GKS Katowice-Wisła Kraków na Bukowej. Piękne zwycięstwo i tłumy kibiców [Galeria zdjęć]

Mateusz Terech
19.05.2024Sportowe

Kibice GKS-u Katowice z pewnością od dawna czekali na przedostatni weekend w tym miesiącu. Na 18 i 19 maja zaplanowano ważne mecze piłkarzy i piłkarek katowickiego klubu. W sobotę przy Bukowej mecz GieKSy z Wisłą Kraków, a w niedzielę finałowe starcie kobiecej sekcji GKS Katowice ze Śląskiem Wrocław w Lublinie, którego stawką jest Puchar Polski.

GKS Katowice - Wisła Kraków

GKS Katowice – Wisła Kraków

Aktualizacja, 18 maja 2024:

Emocje dotyczące tego meczu rozpoczęły się jeszcze na długo przed pierwszym gwizdkiem. To, co stało się później, chyba przerosło oczekiwania niejednego kibica. Mowa o meczu 33. kolejki Fortuna 1. Ligi w Katowicach.

W sobotę, 18 maja, GKS Katowice podejmował na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej w Katowicach Wisłę Kraków. Na trybunach zasiadł komplet kibiców. Już w piątej minucie meczu goście stanęli przed koniecznością gry w osłabieniu. Powodem takiego obrotu spraw była czerwona kartka dla Satrusteguiego za faul na Bergierze, który wychodził sam na sam.

Kibice GieKSy nie kryli zdziwienia, kiedy kwadrans później po strzale Rodado, i nieszczęśliwym rykoszecie, to Wisła prowadziła 1-0. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać. W 22. minucie worek z bramkami dla gospodarzy otworzył Jędrych, w 33. Błąd również trafił do bramki Wisły Kraków i do przerwy było już 2-1 dla GKS-u Katowice. Mogło być 3-1, ale bramka Repki w doliczonym do pierwszej połowy czasie nie została uznana po weryfikacji VAR. Był spalony.

Po przerwie bramka na 3-1 padła już zgodnie z przepisami. W 47. minucie spotkania do listy strzelców bramek dopisał się Rogala. Na 4-1 podwyższył Carbo z… Wisły Kraków. Po jego bardzo nieudanej interwencji we własnym polu karnym piłka wpadła do bramki gości z Krakowa.

W ostatnich minutach meczu Wisłę Kraków stać było jeszcze na zryw i mimo gry w osłabieniu przez niemal cały mecz, w 82. minucie padła bramka na 4-2, której autorem był Rodado. Na deser na 5-2 podwyższył Marzec, ustalając tym samym wynik meczu w jego 93. minucie.

GKS Katowice 5-2 Wisła Kraków

Wcześniej pisaliśmy:

Fortuna 1. Liga zbliża się do końca sezonu 2023/2024. Na ostatniej prostej, kilka kolejek przed końcem sezonu, GKS Katowice stoi przed sporą szansą gry w barażach, co więcej nie pozostaje bez szans na bezpośredni awans do Ekstraklasy.

W tym kontekście ogromne znaczenie będzie miał mecz 33. kolejki Fortuna 1 Ligi pomiędzy GKS-em Katowice a Wisłą Kraków, który odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 17:30 na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej. O randze tego meczu świadczy m.in. to, że na trybunach stadionu w Katowicach nie ma wolnych miejsc – bilety się wyprzedały do ostatniej sztuki.

Mecz z Wisłą Kraków zdecydowanie będzie elektryzować kibiców z Katowic od pierwszego do ostatniego gwizdka. Biała Gwiazda też liczy na wyjazdowe zwycięstwo, które jest jej niezmiernie potrzebne w ligowych zmaganiach o awans na wyższy szczebel rozgrywkowy.

Po ostatnim zwycięstwie Górnika Łęczna z Polonią Warszawa (2:0), Wisła Kraków wypadła ze strefy barażowej. Podopieczni hiszpańskiego trenera Alberta Rude mają w dorobku 50 oczek i tracą punkt do szóstych w tym momencie rywalizacji tyszan. Przed Wisłą zatem nerwowa końcówka sezonu, bowiem potrzebują zdobyczy punktowej, by zabezpieczyć sobie walkę w barażach. W bieżących rozgrywkach krakowianie odnieśli pięć wyjazdowych zwycięstw. W przekroju ostatnich pięciu meczów zdobyli osiem punktów.

W całej historii katowicka GieKSa mierzyła się z Wisłą Kraków 57 razy. Statystyki są po stronie gości, którzy wygrywali nad katowiczanami 30 razy, remisowali z klubem z naszego miasta szesnastokrotnie, a GKS był górą jedynie w 11 z tych spotkań.

Mecz GKS Katowice – Wisła Kraków będzie można zobaczyć na żywo na kanale Polsat Sport 2 oraz online na platformie Polsat Box Go. Początek o 17:30 w sobotę, 18 maja.

Piłkarki GieKSy walczą o Puchar Polski

Piłkarki GKS-u Katowice

Niemniej ważne dla kibiców z Katowic będzie spotkanie pań, które odbędzie się następnego dnia, w niedzielę 19 maja. Na stadionie w Lublinie kobieca sekcja GKS-u Katowice będzie walczyć z piłkarkami Śląska Wrocław o Puchar Polski.

Piłkarki z Katowic mają na koncie mistrzostwo Polski sprzed roku i apetyt na wiele więcej. Okazja do zdobycia kolejnego triumfu jest na wyciągnięcie ręki. Podopieczne trener Karoliny Koch dotarły do finału Pucharu Polski, w półfinale pokonując UKS SMS Łódź 1-0.

Finał Pucharu Polski Kobiet GKS Katowice – Śląsk Wrocław będzie można oglądać, śledząc transmisję na żywo na kanale TVP Sport. Początek spotkania o 13:00.

w Katowicach

Powstaje film o stadionie przy Bukowej i kibicach GieKSy. Już wkrótce GKS Katowice przeniesie się na nowy obiekt

Piłkarki GieKSy zdobyły Puchar Polski! Kobieca sekcja GKS-u Katowice wygrywa w Lublinie ze Śląskiem Wrocław

Grzegorz Słaby będzie nadal prowadzić siatkarski GKS Katowice. Trener przedłużył kontrakt z klubem

Grad bramek na Bukowej. GKS Katowice wygrywa ze Stalą Rzeszów 8:0 !!!

Podsumowanie weekendu z GKS-em Katowice: piłkarki z awansem, koniec zwycięskiej passy hokeistów i dramatyczny mecz w Krakowie