Pająki, gady, minerały i rośliny w Spodku. W weekend odbywają się tutaj trzy imprezy

Kacper Jurkiewicz
05.02.2022w Katowicach

Aż trzy imprezy gościł Spodek w sobotę 5 lutego. Zainteresowani mogli przyjechać na Międzynarodową Giełdę Terrartystyczno-Akwarystyczną, zakupić rośliny na Jungle Bazaar i wpaść na Ślonsko giełdę minerałów, biżuterii i skamieniałości.

Fot. Kacper Jurkiewicz/WKatowicach.eu. W Spodku odbyła się Międzynarodowa Giełda Terrarystyczno-Akwarystyczna

Międzynarodowa Giełda Terrarystyczno-Akwarystyczna

Miłośnicy pająków, jaszczurek czy węży byli zachwyceni. Spodek gościł Międzynarodową Giełdę Terrarystyczno-Akwarystyczną. Na wielu stoiskach mogliśmy zobaczyć różne gatunki pajęczaków, węży czy jaszczurek. Zwierzęta można było oczywiście kupić. Zainteresowanie było spore, a stoiska były oblegane przez ludzi. Hodowcy z chęcią doradzali i opowiadali o zwierzętach.

Bardzo lubię hodować ptaszniki. Można u nas kupić pająki naziemne, podziemne oraz drzewne, są też jadowite. Dla każdego coś się znajdzie, nawet wybierając po kolorach. Ekscytujące jest to, że rośnięcia pająków nie można obserwować codziennie, tak jak np. u psa. Przez miesiąc lub dwa możemy zauważyć, że pająkom puchnie odwłok. Po pewnym czasie pająk zrzuca wylinkę. Wtedy widzimy jak jego odnóża i reszta ciała przybiera o ok. 30 procent. Niektóre pająki nabierają kolorów z wiekiem, to też jest ciekawe i fajne. powiedział portalowi WKatowicach.eu Patryk Kowalski, który hoduje ptaszniki od 15 lat

Oprócz zwierząt mogliśmy zakupić również odpowiedni sprzęt czy pokarm dla tego typu pupili. Zachwycone były szczególnie dzieci, które mogły zobaczyć żywe ogromne pająki, robaki czy gady. Swoje stoisko podczas targów miała także fundacja Przystanek Schronisko, która zachęcała do adoptowania zwierząt.

38 zdjęć

Międzynarodowa Giełda Terrartystyczno-Akwarystyczna w Spodku

Ślonsko giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości

Jeśli lubicie błyskotki to jest to wydarzenie dla was. Ślonsko giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości robiła spore wrażenie. Na uczestników giełdy czekały różne kamienie, wisiorki czy bransoletki. Wybór był naprawdę ogromny, a biżuteria przyciągała kształtem i kolorem.

Zbliżają się Walentynki, więc pomyślałem, że to dobra okazja na prezent dla ukochanej. Kilka rzeczy wpadło mi w oko, ale jeszcze nie zdecydowałem. Chyba postawię na bransoletkę. mówił nam Sławek, uczestnik targów

47 zdjęć

Ślonsko giełda minerałów, biżuterii i skamieniałości w Spodku

Jungle Bazaar

W Spodku odbywał się także Jungle Bazaar. Na holu można było zobaczyć i zakupić dziesiątki różnych roślin czy donic oraz ozdób do domu. Te targi odbywały się w Spodku już po raz trzeci. Na giełdzie mogliśmy kupić także świece, olejki czy makramy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Na moim stanowisku można kupić naturalne olejki do aromaterapii z certyfikatami bio. Wybrałam najładniejsze kompozycje zapachowe. Można też kupić biżuterię do aromaterapii. Jest zrobiona z naturalnych kamieni z dodatkiem kamienia lawowego, który można nasączyć ulubionym olejkiem i nosić ze sobą zapach. powiedziała nam Justyna Brandys z Health & Aroma

Wszystkie trzy wydarzenia odbywają się również w niedzielę 6 lutego. Spodek będzie można odwiedzić w godz. 10:00-15:00. Bilety możemy kupić przez internet lub na miejscu w kasie. Normalny kosztuje 12 zł, a ulgowy 6 zł. Bezpłatnie na targi wchodzą dzieci do 5 lat.

19 zdjęć

Jungle Bazaar w Spodku

Zobacz także

Czarna wdowa i ptasznik goliat. Wystawa pająków i skorpionów w Galerii Katowickiej
Czarna wdowa i ptasznik goliat. Wystawa pająków i skorpionów w Galerii Katowickiej
w Katowicach

Czarna wdowa i ptasznik goliat. Wystawa pająków i skorpionów w Galerii Katowickiej

Festiwal Roślin w Spodku. Można wesprzeć Ukrainę
Festiwal Roślin w Spodku. Można wesprzeć Ukrainę
w Katowicach

Festiwal Roślin w Spodku. Można wesprzeć Ukrainę

Rozbiórka hali EXPO Silesia w Sosnowcu
Wideo
WIDEO Z Katowic

Rozbiórka hali EXPO Silesia w Sosnowcu

W Spodku gościły pająki, gady, biżuteria, minerały i rośliny
Wideo
WIDEO Z Katowic

W Spodku gościły pająki, gady, biżuteria, minerały i rośliny

do góry