Koszykarki UŚ znów triumfują. Wygrały mecz 3x3!

Kacper Jurkiewicz
14.05.2023Sportowe

Koszykarki Uniwersytetu Śląskiego po raz kolejny pokazały, że nie mają sobie równych. W Katowicach odbył się turniej koszykówki kobiet 3x3, który wygrały.

koszykarki uś

Kolejny sukces koszykarek UŚ

Nie ma na nie mocnych. Koszykarki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odniosły kolejny sukces. 13 maja (sobota) rozegrano turniej koszykówki kobiet 3x3 w ramach Akademickich Mistrzostw Śląska. Zawody odbyły się na obiektach Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w Katowicach.

Koszykarki UŚ po raz kolejny w tym sezonie były bezkonkurencyjne. Tym samym będą reprezentować nasz region w turnieju finałowym AMP 3x3, który odbędzie w dniach 11-13 czerwca w Wilkasach.

Dzisiejszym turniejem zamknęliśmy cykl rozgrywek w ramach AMS. Zdobyliśmy złoty medal w turnieju pierwszoroczniaków, w kategorii open, a teraz trzecie złoto w 3x3. Tym samym potwierdziliśmy swoją dominację w naszym regionie. Teraz czas na medale w turniejach finałowych AMP. mówi trener akademiczek Uniwersytetu Śląskiego, Jerzy Bakowski

Srebrny medal w sobotnim turnieju zdobyły studentki Politechniki Śląskiej, a brąz studentki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

14 zdjęć

Turniej koszykówki kobiet 3x3

Koszykarze AZS AWF Mickiewicz - ROMUS Katowice wygrywają pierwszy mecz ćwierćfinałowy w II lidze!