mistrza Polski. Po czterech spotkaniach pomiędzy GKS Katowice a Comarch Cracovią w rywalizacji półfinałowej jest wynik 2-2.

Mistrzowie tegorocznej fazy zasadniczej z Krakowa wygrali pierwszy mecz na własnym lodowisku, i pierwszy mecz na Satelicie, jednak katowiczanie konsekwentnie wyrównują wynik półfinałowej rywalizacji - najpierw w Krakowie na 1-1, a następnie w Katowicach na 2-2.

W ostatnim meczu po wyrównanej rywalizacji w pierwszych dwóch tercjach meczu bliżej awansu była Cracovia, która po 40 minutach gry prowadziła 1-0. Katowiczanie jednak odrobili straty z nawiązką w ostatniej części spotkania, strzelając gościom z Krakowa 3 bramki.

Poniżej skrót meczu przygotowany przez PHTV.

Kolejne mecze zaplanowano na piątek 17 marca i niedzielę 19 marca. Pierwsze z nich zostanie rozegrane w Krakowie - ale już teraz wiadomo, że nie przyniesie ono rozstrzygnięcia. Konieczny będzie więc mecz na Satelicie, w niedzielę.

Fotorelację ze spotkania GKS Katowice - Comarch Cracovia można zobaczyć, klikając TUTAJ.

Zrobili to! GKS Katowice po raz pierwszy z Superpucharem Polski. Zobaczcie nasze wideo