Maturzyści odebrali świadectwa. Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w IV LO w Katowicach [Zdjęcia]

Kacper Jurkiewicz
26.04.2024w Katowicach

Ich przygoda z edukacją ponadpodstawową właśnie dobiegła końca. 26 kwietnia (piątek) tegoroczni maturzyści zakończyli rok szkolny 2023/2024. Dziś po raz ostatni zobaczyli się z wieloma nauczycielami w murach szkoły i odebrali świadectwa. Przed nimi egzamin maturalny. Odwiedziliśmy IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości.

uczniowie i nauczyciele IV lo w katowicach

Zakończenie roku szkolnego w IV LO w Katowicach

26 kwietnia to dzień zakończenia roku szkolnego 2023/2024 dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy już w maju będą zdawać egzamin maturalny. Chociaż powrócą na matury do swoich szkół, dla wielu uczniów to ostatni dzień, w którym mogą spotkać się ze swoimi nauczycielami w szkolnych murach, zanim ruszą w dorosłe życie.

Dziś swoją szkolną przygodę kończą uczniowie ostatnich klas katowickich szkół ponadpodstawowych. Drodzy Absolwenci, serdecznie gratuluję zakończenia tego ważnego etapu w życiu! Czas spędzony w murach szkoły to przede wszystkim czas nauki, ale również czas kształtowania charakteru, rozwijania pasji i budowania niezapomnianych relacji. Wiem, że każdy włożył ogromny wysiłek, by osiągnąć swoje cele i marzenia, i teraz nadszedł czas na zbieranie owoców tej pracy. Korzystając z okazji, chciałbym również podziękować wszystkim nauczycielkom i nauczycielom, którzy codziennie z pasją i zaangażowaniem wspierali naszą katowicką młodzież, dając szansę nie tylko na zdobycie wiedzy, ale także na odkrywanie swoich pasji i zainteresowań, które będą drogowskazem w przyszłości. Drodzy Absolwenci, życzę, abyście zawsze mieli odwagę śmiało kroczyć naprzód, wierząc w siebie i swoje możliwości. Niech każdy dzień przynosi nowe doświadczenia i możliwości, a marzenia niech będą motorem do dalszego rozwoju. przekazał prezydent Katowic, Marcin Krupa

Piątek, 26 kwietnia, był dniem pożegnań, wzruszeń, radości i podsumowań. Uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły, a niektórzy otrzymali je z wyróżnieniem. Odwiedziliśmy IV Liceum Ogólnokształcące im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach. 

Mam głęboką nadzieję, że jeszcze nie raz przyjdziecie do naszego liceum, do "czwórki" z radością i chęcią spotkania się ze swoimi nauczycielami. Dziękuje wam za wytrwałość, za wasze zaangażowanie w życie szkoły, za wasze uśmiechy, a przede wszystkim za godne reprezentowanie szkoły w olimpiadach przedmiotowych; międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich konkursach; w rozgrywkach sportowych - często na szczeblu wojewódzkim, a także ogólnopolskim. Na stałe wpisaliście się w karty historii IV LO im. gen. Stanisława Maczka. Chciałabym pogratulować wyników nauczania najlepszej klasie czwartej, klasie IV B. mówiła do uczniów dyrektor IV LO w Katowicach, Katarzyna Ziemiec

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości zakończenia roku szkolnego dla tegorocznych maturzystów w IV LO w Katowicach:

37 zdjęć

Zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla maturzystów w IV LO w Katowicach

Matura 2024 w Katowicach

Majowy weekend będzie ostatnim, podczas którego tegoroczni maturzyści mogą pozwolić sobie na trochę odpoczynku lub zafundować sobie powtórkę materiału przed egzaminami.

Egzamin maturalny potrwa w terminie głównym od 7 do 25 maja. Matury pisemne odbywać się będą w terminie 7-24 maja, a ustne 11-25 maja (z wyjątkiem 12 i 17 maja).

Matura 2024:

  • rozpocznie się 7 maja (wtorek) o godz. 9:00 egzaminem z języka polskiego.
  • 8 maja młodzież napisze egzamin z matematyki,
  • a 9 maja z języka obcego.

Egzaminy ustne rozpoczną się od 11 maja (za harmonogramy odpowiadają przewodniczący zespołów egzaminacyjnych).

W Katowicach egzaminy zostaną przeprowadzone w 53 szkołach:

  • 29 liceach,
  • 19 technikach
  • i 5 szkołach branżowych II stopnia.

W naszym mieście do matury może podejść 2827 uczniów.

Termin ogłaszania wyników egzaminu maturalnego to 9 lipca.

25 zdjęć

Matura 2023. Egzamin z matematyki w IV LO im. gen. Maczka

Zobacz także

Egzamin ósmoklasisty 2024 w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia z katowickiej "Paderewy"! [Galeria zdjęć]
Egzamin ósmoklasisty 2024 w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia z katowickiej "Paderewy"! [Galeria zdjęć]
w Katowicach

Egzamin ósmoklasisty 2024 w Katowicach. Zobaczcie zdjęcia z katowickiej "Paderewy"! [Galeria zdjęć]

do góry